با ارزش‌ترین برندهای دنیا در سال ۲۰۱۴ معرفی شدند

زمان مطالعه 2 دقیقه4.8K۰

مجله معتبر فوربز همچون سال‌های گذشته در سال ۲۰۱۴ با ارزش‌ترین برندهای دنیا را شناسایی و معرفی کرده است.
در این فهرست که بر اساس درآمد‌های بدست آمده به نسبت صنعت محاسبه شده است، سه غول دنیای فن‌آوری، اپل، مایکروسافت و گوگل با ارزش‌ترین برندهای دنیا در سال ۲۰۱۴ معرفی شده‌اند.
0x600
ارزش برند اپل با ۱۹ درصد رشد مبلغی بیش از ۱۲۴ میلیارد دلار آمریکا محاسبه شده است و جایگاه نخست را از آن خود کرده است. ارزش برند اپل دوبرابر بیشتر از ارزش برندهای دیگر است.

جایگاه دوم این فهرست مربوط به برند مایکروسافت است که با تغییر ۱۱ درصدی به ارزشی بالغ بر ۶۳ میلیارد دلار دست یافته است.

و اما جایگاه سوم را برند گوگل با مبلغی معادل با ۵۶.۶ میلیارد دلار و تغییر ۱۹ درصدی نسبت به سال گذشته از آن خود کرده است.

محبوب‌ترین برند نوشیدنی دنیا یعنی برند کوکاکولا در این فهرست جایگاه چهارم را با ۵۶.۱ میلیارد دلار داراست و پس از آن نیز دیگر غول تکنولوژی برند IBM جایگاه پنجم فهرست با ارزش‌ترین برندهای دنیا را با ارزشی معادل ۴۷.۹ میلیارد دلار آمریکا از آن خود کرده است.

Worlds-most-valuable-brands-Forbes-2014

فهرست ۱۰۰ برند با ارزش دنیا از بین ۱۵ کشور و ۲۰ صنعت اصلی دنیا انتخاب و محاسبه شده‌اند.
در این فهرست پس از کشور ایالات متحده آمریکا که بیش از نیمی از برندهای حاضر متعلق به آن است، ۹ برند آلمانی، ۸ برند فرانسوی و ۷ ژاپنی بیشترین حضور را دارند.
۱۹ برند فعال در حوزه فن‎‌آوری بیشترین حضور را در بین صنایع دارند.

فهرست کامل با ارزش‌ترین برندهای دنیا در سال ۲۰۱۴ را مشاهده کنید.

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/J5Xa2

809 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

  1. جالب بود . ممنون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند