الهام‌بخش‌ترین کمپین‌های تبلیغاتی بازگشت به حالت عادی جدید در پسا کرونا (قسمت دوم)

در ادامه مقاله “الهام‌بخش‌ترین کمپین‌ تبلیغاتی بازگشت به حالت عادی جدید در پسا کرونا (قسمت اول)” به بررسی چند تا از کمپین‌های تبلیغاتی بازگشت به حالت عادی جدید بعد از کرونا خواهیم پرداخت. این مقاله به مرور الهام‌بخش‌ترین کمپین‌های تبلیغاتی از برندهای معتبر خواهیم پرداخت که به رقابت با دوران کرونا رفته‌اند.

آدیداس: آماده برای ورزش کردن

با شیوع کرونا اولویت­های همه تغییر کرده و هزینه­ها صرف چیز­های جدیدی می­شود بنابراین همان طور که آدیداس در این آگهی تبلیغاتی می­گوید، ورزش ممکن است در حال حاضر جوابگوی مشکلات نباشد. با این وجود، همه ما در روز­های شیوع کووید-19 یاد گرفتیم که باید از لحظه لحظه عمرمان استفاد کنیم. بنابراین وقت را غنیمت بشمارید و از هر فرصتی برای نیل به اهدافتان بهره ببرید. البته حین تلاش برای تحقق رویا­های خود از محصولات آدیداس نیز غافل نشوید.

اقدام فوق نمونه ای شگفت انگیز حول محور استفاده از بحران موجود و تبدیل آن به یک مزیت برای محصولات یا خدمات خود از طریق تبلیغات دیجیتال به حساب می­آید.

اپل: دورکاری

اپل نیز از جمله برند­هایی است که در پی شیوع کرونا دست به ساخت یک سری آگهی­‌های تبلیغاتی جذاب و هیجان انگیز برای نمایش محصولات خود زده است. این  کمپین یکی از الهام‌بخش‌ترین کمپین‌های تبلیغاتی است که تابحال با آن روبرو شده‌اید.

هر کارمند یقه سفیدی می­تواند در آگهی تبلیغاتی اپل با موضوع دورکاری ارتباط احساسی برقرار کرده و خود را جای بازیگران بگذارد. در حالی که در این آگهی به شوخی با مشکلات کارمندی از راه دور پرداخته شده، در ادامه متوجه می­شویم که همه بازیگران در عمل از محصولات این شرکت استفاده می­کنند. پیام آگهی تبلیغاتی فوق تشویق به استفاده از محصولات اپل حین انجام کار بود.

شاید آن زمان و هنگام انتشار این آگهی تبلیغاتی، شرایط آن کمی خنده دار و دور از ذهن به نظر می­رسید اما حالا دیگر اکثر کارمندان از خانه کار می­کنند. در نتیجه اپل به سرعت اقدام کرد و دست به راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی جدید زد که به وضوح مشکلات و درگیری­‌ها با وای‌فای را با همان بازیگران و محصولات به تصویر می­کشید زیرا این یک وضعیت عادی جدید است و سایر برند­ها نیز باید دقیقا مثل اپل خود را با شرایط کنونی وفق دهند.

آمازون پرایم: تحویل دو ساعته خواربار

مورد دیگری که همه گیری ویروس کرونا برای برند­ها به ارمغان آورده است، روش جدید کاری است. مانند رستوران­ها که از کد QR به جای منوی کاغذی معمولی استفاده می­کنند، آمازون متعهد شده است که خواربار و مواد غذایی را ظرف مدت دو ساعت تحویل مشتریان دهد.

در ابتدا آمازون برای حجم بالای تقاضا برای خرید آنلاین آماده نبود اما پس  از مدتی کوتاه مدیران و کارمندان این شرکت سیستم­‌های کاری خود را با نیاز­های مشتریان وفق دادند. در اینجا آگهی بازرگانی خلاقانه و الهام بخش امازون، شرایط عادی جدید شرکت را نشان می­دهد.

هیوندای: ایمنی برای همه

صنعت خودرو یقینا یکی از بخش­هایی است که بیش از همه تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته است. بسیاری از فعالان این حوزه مجبور شدند برای مدتی تولید را کنار بگذارند.

در کمپین تبلیغاتی دیجیتال هیوندای، مدیران و کارمندان شرکت بر روی اهمیت حفظ ایمنی تاکید می­‌کنند. آن­ها به صراحت می­گویند که هیوندای فناوری ایمنی را به طور گسترده در دسترس مشتریان خود قرار می­دهد.

بنابراین می‌توان درک کرد که «شرایط عادی جدید» شامل تضمین ایمنی برای برخی برند­ها در جهان می‌­شود.

منبع: www.digitalagencynetwork.com