الهام‌بخش‌ترین کمپین‌های تبلیغاتی بازگشت به حالت عادی جدید در پسا کرونا (قسمت اول)

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در این مقاله به مرور کمپین‌های تبلیغاتی از برندهای معتبر خواهیم پرداخت که به رقابت با دوران کرونا رفته‌اند. صنایع مختلف هر یک به نوعی تحت تاثیر شیوع گسترده کرونا قرار گرفته اند. در ادامه هر کدام از آن‌‌‌ها رفتار متفاوتی از خود نشان دادند. وقتی صحبت از تبلیغات دیجیتال می‌‌‌شود، برند‌‌‌ها همیشه باید سریع از خود عکس العمل نشان دهند.

اقدامات برند‌‌‌های معروف در برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی، دیگر کسب و کار‌‌‌ها را تشویق می‌‌‌کنند تا برای بازگشت به «حالت عادی جدید» دست به انجام حرکت‌‌‌هایی بزنند.

کسب و کار‌‌‌های به جا مانده و بقا یافته از این بحران، اکنون دوباره به سر کار خود بازگشته اند. با این حال می بینند که شرایط نسبت به گذشته فرق کرده است. بازار، مردم و دنیای تجارت، همگی تغییر یافته اند. همه برند‌‌‌ها و شرکت‌‌‌ها باید خود را با این «حالت عادی جدید» وفق و بر این اساس استراتژی‌‌‌های بازاریابی خویش را تغییر دهند.

شاید آن‌‌‌ها برنامه‌‌‌هایی در ذهن داشته باشند که در بلند مدت به ثمر بنشینند اما این همه گیری نیاز به طرح ایده‌‌‌های جدید را افزایش داده و آن‌‌‌ها را مجبور به انجام این کار کرده است. همه شرکت‌‌‌ها و برند‌‌‌ها تمام تلاش خود را می‌‌‌کنند تا نشان دهند که کسب و کارشان به روال گذشته برگشته و دیگر لازم نیست که مخاطبان بابت این مساله نگرانی به دل راه دهند.

در این راستا همگی در صددند تا از طریق راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی با محوریت کووید-19 در سال 2020 بار دیگر اعتماد مردم را به سوی خود جلب کنند.

شرایط کنونی «حالت عادی جدید» نامیده می‌‌‌شود. شاید هنوز با عصر پیش از کرونا تفاوت داشته باشد اما باز هم شرایط تا حدی به حالت عادی بازگشته است.

الهام‌بخش‌ترین کمپین‌های دیجیتال «بازگشت به حالت عادی» در سال 2020

برگر کینگ: رستورانی برای فردا

برگر کینگ، ایده «رستورانی برای فردا» را مطرح کرده است. در حال حاضر مشتریان در اصل نگران رعایت اصول بهداشتی هستند. آن‌‌‌ها می‌‌‌خواهند از تمیز بودن رستوران اطمینان پیدا کنند و مطمئن شوند که آشپز‌‌‌ها بیمار نبوده و نیازی به برقراری تماس مستقیم با صندوقدار یا پیشخدمت نیست.

به نظر می‌‌‌رسد که این ایده پاسخگوی تمام نگرانی‌‌‌هایی است که ممکن است مردم در مورد بیماری کرونا داشته باشند. در یوتیوب می‌‌‌توان تصاویری از شکل ظاهری این نوع رستوران را دید. برای مثال، صحنه‌‌‌های ثبت سفارش از طریق موبایل مشابه همان صحنه‌‌‌هایی است که در گذشته در فیلم‌‌‌ها علمی-تخیلی شاهد آن‌‌‌ها بوده ایم. در نسل جدید رستوران‌‌‌های برگر کینگ هیچ نیازی به برقراری ارتباط با نیرو‌‌‌های انسانی نیست.

مک دونالد: ثبت سفارش و پرداخت هزینه بدون نیاز به برقراری تماس فیزیکی

سیستم ثبت سفارش و پرداخت هزینه عاری از هر نوع تماس فیزیکی مک دونالد شکل کامل تری از «شرایط عادی جدید» را در بر می‌‌‌گیرد زیرا امکان خرید دیجیتال محصولات بسیاری از برند‌‌‌های مواد غذایی و نوشیدنی در آن فراهم شده است. رستوران‌‌‌های کوچک در سطح شهر منوی کاغذی خود را به یک کد QR تبدیل کرده اند. با این حال مک دونالد یک رستوران زنجیره ای بین المللی است و در نتیجه حق دارد که یک اپلیکیشن موبایل مخصوص خود با امکان ثبت سفارش و پرداخت آنلاین را داشته باشد.

بعد از ثبت سفارش آنلاین، شما می‌‌‌توانید از ون‌‌‌های مستقر در حاشیه شهر یا در حال رانندگی با اتومبیل خود، سفارش خود را تحویل بگیرید. این نکات در کمپین‌های تبلیغاتی پسا کرونای مک دونالد به تفصیل شرح داده شده است.

استارباکس: بار دیگر خوش آمدید

در ادامه به یکی از برند‌‌‌های معروف در حوزه غذا و نوشیدنی یعنی استارباکس می‌‌‌پردازیم. این برند نیز برای ثبت سفارش و پرداخت بدون نیاز به تماس فیزیکی، اپلیکیشن مخصوص به خود را دارد. همان طور که در آگهی تبلیغاتی این برند آمده است، به راحتی می‌‌‌توانید به لطف اپلیکیشن استارباکس، نزدیک ترین شعبه ان به محل سکونت خود را بیابید، آنلاین ثبت سفارش و آنلاین هزینه را پرداخت کنید.

این مورد نیز در کمپین تبلیغاتی «بازگشت به حالت عادی» الهام بخش برند با جزئیات کامل توضیح داده شده است. ویدئوی موجود این پیام را به مخاطب منتقل می‌‌‌کند که با اطمینان کامل در دوران پسا کرونا می‌‌‌توانید از استارباکس خرید کنید.

کوکاکولا: تشکر بابت بازگشایی به روال جدید

در شرایطی که همگان از «بازگشت به حالت عادی جدید» حرف می‌‌‌زنند، کوکاکولا نیجریه نقطه نظر دیگری دارد و در آگهی تبلیغاتی خود به جای «بازگشت به حالت عادی به سبک قدیم»، تغییر و بهتر شدن را موضوع صحبت خود قرار داده است.

در این کمپین‌های تبلیغاتی به وضوح شاهد لحظاتی هستیم که فکر می‌‌‌کردیم همیشگی هستند.

آگهی تبلیغاتی فوق حاوی این پیام است که بابت بازگشایی این قبیل مراکز و اماکن عمومی باید بیش از گذشته قدردان دست اندرکاران این اتفاق خوب باشیم. کمپین #openlikeneverbefore در ادامه خواستار مشارکت دیگران و بالا بردن سطح آگاهی عمومی است.

منبع: www.digitalagencynetwork.com

 

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0