بازاریابی در موسیقی به سبک ادل Adele

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

Adele Laurie Blue Adkins که بیشتر با لقب هنری‌اش اَدِل شناخته می‌شود، خواننده،ترانه‌سرا و آهنگساز بریتانیایی است. شهرت جهانی وی بیشتر به خاطر دومین آلبوم ‌اش با نام (۲۱) است که در ۲۱ ژانویه ۲۰۱۱ منتشرشده است.
adele-21-cd-cover-p
این آلبوم حدود ۳۰ میلیون نسخه در سرتاسر جهان فروخته‌شده است و رکورد طولانی‌ترین مدت صدرنشینی در جدول پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی در بریتانیا را در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کرد. همچنین اَدِل موفق به کسب جایزه‌ی گلدن گلوب و جایزه‌ی اسکاربرای ترانه‌ی اسکای‌فال در فیلم اسکای‌فال شده و موفق به دریافت ۱۰ جایزه گرمی شده است. تخمین زده می‌شود که حدود ۴۰ میلیون از آلبوم‌های ادل و بیش از ۵۰ میلیون از تک آهنگ‌های او در سرتاسر جهان فروخته‌شده است.

در حالی تنها یک هفته تا زمان انتشار سومین آلبوم رسمی اَدِل به نام (25) باقی‌مانده ، این خواننده چندی پیش با انتشار موزیک ویدئو و تک آهنگ جدیدش به نام Hello بار دیگر صدر اخبار موسیقی جهان را از آن خود کرد. اَدِل با انتشار این قطعه از آلبوم جدیدش سکوت چهارساله خود را شکست بازهم رکوردشکنی کرد.
001
منتقد روزنامه گاردین معتقد است که اگر سال‌ها بعد، روزی در ماشینمان پشت چراغ‌قرمز ایستاده باشید و ناگهان آهنگی از اَدِل پخش شود، شما با تمام وجود به این سال‌ها پرتاب خواهید شد.

اَدِل خواننده‌ای جوان است، هم‌نسل دیگر ستاره‌های این روزهای دنیای موسیقی اما ربط چندانی به آن‌ها ندارد! موهایش شبیه موهای زنان دهه‌های دور است و اندام و لباس‌هایش هم ربطی به آنچه این روزها از ستاره‌ها انتظار می‌رود ندارد.

بیشتر بخوانید:  پپسی تقدیم می‌کند: آینه هیولا !!!

Hello از Adele بیست و چهارمین آهنگ تاریخ بود که توانست در اولین هفته حضورش در جدول بیلبورد به صدر جدول این مجله معتبر در دنیای موسیقی راه پیدا کند.همچنین موزیک ویدئوی این قطعه در روز اول با 27.7 میلیون بازدید فراتر از موزیک ویدئو تیلور سویفت قرار گرفت و رکورد جدیدی را در سایت Vevo ثبت کرد.

بهترین آلبوم موسیقی جهان در یک دهه اخیر کدام است؟
004
طبق اعلام اَدِل آلبوم جدیدش (25) در تاریخ بیست نوامبر منتشر خواهد شد. پیش‌بینی کنندگان بزرگ این صنعت شرط می‌بندند که در هفته اول انتشار بیش از 2 میلیون نسخه از آلبوم فروش برود. از زمان آلبوم (No Strings Attached)از گروه (NSYNC) در سال 2000 هیچ آلبومی در هفته اول چنین رقمی درفروش نداشته است. 2.4 میلیون نسخه رکورد (NSYNC) در هفته اول بوده است.

حال باید منتظر ماند و دید آیا بازاریابی در موسیقی به سبک اَدِل می‌تواند موفقیت دوباره آلبوم (21) را به دست بیاورد یا نه؟!

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0