بازگشت درخشان کیا به تبلیغات Super Bowl پس از یک سال وقفه

تبلیغات super bowl

چهار برند خودروساز اخیرا اعلام کرده‌اند که در تبلیغات Super Bowl امسال حضور خواهند داشت.

کیا موتورز با سابقه حضوری طولانی و پر رنگ در مسابقات Super Bowl در سال‌های گذشته، پس از یک سال تعطیلی امسال به میدان بازگشته است. آگهی تبلیغاتی 60 ثانیه‌ای کیاموتورز را آژانس تبلیغاتی David & Goliath، ساخته است. کیا هنوز جزئیات بیشتری را در این رابطه ارائه نکرده است.

کیا در 13 تبلیغات Super Bowl ظاهر شد تا وقتی که در سال 2021 تصمیم گرفت از این میدان خارج گردد. در ادامه کیا به سایر برند‌های خودروسازی ملحق شد که به منظور حل مشکل کمبود بودجه و لزوم تخصیص بودجه ای مشخص به مشکلات ناشی از شیوع گسترده کووید-19، تصمیم به کاهش سرمایه گذاری بر روی این بازی گرفته و دست به اجرای آن زدند.

بیشتر بخوانید: تبلیغات سوپربول (Super Bowl) و بازگشت BMW به آن پس از 7 سال

برند خودروساز کیا موتورز پس از نیسان، تویوتا و جنرال موتورز، چهارمین خودروسازی است که اخبار منتشر شده پیرامون تبلیغات درون بازی را در سال 2022 تایید کرده است. پارسال، تنها سه برند خودروساز اقدام به تولید و پخش آگهی‌های تبلیغاتی ساخت خود در جریان Super Bowl سال 2021 کردند. Stellantis (جیپ)، جنرال موتورز و تویوتا سال گذشته در این مسابقه حضور یافتند که کمرنگ ترین حضور برند‌های خودروساز در سال‌های گذشته بود.

در بازی Super Bowl سال 2020، شش برند خودروساز در مجموع 7 دقیقه و 30 ثانیه آگهی تبلیغاتی ساختند و دست به پخش آن زدند. در آن سال حدود 77 میلیون دلار صرف خرید رسانه‌ها شد.

مطالعه بیشتر: تمایز رقابتی خودروهای کیا

 

کیا موتورز سالیان سال به خاطر تبلیغات جذاب و خلاقانه خود در مسابقات Super Bowl با حضور پر رنگ سلبریتی‌ها در آن‌ها نزد خاص و عام به شهرت فراوانی دست یافت اما این برند اخیرا با تولید و اکران یک سری آگهی‌های تبلیغاتی در بازی بزرگ لحن جدی تری به خود گرفته است. در سال 2020، آگهی تبلیغاتی کیاموتورز، اعضای تیم فوتبال آمریکایی «Raiders» را در حالی به تصویر می‌کشد که با توپ به سمت دروازه تیم بازیکن بزرگ و معروف، جاش جاکوبز، می‌دوند. این فیلم تبلیغاتی بر روی جوان‌های بی خانمان تاکید می‌کند.

 

لینک منبع: adage.com