امنیت آیفون زیر سوال رفت!

امنیت آیفون

احتمالا باید همین الان گوشی‌‌های آیفون خود را به روز کنید زیرا بنا به اخبار رسیده هکر‌ها می‌توانند گوشی آیفون شما را کامل کنترل کنند. گوشی آیفون اپل امروز پانزده ساله شد. به گزارش سی ان ان، اپل به کاربران اکثر دستگاه‌های خود دستور داده تا سیستم عامل ابزار‌های خود را به روز کنند. این هشدار پس از آن داده شد که شرکت اپل به آسیب پذیری سیستم عامل و امنیت آیفون اعتراف کرد. مدیران اپل معتقدند که ممکن است ابزار‌های شرکت مورد سوء استفاده قرار گرفته باشند.

مطالعه بیشتر: فروشگاه اپل هک می شود

اپل در قالب تازه ترین اخباری که درب0اره میزان امنیت محصولات خود منتشر کرد، خبر داد که این سطح از آسیب پذیری بر روی آیفون‌‌های مدل 6S، نسل پنجم آیپد به بعد، آیپد ایر 2 و بالا تر، آیپد مینی 4 و بالا تر، همه مدل‌ها آیپد پرو و نسل هفتم آیپاد تاثیر می‌گذارد.

هکرها به اپل نفوذ کردند

مدیران اپل اخیرا اعلام کرده اند که این مشکل امنیت آیفون به هکر‌ها این امکان را می‌دهد تا کنترل سیستم عامل دستگاه شما را در دست گرفته و با اجرای یک کد خاص از طریق «محتوای وب که با سوء نیت ساخته شده» این کار را انجام دهند.

این آسیب پذیری در ادامه شامل آن دسته از کامپیوتر‌های مک می‌شود که سیستم عامل «Monterey» و مرورگر سافاری اپل بر روی آن‌ها نصب شده است.

کارشناسان حوزه امنیت سایبری از کاربران اپل خواسته اند تا دستگاه‌های خود را به روز کنند. در این راستا آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت دولت ایالات متحده آمریکا هشدار داد که یک هکر یا به عبارتی مهاجم می‌تواند از این آسیب پذیری برای در دست گرفتن کنترل دستگاه آسیب دیده سوء استفاده کند. این آژانس در ادامه گفت که کاربران آسیب دیده باید در اسرع وقت دستگاه‌های خود را به روز رسانی کنند.

منبع: www.edition.cnn.com