شش نمونه موفق اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام می‌توانند تغییرات عظیمی در تبلیغ برندها، معرفی محصولات جدید و موارد مشابه ایجاد کنند. اینستاگرام به سرعت در حال تبدیل شدن به یک قدرت مهم بین شبکه‌های اجتماعی است. برندهای بی شماری در اینستاگرام حضور دارند و از این پلتفرم محبوب برای ارتباط با مخاطبان مورد نظر خود، بالا بردن آگاهی از برند و رونق محصولات و معرفی رویدادها استفاده می‌کنند. اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام نتایج بهتری نسبت به تبلیغات در اینستاگرام دارد، چرا که کاربران ترجیح می‌دهند قبل از تصمیم به خرید محصولات و یا استفاده از خدمات ابتدا نظرات افراد مورد اعتماد خود را در این باره بدانند. در ادامه چند نمونه از کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ را معرفی و بررسی کرده‌ایم که اخیراً بر بستر اینستاگرام اجرا شده‌اند.

کمپین نسکافه Azera

کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام - نسکافه

نستله در بازار سوئیس، برای راه‌اندازی آخرین مجموعه از قهوه‌های جدید خود، AZERA Intenso Espresso،  با 10 اینفلوئنسر برجسته حوزه غذا و سبک زندگی در تلاش برای دستیابی به کاربران اینستاگرامی که علاقه‌مند به قهوه، غذا، سبک زندگی و مد بودند، همکاری کرد.

دو کمپین مختلف برای افزایش آگاهی در مورد برند، افزایش فروش و افزایش تعامل با کاربران ایجاد شد. اولین کمپین یک کارگاه آموزش خصوصی در یک کافی شاپ بود، در حالی که دومین مورد، یک کمپین سمپلینگ کلاسیک بود.

اینفلوئنسرها در حین آموزش در کارگاه‌های خصوصی از استوری اینستاگرام برای ایجاد رابطه صمیمی‌تر با کاربران استفاده کردند. همچنین از اینفلوئنسرها خواسته شد دستورالعمل‌هایی با استفاده از این قهوه جدید ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:  5 نکته مهم درباره همکاری با میکرو اینفلوئنسر

این کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام بیش از 650000 مورد بازدید و بیش از 41000 لایک کسب کرد. میزان بازدید این برند نیز 212٪ نسبت به میزان پیش‌بینی‌شده، افزایش داشت.

ژله‌های 10 کالری Hartley

شرکت Hartleysfruit، برند مشهور مربا و ژله در انگلیس، 104 اینفلوئنسر اینستاگرام را برای معرفی فروش ژله جدید خود به جامعه هدف که زنان بین 25 تا 34 ساله بودند، جذب کرد. از آنجایی که ژله فقط 10 کالری دارد، این برند می‌دانست که باید زنانی را که علاقه‌مند به سلامتی و تناسب اندام بودند، هدف قرار دهد. آن‌ها همچنین تصمیم گرفتند این کمپین را در ماه ژانویه اجرا کنند تا همزمان با فروش سال نو باشد.

Hartley ژله جدید خود را با استفاده از تگ لاین « شما یک#10CalAngle هستید یا  یک #DietDevil ؟»، برای اینفلوئنسرهای حوزه رژیم غذایی و تناسب اندام که بیش از 10000 فالوور داشتند، ارسال کرد. 104 نفر از اینفلوئنسرهایی که این بسته را دریافت کردند، در کمپین مشارکت کردند و بیش از 295 پست منتشر کردند که نه تنها تعداد فالوئرهای این شرکت را دو برابر کرد، بلکه میزان مشارکت را 146% بالاتر برد.

Adidas Neo

کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام - آدیداس

آدیداس در کنار همکاری با سلنا گومز برای تبلیغ برند Neo خود، از فالوئرهای خود نیز خواست تا به خبررسانی در مورد این محصول جدید کمک کنند. فالوئرهای آدیداس تشویق شدند تا پست‌هایی در مورد Neo و با استفاده از هشتگ  #MyNeoShootتولید کنند و وارد یک رقابت شوند. سپس از سازندگان محتواهای برتر دعوت شد تا در یک پروژه عکاسی حرفه‌ای شرکت کنند که تولیدات آن‌ها بعدها در کانال اصلی این برند در اینستاگرام مورد استفاده قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:  تشخیص فالوور فیک و لایک فیک اینفلوئنسرها و پیج های تبلیغاتی

با کمک یکی از اینفلوئنسرهای مشهور و فالوئرهای بی‌شمار، آدیداس توانست 41000 فالوئر جدید و 71000 هشتگ سفارشی از برند خود را به دست آورد.

Chanel No° 5 L’Eau

کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام - شنل

بهترین راه برای تبلیغ عطر جدید شانل این بود که به فالوئرها نشان داده شود دقیقا چه چیزی در ایجاد هر بطری شانل به کار می‌رود. بعضی از وبلاگ‌نویسان مد و زیبایی در جهان به جنوب فلوریدا دعوت شدند تا باغ‌های گل و تجهیزات تولید شانل را از نزدیک بررسی کنند.

اینفلوئنسرهای اینستاگرامی تشویق شدند که با استفاده از هشتگ‌های #newchanel5 و #chanelgrasse، مستندات بازدید خود از شانل را با فالوئرهای خود به اشتراک بگذارند تا آگاهی کاربران نسبت به آخرین محصولات Chanel  افزایش یابد.

نه تنها بیش از 1600 محتوا در ارتباط با این کمپین منتشر و ارسال شد، بلکه حتی هشتگ‌های سفارشی این برند در ماه اول نزدیک به 1 میلیون بار به اشتراک گذاشته شدند.

مجموعه هتل‌های  Choice

کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام - هتل

هنگامی که مدیران مجموعه هتل‌های Choice به این فکر افتادند که آگاهی از برند و فروش خود را افزایش دهند ، تصمیم گرفتند با اینفلوئنسرهای اینستاگرام کار کنند تا مردم را از نمای داخلی اتاق‌های هتل‌های خود آگاه کنند.

همکاری با اینفلوئنسرها به مجموعه این امکان را داد تا با انواع مختلف مشتریان، از جمله مسافران تجاری و مادران خانه‌دار ارتباط برقرار کند. مدیران مجموعه هتل‌های Choice، اینفلوئنسرها را دعوت کردند تا مدتی در یکی از هتل های مجموعه در کشورهای مختلف اقامت داشته باشند و در مقابل از آن ها خواستند با استفاده از عکس‌ها و ویدئوهای اینستاگرامی، تجربیات خود را با فالوئرهایشان به اشتراک بگذارند. این کمپین به بیش از 250 محتوا و 40 میلیون بازدید رسید. این برند روی 40 پست اینستاگرامی خود به بیش از 7000 تعامل رسید!

بیشتر بخوانید:  پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ باکس ادز

Subaru

کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام - سوبارو

هدف Subaru از اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام ساده بود؛ رسیدن به مخاطبان بیشتر و تقویت دیدگاه‌های مثبت نسبت به این برند. برای انجام این کار آن ها با 20 اینفلوئنسر اینستاگرامی که شامل شعبده‌بازها، بدلکاران و هنرمندان بودند، شروع به همکاری کردند، تا موقعیت Subaru را به عنوان ماشین مناسب برای هر نوع سفر و یا ماجراجویی، تثبیت کنند.

با استفاده از محتوای ویدئویی، این کمپین با 58 پست، بیش از 1.9 میلیون لایک و 9000 نظر دریافت کرد. میانگین میزان مشارکت در این پست ها 9٪ بود.

 قواعد موفقیت اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

بر کسی پوشیده نیست که اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام بر افزایش آگاهی از برند تأثیر زیادی بگذارد. اما موفقیت در این اینفلوئنسر مارکتینگ نیاز به رعایت بعضی قواعد دارد. علاوه بر اینکه ماهیت برند باید با حوزه فعالیت اینفلوئنسر انطباق داشته باشد، این نکته نیز مهم است که نحوه همکاری و تعامل با اینفلوئنسر به درستی مشخص شود و از انواع ابزارها و ویژگی‌های مختلف مثل استوری و لایو اینستاگرام طوری استفاده کنید که تعامل حداکثری کاربران را جلب کنید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0