فیس‌نما، تبیان یا کلوب، برترین شبکه اجتماعی ایران کدام است؟

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بیش از 100 شبکه اجتماعی در ایران در حال فعالیت هستند و بر اساس آمارهای ارائه‌شده گفته می‌شود میانگین حضور ایرانی‌ها در برخی از این شبکه‌ها به 30 دقیقه در روز می‌رسد!

با توجه به اطلاعاتی که از وب‌سایت الکسا Alexa.com بدست آمده، به ترتیب فیس‌نما ، تبیان ، کلوب رتبه اول تا سوم برترین شبکه اجتماعی ایران را به خود اختصاص داده‌اند.
پس‌از آنها، وب‌سایت هم‌میهن ، افسران ، میانالی ، دلشکسته ، ایران بیست ، فیس‌بوک فارسی و نگارخانه ایرانی شبکه‌هایی هستند که در میان وبگاه‌های داخلی کشور به ترتیب رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.
جالب است که میزان استفاده روزانه کاربران ایرانی از این شبکه‌ها الزاماً با رتبه آنها همخوانی ندارد.
isna news1
نکته دیگر آنکه با نگاهی گذرا به سهمی که کاربران ایرانی در استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی دارند متوجه استفاده به نسبت زیاد ایرانیان از این شبکه‌ها می‌شویم به عنوان مثال صفحاتی که در یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی وجود دارد گویای آن است که بیش از دو میلیون ایرانی کاربر آن هستند یا طبق آمارها یا تحلیل‌های منتشر شده 10 درصد جمعیت ایران در شبکه اجتماعی اینستاگرام حساب کاربری دارند.

لازم است در استفاده از این شبکه‌ها کاربران موضوعات خاصی را مورد توجه داشته باشند از جمله موضوعاتی که از نظر کاربران در انتخاب شبکه‌های اجتماعی مهم تلقی می‌شود پیش از همه بحث امنیت آنهاست، به گونه‌ای که 95 درصد اشخاصی که در یک نظرسنجی شرکت کرده‌اند بحث امنیت داده‌های خود را مهم‌ترین اولویت در انتخاب شبکه‌های اجتماعی معرفی کرده‌اند.
isna news 2
همچنین 94 درصد این شرکت‌کنندگان بر لزوم حفظ حریم خصوصی داده‌ها تاکید داشته‌اند و 92 درصد آنها بر لزوم آسانی استفاده از این شبکه‌ها اشاره کرده‌اند. همچنین 81 درصد افراد بر حضور دوستان و همکلاسی‌ها و اعضای خانواده خود در یک شبکه به عنوان نکته مثبت اشاره کرده و 60 درصد افراد اینگونه اعلام کرده‌اند که در انتخاب یک شبکه بین‌المللی بودن آن تاثیرگذار است.

بیشتر بخوانید:  جنسیس کوپه (Genesis Coupe) : هرآنچه باید درباره آن بدانید، مشکلات متداول، راهنمای خرید

منبع: isna.ir

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0