الکامپی که داشتیم؛ یادش بخیر…

شمارش معکوس برگزاری نمایشگاه الکامپ در سایت iranelecomp.net آغاز شده است و اطلاعات و اخبار مربوط به رزرو و فروش غرفه‌ها نیز مطابق معمول هر سال در اختیار کاربران قرار می گیرد تا شرکت‌ها بتوانند بر اساس برنامه‌ها و سیاست‌های خود در این آوردگاهِ تخصصی حضور پیدا کنند.
elecomp-2013-banner
داستان الکامپ که روزی به عنوان یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین نمایشگاه‌های کشور محسوب می‌شد، هر سال با حرف و حدیث‌های مکرر دنبال می‌شود و البته که به مرور نیز از اُبهت و وجاهت آن کاسته شد. خاصه در این چند سال اخیر که همنشین قدیمی‌اش یعنی نمایشگاه تلکام نیز خرج خود را از آن سوا کرد و بازار فناوری اطلاعات نیز با کم‌توجهی دولت به عنوان بزرگترین مشتری‌اش دچار رکود شدید شد.

از سوی دیگر نمایشگاه جیتکس امسال برخلاف سال‌های اخیر، غرفه‌داران و بازدیدکنندگان ایرانی زیادی داشت که این نمایشگاه را به عنوان بازاری جدی برای فروش یا خرید سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مورد نظر خود می دانند و البته که محل و مفری برای گردش و تفریح در بیابان‌های آباد…
اما چه می‌شود که نمایشگاه الکامپ ما به قدمت 19 سال هر سال مهجورتر و خالی‌تر از گذشته می‌شود و استقبال شایانی نیز از سوی شرکت کنندگان داخلی و شرکت‌های خارجی از آ ن نمی‌شود؟

چگونه است که نمایشگاه الکامپ ما هنوز بعد از 19 سال فاقد یک لوگوی مشخص است تا نشانی آشنا باشد بر فراز وب‌سایت یا در تبلیغات و…
elecomp-2013-website
چگونه است که انجمن صنفی تخصصی این حوزه به طیب خاطر و فراغ بال فرمان شرکت و همیاری و حضور جدی صدها شرکت عضو خود را در آن نمی‌دهد؟
چرا اساساً نباید این نمایشگاه تخصصی توسط صنف تخصصی خود برگزار شود تا آنگونه که شایسته است در ایران و جهان دیده و شناخته شود؟

مثل هر سال بازهم امیدوارم امسال نمایشگاه بهتری را شاهد باشیم. امیدوارم برکت و جنب و جوش به رگ‌های یخ‌زده حوزه فناوری اطلاعات بازگردد. پروژه‌های خوبی از دل همین الکامپ شکل بگیرد و چرخ زنگ‌زده اقتصاد فناوری اطلاعات مملکت بهتر از پیش بگردد و بچرخد.

امروز اگر از قدیمی‌های صنف بپرسی که از الکامپ چه خبر همه خواهند گفت: الکامپی که داشتیم؛ یادش بخیر…
اما امیدوارم روزی برسد که حداقل در خاورمیانه، حسرت الکامپ ما را داشته باشند.