باارزش‌ترین برند ورزشی دنیا در سال ۲۰۱۴ کدام است؟

زمان مطالعه 3 دقیقه3.9K۰

0x600 (2)
مجله فوربز برای سال ۲۰۱۴ نام برترین برندهای فعال در حوزه ورزش را منتشر کرده است.
این گزارش در چهار بخش اصلی برندها را ارزش‌گذاری کرده است: برند تجاری، رویدادهای ورزشی، ورزشکاران و تیم‌های ورزشی

باارزش‌ترین برند ورزشی در دسته‌بندی برندهای تجاری
0x600 (1)
در دسته‌بندی تجاری باارزش‌ترین برند ورزشی دنیا برند نایک Nike است با ارزشی بیش‌از ۱۹ میلیارد دلار و به دنبال آن برند شبکه ورزشی ESPN متعلق به کمپانی والت دیسنی قرار دارد با ۱۶.۵ میلیارد دلار.
جالب است بدانید برند محبوب آدیداس Adidas در جایگاه سوم قرار دارد و ارزش برند آن چیزی در حدود ۵.۸ میلیارد دلار تخمین زده است و افت شدیدی را نسبت به ارزش سال ۲۰۱۳ خود معادل با ۷.۱ میلیارد دلار را تجربه می‌کند.
از دیگر برندهای مشهور در این دسته‌بندی می‌توان به برند ریبوک Reebok اشاره کرد که ارزشی معادل ۸۸۰ میلیون دلار برای آن محاسبه شده است و در جایگاه ششم قرار گرفته است.

باارزش‌ترین برند ورزشی در دسته‌بندی رویدادهای ورزشی
0x600 (3)
منظور از این دسته‌بندی میزان درآمد کسب شده در هر روز از برگزاری رویدادهای ورزشی شامل اسپانسرینگ و فروش بلیت و … است.
برخلاف تصور خیلی از ما ایرانی‌ها جایگاه اول برند ورزشی در این دسته‌بندی نه متعلق به جام‌جهانی فوتبال است و نه المپیک بلکه متعلق به سوپربول Super Bowl است.
سوپربول نام مسابقات قهرمنای لیگ فوتبال آمریکایی است.

سوپربول جایگاه برند اول ورزشی را در این دسته‌بندی با مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار از آن خود کرده است و پس از آن مسابقات المپیک تابستانی با ۳۴۸ میلیون دلار و المپیک زمستانی با ۲۸۵ میلیون دلار جایگاه‌های بعدی را دارند.
البته جایگاه چهارم را نیز مسابقات جام جهانی فوتبال با ارزش ۱۷۰ میلیون دلار از آن خود کرده‌اند.

باارزش‌ترین برند ورزشی در دسته‌بندی تیم‌های ورزشی
0x600 (4)
در این دسته‌بندی که مبنای محاسبه آن بر اساس ارزش سرمایه‌گذاری محاسبه شده است، تیم بیسبال New York Yankees با مبلغ ۵۲۱ میلیون دلار در جایگاه اول است و تیم فوتبال رئال مادرید Real Madrid با ۴۸۴ میلیون دلار جایگاه دوم و دیگر تیم فوتبال اسپانیا یعنی بارسلونا Barcelona با ۴۳۸ میلیون دلار جایگاه سوم را دارند.

باارزش‌ترین برند ورزشی در دسته‌بندی ورزشکاران
0x600 (5)
در این بخش آقای Lebron James با درآمد رسمی معادل ۳۷ میلیون دلار اول است و پس از وی گلف باز معروف آقای Tiger Woods با ۳۶ میلیون دلار در مقام دوم قرار دارد. تنیس باز معروف دنیا آقای Roger Federer نیز با ۳۲ میلیون دلار جایگاه سوم را داراست.

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/lKcI3

826 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند