هزینه برنامه‌های جهانی اپ استور در 2020 از 100 میلیارد دلار گذشت!

هزینه برنامه‌های جهانی اپ استور در 2020

اپل که با اتهامات ضد انحصاری و خشم (برخی) سازندگان برنامه روبرو شده بود، در ماه نوامبر با ارائه برنامه کسب‌وکار کوچک App Store که باعث می‌شود کمیسیون اپ استور در 2020 این شرکت از 30 به 15 درصد و توسعه دهندگان به درآمد بیش از 1 میلیون دلار در سال برسد.

از زمان راه‌اندازی اپ استور در سال 2008، 30 درصد از فروش برنامه، خرید درون برنامه‌ای از محتوای دیجیتال و اشتراک‌های انجام شده از طریق برنامه‌های iOS متعلق به اپل بود که اخیراً توجه رقبا را به خود جلب کرده است، به‌ویژه در مواردی که اپل با سازندگان برنامه‌های شخص ثالث رقابت می‌کند (به‌عنوان‌مثال Apple Music vs. Spotify)

درحالی‌که به نظر می‌رسد تصمیم اپل برای نصف کردن کارمزد خود برای توسعه دهندگان کوچک، امتیاز بزرگی است اما داده‌ها حاکی از آن است که توسعه دهندگان واجد شرایط برای این برنامه تنها کسری از درآمد اپ استور در 2020 و قبل از آن را تشکیل می‌دهند.

نمودار زیر توضیح می‌دهد که چرا اپل برای محافظت از سهم خود در اپ استور بسیار جنگیده است.

اپ استور در 2020طبق برآوردهای شرکت تجزیه‌وتحلیل برنامه SensorTower، درآمد اپ استور سال گذشته بیش از 70 میلیارد دلار بوده است. با فرض اینکه بیشتر این درآمد برای کمیسیون اپل باشد، این مبلغ در سال گذشته تقریباً 20 میلیارد دلار است که حتی برای اپل نیز رقم کوچکی نیست.

شرکت دیجیتال مارکتینگ لاوان آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه تبلیغات دیجیتال از جمله تبلیغات در گوگل، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام، اینفلوئنسر مارکتینگ است، برای مشاوره با ۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید.

منبع: www.statista.com