اپل با‌ارزش‌ترین برند دنیا در سال ۲۰۱۵ Apple

مجله معتبر فوربس Forbes هر ساله فهرستی از باارزش‌ترین برندهای دنیا تهیه و منتشر می‌کند. آمار بدست آمده بر اساس گزارش‌های مالی، درآمد سالیانه و نظر متخصصان محاسبه می‌شود.

پس از گذشت پنج سال، برند اپل همچنان با‌ارزش‌ترین برند دنیا است. برند اپل هم اکنون 145.3 میلیارد دلار آمریکا ارزرش دارد که نسبت به سال گذشته 17 درصد رشد داشته است. جالب است که بدانید مجموع دارائی‌های اپل از مجموع دارائی‌های رتبه دوم و سوم این فهرست یعنی مایکروسافت و گوگل بیشتر است.
0x600
اپل Apple در سه ماه پایانی سال 2014 توانسته بود 74.8 میلیون دستگاه آیفون را به فروش برساند که با رشدی نزدیک به 49 درصد نسبت به سال گذشته توانسته است رکوردی برابر با 18 میلیاردسود دهی را برای یک شرکت در سه ماه را به نام خود ثبت کند.

جالب است اگر بدانید که نوع بازاریابی و تبلیغات با برند رقیب خود نه تنها متفاوت و ارزان قیمت‌تر است بلکه موفق‌تر نیز هست. سامسونگ در سال گذشته 4 میلیارد دلار از سود فروش خود را برای تبلیغات هزینه کرد اما اپل تنها 1.2 میلیارد دلار را برای بازاریابی و تبلیغات در نظر گرفته بود.
0x600 (1)
با فاصله‌ای زیاد این برند مایکروسافت Microsoft است که با ارزشی برابر با 69.3 میلیارد دلار در جایگاه دوم نشسته است. ارزش این برند نسبت به گذشته 10 درصد رشد کرده است و سودی حدود 11 میلیارد دلار به دست آورده است. مایکروسافت امید به ویندوز 10 بسته است تا در سال 2018 بیش از یک میلیارد کاربر از این نسخه ویندوز استفاده کنند.
0x600 (2)
جایگاه گوگل Google مقام سوم فهرست با ارزش‌ترین برند دنیاست. غول جستجوی اینترنت با داشتن 64.4 درصد آمار جستجو در شمال آمریکا نسبت به سال گذشته 3.1 درصد کاهش داشته است.

و اما کوکاکولا Coca-Cola با ارزش ۵۶ میلیارد دلار در سالی که گذشت فقط 0.1 درصد افزایش درآمد داشته است، این در حالی است که فروش آی‌بی‌ام IBM تقریباً 12 درصد کاهش یافته است.

فهرست با‌ارزش‌ترین برندهای دنیا در سال 2015:
اپل Apple با ارزش برند ۱۴۵٫۳ میلیارد دلار
مایکروسافت Microsoft با ارزش برند ۶۹٫۳ میلیارد دلار
گوگل Google با ارزش برند ۶۵٫۶ میلیارد دلار
کوکاکولا Coca-Cola با ارزش برند ۵۶ میلیارد دلار
آی‌بی‌ام IBM با ارزش برند ۴۹٫۸ میلیارد دلار
مک‌دونالد McDonald’s با ارزش برند ۳۹٫۵ میلیارد دلار
سامسونگ Samsung با ارزش برند ۳۷٫۹ میلیارد دلار
تویوتا Toyota با ارزش برند ۳۷٫۸ میلیارد دلار
جنرال الکتریک General Electric با ارزش برند ۳۷٫۵ میلیارد دلار
فیسبوک Facebook با ارزش برند ۳۶٫۵ میلیارد دلار
دیزنی Disney با ارزش برند ۳۴٫۶ میلیارد دلار
اپراتور AT&T با ارزش برند ۲۹٫۱ میلیارد دلار
آمازون Amazon با ارزش برند ۲۸٫۱ میلیارد دلار
لویی ویتن Louis Vuitton با ارزش برند ۲۸٫۱ میلیارد دلار
سیسکو Cisco با ارزش برند ۲۷٫۶ میلیارد دلار