باارزش‌ترین برند ورزشی دنیا در سال 2014 کدام است؟

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

0x600 (2)
مجله فوربز برای سال 2014 نام برترین برندهای فعال در حوزه ورزش را منتشر کرده است.
این گزارش در چهار بخش اصلی برندها را ارزش‌گذاری کرده است: برند تجاری، رویدادهای ورزشی، ورزشکاران و تیم‌های ورزشی

باارزش‌ترین برند ورزشی در دسته‌بندی برندهای تجاری
0x600 (1)
در دسته‌بندی تجاری باارزش‌ترین برند ورزشی دنیا برند نایک Nike است با ارزشی بیش‌از 19 میلیارد دلار و به دنبال آن برند شبکه ورزشی ESPN متعلق به کمپانی والت دیسنی قرار دارد با 16.5 میلیارد دلار.
جالب است بدانید برند محبوب آدیداس Adidas در جایگاه سوم قرار دارد و ارزش برند آن چیزی در حدود 5.8 میلیارد دلار تخمین زده است و افت شدیدی را نسبت به ارزش سال 2013 خود معادل با 7.1 میلیارد دلار را تجربه می‌کند.
از دیگر برندهای مشهور در این دسته‌بندی می‌توان به برند ریبوک Reebok اشاره کرد که ارزشی معادل 880 میلیون دلار برای آن محاسبه شده است و در جایگاه ششم قرار گرفته است.

باارزش‌ترین برند ورزشی در دسته‌بندی رویدادهای ورزشی
0x600 (3)
منظور از این دسته‌بندی میزان درآمد کسب شده در هر روز از برگزاری رویدادهای ورزشی شامل اسپانسرینگ و فروش بلیت و … است.
برخلاف تصور خیلی از ما ایرانی‌ها جایگاه اول برند ورزشی در این دسته‌بندی نه متعلق به جام‌جهانی فوتبال است و نه المپیک بلکه متعلق به سوپربول Super Bowl است.
سوپربول نام مسابقات قهرمنای لیگ فوتبال آمریکایی است.

سوپربول جایگاه برند اول ورزشی را در این دسته‌بندی با مبلغ 500 میلیون دلار از آن خود کرده است و پس از آن مسابقات المپیک تابستانی با 348 میلیون دلار و المپیک زمستانی با 285 میلیون دلار جایگاه‌های بعدی را دارند.
البته جایگاه چهارم را نیز مسابقات جام جهانی فوتبال با ارزش 170 میلیون دلار از آن خود کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:  برترین خطوط هواپیمایی جهان در کلاس اقتصادی در سال 2014

باارزش‌ترین برند ورزشی در دسته‌بندی تیم‌های ورزشی
0x600 (4)
در این دسته‌بندی که مبنای محاسبه آن بر اساس ارزش سرمایه‌گذاری محاسبه شده است، تیم بیسبال New York Yankees با مبلغ 521 میلیون دلار در جایگاه اول است و تیم فوتبال رئال مادرید Real Madrid با 484 میلیون دلار جایگاه دوم و دیگر تیم فوتبال اسپانیا یعنی بارسلونا Barcelona با 438 میلیون دلار جایگاه سوم را دارند.

باارزش‌ترین برند ورزشی در دسته‌بندی ورزشکاران
0x600 (5)
در این بخش آقای Lebron James با درآمد رسمی معادل 37 میلیون دلار اول است و پس از وی گلف باز معروف آقای Tiger Woods با 36 میلیون دلار در مقام دوم قرار دارد. تنیس باز معروف دنیا آقای Roger Federer نیز با 32 میلیون دلار جایگاه سوم را داراست.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0