رتبه‌بندی با ارزش‌ترین برندها در سال 2014: گوگل اپل را گاز زد

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

موسسه تحقیقاتی میلوارد براون Millward Brown جدیدترین رتبه‌بندی با ارزش‌ترین برندها در دنیا را منتشر کرده است.
این گزارش با نام Top 100 Most Valuable Global Brands 2014 – صد برند باارزش دنیا در سال 2014 به همراه اطلاعات مفیدی منتشر شده است که در ادامه می‌توانید ملاحظه کنید.
brandz-2014-banner
در مجموع نسبت به سال 2013 ارزش 100 نام تجاری برتر دنیا 12 درصد رشد داشته است و به رقمی معادل 2.9 تریلیون دلار رسیده است. این در حالی است که میانگین رشد سالانه در سال‌های پس از بحران اقتصادی حدود 6% بوده است.

شایان توجه است که این رشد در تمامی 14 دسته‌بندی اصلی برند‌ها اتفاق افتاده است و بیشترین رشد مربوط به برند‌های حاضر در دسته‌بندی پوشاک است. آمار منتشر شده چیزی فراتر از پیش‌بینی‌های فعالان اقتصادی بوده است.
brandz-banner
و اما کمی جزئی‌تر در مورد گزارش:
بالاخره سیب اپل بر زمین افتاد و گوگل آن را گاز زد.
جایگاه اول لیستِ با ارزش‌ترین برندها که سال‌ها در دست کوکاکولا بود و پس از آن اپل آن را حیات خلوت خود کرده بود، توسط گوگل فتح شد.
در این لیست بعد از گوگل به ترتیب اپل، آی‌بی‌ام و مایکروسافت جایگاه‌های بعدی را از آن خود کرده و مک‌دونالد نیز در جایگاه پنجم نشست.

اما نگاهی به آمار نشان می‌دهد رشد 40 درصدی ارزش برند گوگل و افت 20 درصدی برند اپل، بسیاری از معادلات آینده تکنولوژی را رقم خواهد زد و اپل در نبود استیو جابز باید برای خود فکری بکند.
حضور رو به گسترش بنگاه‌های اقتصادی و برندهای چینی در این لیست نیز تأمل برانگیز است.
brandz-2014
فیسبوک، دومین کشور بزرگ دنیا نیز با رشد قابل ملاحظه‌ای توانسته با پشت سرگذاشتن برندهایی همچون مرسدس بنز، بی‌ام‌و و تویوتا جایگاه 21 را از آن خود کند.

بیشتر بخوانید:  تبلیغ در استوری اینستاگرام چگونه به رشد کسب‌‌و‌کار ما کمک می‌کند؟

در مسیر رتبه‌بندی با ارزش‌ترین برندهای دنیا در سال 2014، برند British multinational telecommunications services یا به اختصار BT بیشترین رشدِ جایگاه را داشته و اینتل، غول بزرگ دنیای تکنولوژی همچنان با بیشترین شیب، سرازیری این مسیر را طی می‌کند.

نگاهی به تازه‌واردهای لیست نیز خالی از لطف نیست:
برندهایی همچون توئیتر، لینکداین و فورد توانسته‌اند خود را در بین 100 برند برتر سال 2014 جای دهند:
newcomers
برای مشاهده بزرگتر اینفوگرافیک گزارش 100 برند برتر سال 2014 روی تصویر کلیک کنید.brandz-2014-infographics

مشاهده لیست 100 برند برتر سال 2014
مطالعه گزارش و تحلیل کامل 100 برند برتر سال 2014

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0