بازاریابی شبکه اجتماعی به سبک Personal Branding در اینستاگرام

بازاریابی شبکه اجتماعی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

داشتن یک استراتژی برنامه ریزی شده بخش مهمی از برندسازی شخصی و همچنین بازاریابی شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. برای اینکه در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید و فروش خود را افزایش دهید باید از تمام پتانسیل‌های شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در ایران و جهان محسوب می‌شود، بنابراین برندها برای ایجاد تعامل با مخاطبان خود به خوبی می‌توانند از این پلتفرم استفاده کنند. انتشار تصاویر و ویدیوهایی که توجه مخاطبان را جلب کند، بخش مهمی از فعالیت شما در قالب بازاریابی شبکه اجتماعی در اینستاگرام است.

انتخاب هشتگ‌ها و کپشن‌های مناسب نیز باعث می‌شود مطالب شما بیشتر از قبل دیده شده و پیامی که در نظر دارید را به مخاطبان خود برسانید. در اینجا به روش‌هایی اشاره می‌کنیم که شما را از رقبایتان متمایز می‌کند:

– بازاریابی شبکه اجتماعی با استفاده از پست‌های اسپانسر شده

در کنار پست‌های عادی که در صفحه اینستاگرام خود قرار می‌دهید، استفاده از پست‌های اسپانسر شده از طریق فیس بوک و یا در داخل خود اینستاگرام، به شما کمک می‌کند مزایای محصول خود را هرچه بیشتر نمایش داده و با استفاده از هشتگ مشخص، افراد زیادی را به فالوورهای خود اضافه کنید.

– جذب مخاطب در محدوده‌های خاص

در حالی که کماکان بلاگ یکی از ابزارهای بسیار خوب برای ارتباط با سایر برندها و سرویس هاست، اما اینستاگرام نیز پتانسیل بالایی برای ارتباط با مشتریان به روش‌های مختلف و همچنین فروش محصولات دارد. در هر یک از پست‌ها شما می‌توانید با استفاده از هشتگ یا لوکیشن‌های خاص، افراد حاضر در آن محدوده یا پروه‌های خاصی از مخاطبان خود را به خرید آن محصول یا سرویس ترغیب کنید.

بازاریابی شبکه اجتماعی

– فروش مستقیم محصول یا سرویس در اینستاگرام Instagram

اگر وب سایتی دارید که در آن به معرفی و فروش محصول یا سرویس خود می‌پردازید، به راحتی می‌توانید با استفاده از قابلیت جدید اینستاگرام با عنوان تگ خرید محصولات در اینستاگرام، مخاطبان خود را مستقیما به صفحه فروش محصول در وب سایت راهنمایی کنید. به خاطر داشته باشید که هرچه پروسه خرید در سایت راحت تر باشد، مخاطبان بیشتر ترغیب به خرید می‌شوند.

– همکاری با اینفلوئنسرها – اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing

هم اکنون در دورانی به سر می‌بریم که برندهای صاحب نام، فرصت‌ها و موقعیت‌های جدید را با اطمینان در آغوش می‌کشند و هر روز در فکر کسب تجربه‌های جدید هستند. یکی از فرصت‌ها همکاری با اینفلوئنسرهاست که می‌تواند در قالب پست‌های اسپانسر شده، عکس، ویدیو و یا استوری انجام شود. ابزارهای زیادی برای مدیریت اینفلوئنسرها وجود دارد که به شما کمک می‌کند با برگزاری کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ، مخاطبان را تبدیل به مشتریان وفادار خود کنید.

اگر قصد راه‌اندازی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ دارید می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره‌مند شوید و برای مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی 701 تماس بگیرید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0