برترین برندهای اروپا در سال ۲۰۲۲

برترین برندهای اروپا

در رده بندی برترین برندهای اروپا در سال 2022 نکاتی جلب توجه می‌کند که ذکر آن‌ها خالی از لطف نیست.

با ارزش ترین برند در اروپا

برند مرسدس بنز در سال 2022 میلادی جایگاه اول و سابق خود را حفظ کرد. برند «دویچه تلکام» همچنان در جایگاه دوم ایستاد و برند نفتی «شل» به سومین برند در فهرست با ارزش ترین برند‌های اروپا تبدیل شد.

قدرتمندترین برند اروپا

برند فراری با رتبه برند +AAA امسال نیز موفق شد جایگاه خود را به عنوان قدرتمند ترین برند اروپایی کند.

سریع ترین رشد: برند «آلستوم» به عنوان یک برند فعال در صنعت ترابری، سریع ترین برند اروپایی در حال رشد در سال جاری میلادی به شمار می‌رود. ارزش این برند در سال 2022 تقریبا سه برابر و ارزش برند‌های گاز و برق «British Gas» و برند اجاره خودرو آلمانی «Sixt» در سال جاری میلادی دو برابر شد.

مرسدس بنز با وجود سپری کردن دورانی سخت و دشوار همچنان در جایگاه با ارزش ترین برند در اروپا باقی مانده است. در همین حال، شاهد آن هستیم که برند‌های خدماتی به سرعت رشد می‌کنند.

ارزش برند مرسدس بنز از برترین برندهای اروپا با 6 درصد افزایش به 52 میلیارد و 400 میلیون دلار رسید. در بحبوحه شرایط چالش برانگیز بازار به دلیل شیوع کرونا و کمبود مواد نیمه هادی در عرصه صنعت، این برند تولید خودرو‌ها و وسایل نقلیه برقی را در اولویت قرار داد و در ادامه نتایج خوبی را به دست آورد. این غول خودروسازی آلمانی تایید کرد که میزان فروش خودرو‌های برقی برند امسال 90 درصد افزایش یافته است.

مرسدس بنز از برترین برندهای اروپا

هر سال، مشاوران برتر در شرکت مشاوره ارزش برند «Brand Finance» 5 هزار برند از بزرگ ترین برند‌های جهان را مورد تحلیل قرار داد و در قالب حدودا 100 گزارش مختلف، برند‌ها را در همه بخش‌ها و کشور‌ها رتبه بندی کرد. در نهایت 500 برند برتر اروپا تحت عناوین با ارزش ترین و قدرتمند ترین برند‌های این قاره در رده بندی سالیانه «Brand Finance Europe 500 2022» گنجانده شدند.

امسال مرسدس بنز ششمین نسل از سری خودرو‌های کلاس سی را با طراحی داخلی جدید عرضه کرد و در همین حال مشغول برنامه ریزی برای پیاده سازی قابلیت‌ها و ویژگی‌های رانندگی با اتومبیل خودران است. در کنار آن، تمایل گسترده صنعت خودرو به تغییر گرایش به سوی وسایل نقلیه برقی و در همین راستا توجه به حفظ محیط زیست در مسیر تولید و توزیع محصولات، روز به روز در حال افزایش است. یک پیشرفت کلیدی در مسیر تقویت جایگاه برند مرسدس بنز، تغییر نام برند از «دایملر AG» به «گروه مرسدس بنز AG» است.

سایر برند‌های آلمانی در رتبه بندی امسال برترین برندهای اروپا چندان خوب عمل نکردند. فولکس واگن (کاهش 12 درصدی ارزش برند و رسیدن به رقم 35 میلیارد و 400 میلیون دلار)، بی ام دبلیو (کاهش 5 درصدی ارزش برند و رسیدن به رقم 32 میلیارد و 700 میلیون دلار)، پورشه (کاهش 1 درصدی ارزش برند و رسیدن به رقم 29 میلیارد و 100 میلیون دلار) و آئودی (کاهش 18 درصدی ارزش برند و رسیدن به رقم 11 میلیارد و 900 میلیون دلار)، همگی شاهد نوعی ضرر در زمینه ارزش برند بودند.

برند «دویچه تلکام» نیز با 44 درصد رشد ارزش برند از زمان شروع همه گیری کووید 19 تاکنون، به عنوان دومین برند با ارزش در اروپا شناخته شد.

منبع: www.branddirectory.com