بازگشت عکس های متحرک در کنار اموجی در بازاریابی محتوا Emoji

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اموجی  Emoji ، تصاویری جایگزین کلام گفتاری نسل تکنولوژی برای ارتباط با یکدیگر.

نسل وای Millennial Generation و پس از آن نسل Z ( متولدین هزاره سوم : نسل نت و نسل اینترنت ) از مخاطبینی هستند که بیشترین گروه هدف برندها را به خود اختصاص می‌دهند. این دو نسل با تکنولوژی بزرگ شدند و اولین کسانی بودند که از طریق اینترنت بسیاری از خواسته‌ها و نیازهای خود را برطرف کردند. از طرفی  نسل زد یا نسل پلورالیست که فرزندان نسل وای هستند دوستی نزدیکتر و وابستگی بیشتری به اینترنت و ارتباطات اینترنتی دارند، تا جاییکه اکثر این گروه در مکالمات خود از اموجی Emoji و شکلک‌ها استفاده می‌کنند.

بیشترین استفاده از اموجی

مقوله استفاده از اموجی Emoji در بازاریابی شناخته شده است و حتی چند وقت پیش شاهد ساخت و انتشار اموجی‌های مختلف از برندهای مختلف بودیم تا به گونه‌ای بتوانند بیشتر در معرض دید مخاطبین به صورت روزانه قرار بگیرند. همچنین از خصوصیات مهم اموجی در بازاریابی این است که مهم نیست مخاطب شما به چه زبانی صحبت می‌کند زیرا اموجی‌ یک زبان مشترک بین تمام افراد است.

در همین راستا نیز کوکاکولا با کمپین خود در وبسایت  Emoticoke.com اقدام به ایجاد یک زبان مشترک بین مخاطبین خود کرد.

coke-emoji-3

جالب است که همین روند و موفقیت اموجی در بازاریابی باعث شده تا عکس‌های متحرک ( انیمیشن گیف ) Animation Gif نیز دوباره به ابزار ارتباطی برندها در بازاریابی محتوا تبدیل شوند.

عدم تمایل مخاطبین محتوا به نوشتار (Text) و افزایش تقاضای محتوای تصویری باعث شده تا ویدئو و عکس، سهم بیشتری در اطلاع‌رسانی دیجیتال مارکتینگ ایفا کنند و از این رو انیمیشن گیف‌ها با حجم کم، تکرار پذیری و زمان کوتاه بهترین گزینه برای این اتفاق هستند و اینگونه است که شاهد افزایش عکس‌ها متحرک کوتاه از تبلیغات برندها در شبکه‌های اجتماعی هستیم.

بیشتر بخوانید:  فرمول موفقیت در بازاریابی آنلاین Digital Marketing چیست؟

BagTray-Final

پیرو همین موضوع یکی دیگر از آیتم‌های که می‌تواند جای پوستر‌های توضیحاتی و اطلاع‌رسانی را بگیرد، اینفوگرافیک Infographic است. اینفوگرافیک از ابزارهای بسیار مؤثر در بازاریابی روز دنیا محسوب می‌شود که هم در دیجیتال مارکتینگ و هم تبلیغات محیطی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاریخچه اموجی در بازاریابی

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0