انواع بازاریابی محتوا

وقتی صحبت از انواع بازاریابی محتوا می شود، انتخاب بهترین گزینه برای کسب و کار شما، کاری دشوار است و درنهایت مهمترین مسئله انتخاب روش صحیح برای ارتقاع وضعیت کسب و کار شماست. در ادامه به معرفی برخی از موفق‌ترین انواع استراتژی تولید و بازاریابی محتوا می‌پردازیم:

انواع بازاریابی محتوا

1. وبلاگ

داشتن یک وبلاگ در وب سایت شما که با محصول شما و بازار آن هم خوانی دارد، می‌تواند برای مشتریان شما بسیار جذاب باشد و می تواند روشی کم هزینه برای افزایش ترافیک ارگانیک باشد.
هنگام نوشتن پست های وبلاگ ، این موارد را در نظر داشته باشید:

  • محتوای خود را برای سئو بهینه کنید.
  • از یک مدل ستونی یا خوشه ای برای ساماندهی مباحث وبلاگ خود استفاده کنید.
  • محتوای خود را متمرکز و مرتبط با محصول خود نگه دارید.

 2. ویدئو

محتوای ویدئویی مخاطب را به سرعت درگیر می کنند. طبق تحقیقات HubSpot  پنجاه و چهار درصد مخاطبان ترجیح می‌دهند که کلیپ‌های مربوط به برندهای مورد علاقه خود را تماشا کنند.  همچنین فیلم  همچنین یک رسانه تطبیق‌پذیر است که می‌توانید مطالب متنوعی را در صنعت خود ایجاد کنید که بازارهدف شما را درگیر خود کند.

3. اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها بسیار سرگرم کننده هستند و می توانند به یک استراتژی مارکتینگ با محتوای چشم نواز پروبال دهند و روشی جذاب برای ارائه آمار یا فرایندها هستند. اینفوگرافیک ابزاری سریع و کم هزینه برای یک مارکتر است. تشخیص و درک داده ها وقتی در قالب‌هایی این چنین ارائه شود می تواند ساده تر باشد. علاوه بر این ، در صورت وجود داده های دشوار، اینفوگرافیک می تواند محصول شما را معتبر سازد.
بازاریابی محتوا

4. کتابهای الکترونیکی

اگر قبلاً کتاب الکترونیکی منتشر نکردید، باید بدانید که کتاب‌های الکترونیکی راهی ارزشمند برای ارائه اطلاعات به مشتریان بالقوه هستند.

مطالعه بیشتر: گیف ها و اموجی ها در بازاریابی محتوا

5. محتوای تولید شده توسط کاربر

محتوای تولید شده توسط کاربر روشی شگفت انگیز برای مارکتینگ است زیرا باعث جذب مشتری می شود. مردم به محتوایی که توسط افرادی مانند خودشان تولید شده بیشتر اعتماد می‌کنند.

بازاریابی محتوا

مطالعه بیشتر: در بازاریابی محتوا داستان همه چیز است

6. الگوهای رفتاری

الگوهای رفتاری یک نوع نسبتاً جدید بازاریابی محتوا هستند که بسیار نتیجه بخشند. الگوی رفتاری تصویری است که با متنی از لحاظ فرهنگی مرتبط است و به سرعت در اینترنت پخش می شود. اگر از آن در زمان مناسب بهره بگیرید، و آن را با زیبایی شناسی اجتماعی خود هماهنگ کنید، یک روش هوشمندانه برای افزایش ترافیک خواهد بود.

بازاریابی محتوا

7. اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسرها می توانند برای یک فعالیت مارکتینگ بسیار سودمند باشند. داشتن اینفلوئنسرها در تبلیغ محتوای شما می تواند مخاطبی را که قبلاً نتوانسته اید به آن دسترسی پیدا کنید، جلب کند.

چنانچه قصد برگزاری کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ دارید به پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ باکس ادز مراجعه کنید و یا با شماره 89337 داخلی 701 تماس بگیرید.