بررسی برندينگ و تبليغات جک لينكز

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

جک لينكز Jack Link’s تولید کننده محصولات پروتئین خشک‌شده (چیپس پروتیئن‌) است که در حوزۀ برندینگ ، معرفی محصول و ترویج به بررسی آن می‌پردازیم.
شرکت جک لينكز Jack Link’s به‌عنوان یک کسب‌وکار خانوادگی در سال 1986 شروع بکار کرد. ایده اصلی محصول انها از تغذیه سرخپوستان در زمستان گرفته شده بود که بدین ترتیب جک لینکز Jack Link’s شروع به ارائه تکه‌های گوشت خشک‌شده گوساله یا اسنک گوشت کرد.
با توجه به ماهیت این محصول، شرکت روند قابل قبولی را در برندینگ و تبلیغاتِ خود پیش گرفت و در این راستا می‌توان به تأکید روی کلمه Wild (وحشی) در انتخاب شعار ، کاراکترها و عروسک تبلیغاتی و حتی جوایز آن اشاره کرد.
عروسک تبلیغاتی و شخصیت این برند(Mascot) یک پاگنده (Sasquatch) است که به نوعی بیان‌کننده خصوصیات محصول است.
jack-links-imarketor
از جمله شعارهای موفق این برند شعار «خوراک وجه وحشی شما Feed your Wild side » اشاره کرد؛ تیزر تبلیغاتی زیبای این برند را که برگرفته از همین شعار است را مشاهده کنید:

از طرفی جوایز مربوط به پرموشن‌های جک لینکز نیز قابل تأمل هستند بطوریکه از نقطۀ عطف شعار این برند دور نبوده و جوایز آن نیز به گونه‌ایی تداعی کننده هیجان و انرژی با شعار «call of the wild و Win a wild ride» هستند. از جمله این جوایز می‌توان به رانندگی با هواپیمای دونفره،‌ جت اسکی و ای تی وی اشاره کرد.
ride-wild
موفقیت‌های این شرکت خانوادگی در برندینگ و بازاریابی علاوه بر به ارمغان آوردن رتبۀ اول در آمریکا، سبب شده تا بازارهای اروپا را هدف بگیرند و در اولین حرکت توانستند برندهای محلی Bifi و peperami را از شرکت یونیلور خریداری کنند.
beef-jercky-imarketor
به راحتی می‌توان نمودِ یکپارچگی بازاریابی را در این برند موفق مشاهده کرد.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0
بیشتر بخوانید:  هیوندایی برند جنسیس را برای خودروهای لوکس خود برگزید Genesis