بستن
بازاریابی

اینستگرام ثابت کرده برای فیس‌بوک یک تجارت کارآمد است!

اپلیکیشن محبوب اینستگرام (Instagram) ثابت کرده است که برای شرکت فیس‌بوک یک تجارت بسیار کارآمد است.

اینستگرام در سال ۲۰۱۲ با قیمت کمتر از یک میلیارد دلار آمریکا توسط فیسبوک خریداری شد و در حال حاضر ارزش آن بین ۲۵ تا ۵۰ میلیارد دلار تخمین زده‌ شده است و این بدان معنا است که در طی ۵ سال گذشته یکی از بهترین معاملات در اینترنت به‌حساب می‌آید.

امروز پس از گذشت ۴ سال، اینستگرام با تعداد کاربرانی معادل مجموع ۳۱۰ میلیون برای توییتر (Twitter) و بیشتر از ۱۰۰ میلیون برای اسنپ‌چت (Snap Chat) و ۱۰۰ میلیون برای پینترست (Pinterest) به یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها در کل تاریخ دنیای مجازی تبدیل‌شده است. جالب توجه است که اپلیکیشن اینستگرام در ایران بیش از ۱۳ میلیون کاربر دارد.

قسمت جذاب اینجاست که اینستگرام در سال ۲۰۱۵، درحالی‌ ۶۳۰ میلیون دلار درآمد داشته است (بر اساس آمار eMarketer ) که این رقم همچنان رو به افزایش است.

اینستگرام ۱۰۰ میلیون کاربر اخیر خود را تنها در ۹ ماه به دست آورد و امسال توقع می‌رود که فروش آن ۳ برابر یعنی رقمی نزدیک به ۱٫۵ میلیارد دلار و تا سال ۲۰۱۸ به رقم ۵ میلیارد دلار برسد. (بر اساس آمار eMarketer ).

و البته تا آنجا که به نظر می‌آید هیچ‌یک از پلتفرم‌های دیگر برنامه‌ای برای شکست دادن اینستگرام ندارند.

نویسنده میهمان: پدرام سروش

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
کسب‌وکارهای متعددی در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت می‌کنند، اما فقط تعداد معدودی از این شرکت‌ها
همانطور که می‌دانیم، یکی از موثرترین روش‌های در حوزه معرفی و فروش محصولات روش تبلیغاتی
تقریباً از اواخر دهه هشتاد وبلاگستان فارسی روزبه‌روز کوچک‌تر شد و با ورود به دهه
برچسب : آمار اینستاگراماسنپ چتاینستاگرامتجارت کارآمدتعداد کاربران ایرانی اینستاگرامدرآمد اینستاگرامکارآمدی اینستاگراموضعیت اینستاگرام در ایران
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
پوکمون گو(Pokémon Go) نام یک بازی است که به‌شدت فراگیر…