برترین برند‌های خودرو با بیشترین حجم موجودی کدامند؟

برترین برندهای خودرو با بیشترین حجم موجودی کدامند؟ | بهترین برند خودرو | آیمارکتور
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

برترین برندهای خودرو ( بهترین برند خودرو ) با بیشترین حجم موجودی کدامند؟

اگر به تازگی تصمیم به خرید یک خودروی جدید گرفته اید، شاید متوجه شده باشید که حجم موجودی در نمایشگاه‌ها کم است.

با وجود تقاضای بالا برای خرید اتومبیل‌های جدید، بیشتر به دلیل کمبود تراشه کامپیوتری در سرتاسر جهان، خودروسازان در تلاشند تا محبوب ترین مدل‌ها را بسازند.

مطالعه بیشتر: محبوب ترین برندهای خودرو 2015

نتایج تحقیقات شرکت مشاوره «Cox Automative» نشان داد که خودرو‌ها به طور متوسط 44 روز در نمایشگاه‌ها می‌مانند. این محسابات بر اساس تعداد روز‌هایی است که طول می‌کشد تا نمایشگاه‌ها بر اساس وضعیت تقاضای موجود و در صورت عدم ارسال هیچ خودروی دیگری از کارخانه، به طور کامل دست به تخلیه موجودی خود بزنند.

برترین برندهای خودرو با بیشترین حجم موجودی کدامند؟ | بهترین برند خودرو | آیمارکتور

Cox Automative در ادامه دریافت که روز عرضه خودرو‌های تویوتا فقط 23 روز است یا به عبارتی آن ها فقط 23 روز در نمایشگاه می‌مانند. این رقم در مورد لکسوس 29، GMC 30، شورلت 31 و کیا 34 روز است.

بیشتر بخوانید : اولین خودروی برقی هواوی ساخته شد! از موبایل تا خودرو

10 خودروساز برتر جهان

در این میان برخی نمایشگاه‌ها نسبت به دیگران با هیجان بیشتری از یک خودروی مدل جدید استفبال می‌کنند. در این جا به 10 خودروساز برتر جهان با بالا ترین تعداد روز عرضه نگاهی می‌اندازیم:

  1. فیات: 108 روز
  2. آلفارومئو: 93 روز
  3. جنسیس: 80 روز
  4. بیوک: 77 روز
  5. ولوو: 74 روز
  6. اینفینیتی: 73 روز
  7. جیپ: 72 روز
  8. لینکلن: 62 روز
  9. Ram: 60 روز
  10. فولکس واگن: 59 روز

تنوع موجود در این فهرست تا حدی قابل توجه است. در حالی که اکثر برند‌های خودروساز با موجودی زیاد، اتومبیل‌های لوکس خود را به طور متوسط با قیمتی بالاتر از 39 هزار دلار عرضه می‌کنند، وجود چند مورد استثنا در این میان عجیب به نظر می‌رسد. به ویژه، جیپ، RAM و فولکس واگن، نسبت به رقبای خود با قیمت مشابه، تعداد بیشتری اتومبیل جدید را در نمایندگی‌های خود در معرض فروش قرار می‌دهند.

به علاوه، تعداد محدودی از این برند‌ها در سه ماه نخست سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال 2020، بیش از حد متوسط سود کرده اند. در این مدت میزان فروش ولوو 40 درصد، بیوک 35 درصد و آلفارومئو بیش از 25 درصد افزایش یافته است.

منبع : www.marketwatch.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0