هزینه برنامه‌های جهانی اپ استور در ۲۰۲۰ از ۱۰۰ میلیارد دلار گذشت!

زمان مطالعه 2 دقیقه631۰

هزینه برنامه‌های جهانی اپ استور در ۲۰۲۰

اپل که با اتهامات ضد انحصاری و خشم (برخی) سازندگان برنامه روبرو شده بود، در ماه نوامبر با ارائه برنامه کسب‌وکار کوچک App Store که باعث می‌شود کمیسیون اپ استور در ۲۰۲۰ این شرکت از ۳۰ به ۱۵ درصد و توسعه دهندگان به درآمد بیش از ۱ میلیون دلار در سال برسد.

از زمان راه‌اندازی اپ استور در سال ۲۰۰۸، ۳۰ درصد از فروش برنامه، خرید درون برنامه‌ای از محتوای دیجیتال و اشتراک‌های انجام شده از طریق برنامه‌های iOS متعلق به اپل بود که اخیراً توجه رقبا را به خود جلب کرده است، به‌ویژه در مواردی که اپل با سازندگان برنامه‌های شخص ثالث رقابت می‌کند (به‌عنوان‌مثال Apple Music vs. Spotify)

درحالی‌که به نظر می‌رسد تصمیم اپل برای نصف کردن کارمزد خود برای توسعه دهندگان کوچک، امتیاز بزرگی است اما داده‌ها حاکی از آن است که توسعه دهندگان واجد شرایط برای این برنامه تنها کسری از درآمد اپ استور در ۲۰۲۰ و قبل از آن را تشکیل می‌دهند.

نمودار زیر توضیح می‌دهد که چرا اپل برای محافظت از سهم خود در اپ استور بسیار جنگیده است.

اپ استور در 2020طبق برآوردهای شرکت تجزیه‌وتحلیل برنامه SensorTower، درآمد اپ استور سال گذشته بیش از ۷۰ میلیارد دلار بوده است. با فرض اینکه بیشتر این درآمد برای کمیسیون اپل باشد، این مبلغ در سال گذشته تقریباً ۲۰ میلیارد دلار است که حتی برای اپل نیز رقم کوچکی نیست.

شرکت دیجیتال مارکتینگ لاوان آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه تبلیغات دیجیتال از جمله تبلیغات در گوگل، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام، اینفلوئنسر مارکتینگ است، برای مشاوره با ۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید.

منبع: www.statista.com

 

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/Q5GTh

841 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند