بستن
مقاله

اپل Apple سودده‌ترین شرکت جهان در سال ۲۰۱۶

apple-store-5th

نشریه فورچن برای دومین سال پیاپی، با انتشار گزارشی شرکت اپل Apple را به‌عنوان سودده‌ترین کمپانی Most Profitable جهان انتخاب کرد.

فورچن در گزارش خود اپل را به‌عنوان سودده‌ترین شرکت جهان برگزیده است. این برای دومین سال متوالی است که اپل به‌عنوان سودده‌ترین شرکت جهان انتخاب می‌شود. فورچن در حالی اپل را انتخاب کرده است که اپل در فهرست فورچن ۵۰۰، رتبه نهم را دارد.

مجله فورچن بیشتر با رده‌بندی کمپانی‌های آمریکایی که لیست Fortune 500 نام گرفته است، شناخته می‌شود. اپل در این رده‌بندی رتبه‌ سوم را به خود اختصاص داده است. اما در سوددهی وضعیت به‌گونه‌ای دیگر است و این کمپانی موفق شده برای دومین سال عنوان بهترین کمپانی از نظر سوددهی را کسب کند.

بر اساس آمارهای فورچن، درآمد کسب‌شده توسط فهرست ۵۰۰ شرکت برتر جهان، ۲۷.۷ تریلیون دلار است که ۱.۵ تریلیون از این میزان درآمد، سود کمپانی‌ها طی سال ۲۰۱۶ بوده است. مجموع ۵۰۰ کمپانی برتر از نظر فورچن طی سال ۲۰۱۶، بیش از ۶۷ میلیون نفر کارمند داشته‌اند. این ۵۰۰ کمپانی تنها نماینده‌هایی از ۳۴ کشور هستند.

درآمد وال‌مارت Walmart به‌عنوان اولین کمپانی از نظر درآمدزایی بر اساس آمار فورچن، ۴۸۵ میلیارد دلار بوده و اپل با درآمد ۲۱۵ میلیارد دلاری در رتبه‌ نهم قرار گرفته است. اما زمانی که نگاهی به سوددهی کمپانی‌ها داشته باشیم، اپل در جایگاه اول قرار دارد. وال‌مارت با وجود رتبه‌ی اول در درآمدزایی، در سوددهی با سود ۱۳.۶ میلیارد دلاری برای یک سال در جایگاه هفدهم قرار دارد؛ حال آنکه اپل با سود ۴۵.۷ میلیارد دلاری در مکان اول قرار گرفته است.

اپل در حالی موفق شده است از رتبه‌ اول سال گذشته دفاع کند که سوددهی آن رشدی ۱۴.۴ درصدی تجربه کرده است. این کمپانی حتی در فهرست کمپانی‌های تحسین‌شده‌ی فورچن نیز قرار گرفته است. اپل به لطف ارزش بازار بالا، به‌عنوان باارزش‌ترین کمپانی تاریخ تجارت نیز شناخته می‌شود و بسیاری از کارشناسان شانس این کمپانی برای رسیدن به ارزش یک تریلیون دلاری را بیش از سایرین می‌دانند.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
شرکت هواوی موفق شد در لیست Fortune 500 امسال خود را بین ۱۰۰ شرکت پردرآمد
جشنواره بین‌المللی خلاقیت شیرهای کن Cannes Lions International Festival of Creativity به صورت سالانه در
موسسه دیویس برند کپیتال Davis Brand Capital برای ششمین سال پیاپی گزارشی را منتشر کرده
برچسب : اپلبرند جهانیسودآورترین شرکت های دنیاسودده‌ترین کمپانی جهانشرکت های درآمدزاشرکت والمارتفهرست فورچونکمپانی اپللیست فورچون
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
شرکت کوکاکولا Coca-Cola تصمیم دارد خط تولید نوشابه موسوم به…