برترین مدیر ارشد بازاریابی در سال 2015 چه نام دارد؟

مجله فوربز سالانه به انتشار نام برترین و تأثیرگذارترین مدیر ارشد بازاریابی دنیا می‌پردازد.
امسال هم برای چهارمین سال پیاپی نام فیل شیلر Phil Schiller مدیر ارشد بازاریابی شرکت اپل توانسته است جایگاه اول را از آن خود کند. فیل که در معرفی محصولات جدید اپل همچون آیفون 6s ، آیپد پرو و اپل iOS 9 بسیار تأثیرگذار بوده است با کسب امتیاز 668.8 رتبه نخست فهرست فوربز را به خود اختصاص داده است. این امتیاز بیشتر از مجموع امتیاز هشت نفر بعدی در فهرست برترین مدیران ارشد بازاریابی دنیا است.

اما تأثیرگذاری فیل شیلر فراتر از زمینه بازاریابی محصول بوده است، وی در حوزه‌های مختلف بازاریابی همچون موبایل مارکتینگ، نوآوری در بازاریابی و بازاریابی جهانی نیز تأثیرگذاری بوده است.

مطالعه بیشتر: 2015 سال بازاریابی محتوا

ازآنجاکه مسئولیت مدیران ارشد بازاریابی دیگر تنها مربوط به رشد برند نبوده و در رشد و توسعه کسب‌وکار نیز توسعه‌یافته است، توانسته‌اند به نقش تأثیرگذاری در شرکت‌ها بدل شوند. همچنین با تغییر این مسئولیت‌ها چهره مدیران ارشد بازاریابی بیش‌ازپیش بیرون از سازمان‌ها نمایش داده می‌شود و افراد رسانه‌ای‌تری شده‌اند.
the-worlds-50-most-influential-cmos-study-2015-6-1024
در فهرست سال 2015 فوربز پس از شیلر دو تازه‌وارد جایگاه دوم و سوم را از آن خودکرده‌اند؛ کوین هاچ‌من مدیر ارشد بازاریابی کی‌اف‌سی ایالات‌متحده آمریکا KFC US و کوین کرول مدیر ارشد بازاریابی اسپرینتSprint . جایگاه چهارم به مدیر ارشد بازاریابی فیات کرایسلر، الیویر فرانسوا تعلق گرفته است.

مشاهده فهرست کامل برترین مدیران ارشد بازاریابی:
the-worlds-50-most-influential-cmos-study-2015-4-1024