بازآفرینی هویت بصری یوتیوب و تغییرات در رابط کاربری آن

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

یوتیوب Youtube محبوب‌ترین سرویس اشتراک گذاری ویدیو لوگوی خود را بروز کرد. در بازآفرینی هویت بصری برند یوتیوب، لوگوی نوستالژیک و ساده‌ی یوتیوب با تغییراتی جزیی، جای خود را به لوگوی جدیدی داده و ظاهر جدیدی در اپلیکیشن موبایل آن اتفاق افتاده است. در لوگوی جدید، دکمه قرمز رنگی که در زیر Tube قرار داشت به قبل از لوگو منتقل شده و به شکل آیکون “پلی” درآمده است. همچنین طراحی محیط برنامه در اپلیکیشن موبایل نیز به صورت متریال از نو طراحی شده است و رابط کاربری بهتری را ایجاد کرده است.

در طراحی جدید از رنگ قرمز کم‌تر استفاده شده و صفحه بیشتر سفید است و تعداد ویدیوهای بیشتری دیده می‌شود. این‌ تغییرات باعث بهتر شدن ارتباط کاربر با برنامه یوتیوب شده است.

نسخه موبایل یوتیوب نیز تغییراتی داشته است. باز هم رنگ قرمز کم‌تری استفاده شده و فضای باز و سفید بیشتری ایجاد شده است که رابط کاربری موبایل را زیباتر می‌کند و تجربه کاربری بهتری به جا می‌گذارد. اسکرول فیلم‌ها راحت‌تر شده است.

ویژگی جدید و ظاهرا جذاب دیگر یوتیوب؛ امکان مشاهده ویدیوها به صورت عمودی است. این تغییر هنوز برای عموم کاربران در دسترس نیست ولی تصاویر زیادی از آن در وبلاگ‌های یوتیوب منتشر شده است.
امکان تغییر سرعت پخش ویدیو که تنها در دسکتاپ ممکن بود به زودی به نسخه موبایل و کوچک کردن ویدیوی در حال پخش که تنها در موبایل ممکن بود به نسخه دسکتاپ اضافه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  کمپین بازاریابی : مجله شخصی خودتان را در هواپیما بخوانید

برای مطالعه مقالات بیشتر در این حوزه، به مقالات بخش برندینگ از بلاگ آیمارکتور مراجعه کنید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0