بدترین و بهترین لوگوها در سال ۲۰۱۶

بدترین و بهترین لوگوها در سال 2016
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

طراحی لوگوی خوب یکی از سخت‌ترین کارها در حوزه گرافیک و برندینگ است. چرا که لوگوها هم باید روی بیلبوردهای بزرگ جلوه داشته باشند و هم بر روی صفحه‌های گوشی. در ادامه این مطلب شرکت‌هایی را با بهترین لوگوها در سال 2016 معرفی و در انتها به چند مورد از بدترین لوگوها نیز اشاره خواهیم کرد.
001
GrubHub
این کمپانی، یک شرکت سفارش غذای آنلاین است که در ابتدا بسیار کوچک بود اما با گذر سال ها پیشرفت چشمگیری کرده به صورتی که در سال ۲۰۱۶ این شرکت که دوازده سال سابقه ی کار دارد به هفت میلیون نفر و چهل و چهار هزار رستوران سرویس‌دهی می‌کند. با وجود این ترقی و پیشرفت، این کمپانی به یک طراحی لوگوی بهتری نیاز داشت. (Wolff Bolins) که دارای دفاتر رسمی در نیویورک، سانفرانسیسکو و لندن است این طراحی که مشاهده می نمایید را انجام داده است.
002
Mastercard
این کمپانی در ارتباط با خدمات مالی است و قبل از سال ۲۰۱۶ لوگوی خود را برای بیست سال تغییر نداده بود اما در حقیقت در طول این بیست سال شیوه تجارت و خرید و فروش ما بسیار تغییر کرده است. دو طراح به نام های Michael Beirut و Hamish symth طراحی لوگوی جدید را برعهده گرفتند و از همان طراحی قبلی شرکت الهام گرفتند. آن ها تغییرات زیادی در طراحی جدید انجام ندادند و مجدداً از همان دایره های زرد و قرمز در لوگوی قبلی استفاده کردند.

Helia
این کمپانی در حوزه ی علوم اطلاعاتی و تحلیلی در حال فعالیت است. مشتری ها و ارباب رجوع های این کمپانی بسیار معروف هستند که از میان آن ها می توان به شرکت های Playstation, Diego, IBM اشاره کرد. لوگوی این کمپانی توسط یک شرکت واقع در نیویورک طراحی شده است. طراحی به گونه ای است که در اطراف دایره های ساده که بر اساس افت حرارت رنگ آمیزی شده است، اطلاعات مربوط به این شرکت نوشته شده است و قسمت جالب این طراحی این است که بر اساس تغییرات آب و هوایی و اطلاعات جغرافیایی این دایره ها رنگ آمیزی شده اند و هنگامی که ما دارای تغییرات آب و هوایی باشیم متناسب با این تغییرات رنگ دایره ها نیز تغییر کرده و در نتیجه اطلاعات جدیدی هم در اختیار ما می گذارند.

Instagram
اینستاگرام در ماه مِی (May) با رو نمایی از لوگوی جدیدش همه را شوکه کرد. این لوگو از یک طرح دوربین تشکیل شده است که شامل چهار طیف رنگی در هم آمیخته شده است. این لوگو در اصل از همان لوگوی قبلی الهام گرفته شده است اما این بار آیکون دوربین ساده تر شده است و طراحی رنگین کمانی به صورت گرادیانت از داخل لوگو گذشته است. این طراحی جدی می تواند اینستاگرام را از انبوه آیکون های موجود بر روی گوشی هوشمند شما به دلیل طراحی رنگین کمانی اش متمایز سازد. این تغییر باعث شد لوگوی اینستاگرام به یکی از بهترین لوگوها در سال 2016 تبدیل شود.
005
Zendesk
یک نرم افزار برای ارائه ی خدمات به مشتریان است که به حل مشکلات مشتری ها و پشتیبانی سریع تر و دقیق تر و….. می پردازد. لوگوی این نرم افزار یک بودای کارتونی و خندان است که هدست بر روی گوش خود دارد و آماده ی پاسخ گویی به شماست. یکی از دلایل مورد توجه بودن این لوگو جنبه ی شوخ طبعانه و بازیگوشانه ی این طراحی است به گونه ای که برای هر یک از خدماتی که شما از این نرم افزار می خواهید یک لوگوی بانمک و کارتونی به شما ارائه می دهد.
006-1
Zocdoc
یک سرویس برنامه ریزی مراقبت های پزشکی آنلاین است که امکان جست و جوی آنلاین در برای تمامی اطلاعات مربوط به مراقبت های پزشکی را به شما ارائه می دهد. این سرویس خدماتی همچنین اطلاعاتی در ارتباط با پزشک متناسب با بیماری شما و برنامه ها و زمان بندی پزشک مورد نظر در محل کار خود و….. را نیز در اختیار شما قرار می دهد. لوگوی قبلی را با ارزشی کمتر از هشتاد دلار خریداری کرده بودند اما هم اکنون این لوگو بیشتر از صد و هشت بیلیون دلار می ارزد. طراحی مجدد لوگو را شخصی به نام (Wolff online) پذیرفت. این طراحی یک حرف (Z) دوست داشتنی و بانمک است که شبیه به صورت انسان است. یک سمت این لوگو خوشحال است و سمت دیگر غمگین. نگاه غمگین بیانگر زمانی است که بیمار هستید و در حال تلاش برای کسب اطلاعات برای دست یابی مجدد به سلامتی خود هستید. در سمت دیگر به دلیل به دست آوردن تمامی اطلاعات مورد نیاز از Zocdoc خوشحال هستید.
007
VSCO
یک اپلیکیشن معروف برای ویرایش و به اشتراک گذاری تصاویر با دوستان است. از خصوصیات این طراحی، استفاده از حروف سیاه قلم و استفاده ی ماهرانه از نمادهاست. این لوگوی جدید حاوی مضمون ارتباط جهانی است و با استفاده از این برنامه نه تنها به ویرایش عکس ها می پردازیم بلکه راهی هم برای به اشتراک گذاری با تمام مردم جهان داریم.
008
جنجالی‌ترین لوگوی سال 2016
The met
امسال موزه metropolitan musem art واقع در نیویورک که یکی از بزرگ ترین موزه‌های ایالت متحده ی آمریکاست لوگوی خود را تغییر داد. طراحی این لوگو را Wolf Olins انجام داد. یک لوگوی قرمز که حرف The در بالای حرف M قرار گرفته است.(که البته یاد آور کلمه ی گوشت در زبان انگلیسی نیز است.)
دلیل جنجالی بودن این لوگو در آن است که به مدت ۱۴۶ سال این موزه دارای یک اسم طولانی بوده و حالا به صورت کاملا ناگهانی به یک کلمه ی ساده و کوتاه تغییر کرد و این قضیه دلیلی شد برای جلب توجه و تعجب دیگران.

بیشتر بخوانید:  توصیف مختصری در مورد لوگو ی برترین اتومبیل‌های دنیا

بدترین‌ لوگوها درسال 2016

009
UBER
در اوایل این ماه، شرکت UBER که یک شرکت شبکه ای حمل ونقل در آمریکاست لوگوی خود را تغییر داد. لوگوی قبلی همانند حرف U بود اما لوگوی جدید که همانند طراحی دوران ۱۹۹۰ است شامل تصویر یک مربع کوچک درون یک دایره یا شش ضلعی است. بر طبق گفته مدیر این شرکت این مربع همانند قطعات و اجزا هستند.(مانند ذرات و اتم های حاوی اطلاعات در کامپیوتر). او همچنین بیان نمود که این این لوگوی جدید بر خلاف لوگوی پیشین شناسایی برند ما را برای مشتری ها آسان تر و سریع تر می سازد و همچنین لازم به ذکر است که ما تنها مردم را جا به جا نمی کنیم بلکه غذا و اجناس هم را جا به جا می کنیم و در آینده ای نه چندان دور این جابه‌جایی ها شامل اجزا بیشتری خواهد شد بنابراین این مربع کوچک بهترین نماینده برای بیان اجزا و قطعاتی است که می خواهیم جابه جا کنیم.
0010
Trump pence logo
شاید این لوگو، در این مطلب بدترین لوگوی سال باشد و انیمیشن بالا به خودی خود بیانگر همه چیز است. جالب این است که این لوگو، جایزه ای را هم از آن خود کرده است. حتی طبق گفته Twitter این یک طراحی بسیار عالی است!!! این لوگو که برای کمپین طراحی شده بود خیلی سریع تغییر کرد اما هیچ وقت از ذهن ما پاک نخواهد شد.

برای مطالعه مقالات بیشتر درباره لوگو و طراحی لوگو اینجا کلیک کنید.

منبع: www.fastcodesign.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0