برندسازی دیجیتال برای طراحان داخلی

برندسازی دیجیتال

طراحان داخلی برای راه‌اندازی و توسعه کسب و کار خود به طور آنلاین به یک طرح تجاری سازمان یافته نیاز دارند. قبل از سال 2020، حفظ و بقای یک کسب و کار در حوزه طراحی بدون حضور آنلاین کار آسانی نبود. با شیوع کرونا همگی متوجه شدیم که رشد و توسعه بدون اتخاذ یک رویکرد سازمان یافته در زمینه دیجیتال مارکتینگ و همچنین برندسازی دیجیتال غیرممکن است.

با تدوین یک استراتژی درست، برندسازی دیجیتال می‌تواند به شما کمک کند تا با اعتبارسازی خود را به عنوان یک طراح داخلی در دنیا مطرح کرده و از فرصت‌های تازه‌ای که «سال دکوراسیون دیجیتال» به طور شگفت‌انگیزی ایجاد کرده، بهره ببرید.

بیایید نگاهی به روند تغییر در خدمات طراحی داخلی انداخته و ببینیم چه فرصت‌های تجاری جدیدی پیش روی افراد و شرکت‌ها است؟

پرده برداری از انواع جدید تعاملات و همکاری‌ها

هجوم پروژه‌ها از جمله پروژه‌های بین‌المللی، ملاقات با مشتریان و مشارکت با تیم همکاران از راه دور، انواع جدیدی از تعاملات، ابزار‌ها و فناوری‌های مدرن را می‌طلبد. در نتیجه طراحان طبق برندسازی دیجیتال راه‌های جدیدی را برای برقراری ارتباط و راه‌اندازی یک کسب و کار نوپا خلق کرده‌اند.

همکاری طراحان با افراد و شرکت‌های فعال در عرصه دکوراسیون داخلی در طول دوران همه‌گیری کرونا تنها راه بقایشان در این شرایط سخت بود. در کنار خرده فروشان مبلمان، «اینفلوئنسر‌های طراح» اقدام به عرضه مجموعه‌ای از مبلمان، اقلام تزئینی رومیزی و دکوراسیون منزل کردند.

دیجیتال برندینگ روش جدید تعامل و همکاری

مطالعه بیشتر: هر آن چه که باید در مورد ویدئو مارکتینگ بدانید.

تغییر در خواسته‌ها و نیاز‌های مردم

شیوع کرونا سبک زندگی، کار، تفریح و سرگرمی، ورزش، خواب و تعاملات مردم با یکدیگر را تغییر داد. این بیماری باعث شد تا فضا‌های خصوصی نزد افراد اولویت فراوانی پیدا کرده و اتاق‌های بدون استفاده به پرطرفدارترین فضا‌ها برای راه‌اندازی دفاتر کاری خانگی و سالن‌های ورزشی تبدیل شوند.

مشتریان از طراحان خواستند تا به کمک رنگ‌های شاد و بافت‌های مختلف به خانه‌ها روحی تازه بدهند. فضای باز اکنون بخش بزرگی از اتاق نشیمن خانه‌ها را به خود اختصاص داده و ترکیب این دو گاهی اوقات مجموعه‌ای منحصر به فرد را ایجاد کرده‌اند.

فضا‌هایی با طراحی خوب و مناسب اکنون بیش از هر زمان دیگری می‌توانند زندگی شادتری را برای افراد رقم بزنند. تغییر در خواسته‌ها و نیاز‌های مردم برای تغییر سبک محیط زندگی، کمک متخصصان طراحی را می‌طلبد.

کارشناسان وب سایت خبری تحلیلی Business Wire تخمین می‌زنند که ارزش بازار جهانی خدمات طراحی دکوراسیون داخلی تا سال 2027 به 255 میلیارد و 400 میلیون دلار برسد که حکایت از رشدی 7.8 درصدی در فاصله بین سال‌های 2020 تا 2027 دارد. بر اساس پیش بینی‌ها ارزش بازار خدمات طراحی دکوراسیون داخلی در آینده رکورد زده و 8.1 درصد رشد خواهد کرد.

مطالعه بیشتر: نکات مهم هنر برندینگ و برندسازی

خدمات مجازی و بسته‌های طراحی دیجیتال

سال 2020 به دلیل تقاضای بالا برای طراحی مجازی دکوراسیون داخلی یا طراحی الکترونیکی، سال «دکوراسیون دیجیتال» نامیده شد اما طراحی مجازی چیز جدیدی نیست بلکه روندی است که از 5 تا 6 سال پیش شروع شده و به تازگی بسیار شتاب گرفته است.

بسیاری از صاحبخانه‌ها وقت خود را صرف تغییر دکوراسیون داخلی خانه‌های خود می‌کنند. آن‌ها با وجود عدم طرح درخواست برای مراجعه طراح به شکل حضوری، به دنبال دریافت رهنمود‌هایی در این رابطه هستند. تماس و برگزاری جلسات تصویری از طریق اپلیکیشن زوم کار را برای آن‌ها راحت تر کرده است. با توجه به افزایش حجم تقاضا برای دریافت مشاوره مجازی، نیاز به ساخت و تبلیغ بسته‌های طراحی دیجیتال به وجود آمده است.

مطالعه بیشتر: رشد برندسازی در چین (بخش دوم)

به عنوان یک گزینه جایگزین کارآمدتر و مقرون به صرفه برای دریافت مشاوره حضوری، فروش بسته‌های طراحی فرصتی برای جذب مشتریان جدید ایجاد کرده است.

مشتریان و بازار برندسازی دیجیتال

مطالعه بیشتر: روش‌های افزایش ترافیک وب سایت چیست؟

بازار‌ها و مشتریان جدید

کسی که قبلا هرگز به استخدام یک طراح دکوراسیون داخلی فکر نکرده بود، احتمالا حالا دیگر مایل به سرمایه‌گذاری در این زمینه و خرید یک بسته دکوراسیون داخلی یا بسته بازسازی است.

حتی اگر حرف نسل طراحان و دیزاینر‌های پیشرو فعال در حوزه دکوراسیون داخلی برای مدت طولانی دهان به دهان گشته و پس از مدتی معروف شده اند، حالا دیگر با حضور آنلاین قوی و پر رنگ، آن‌ها می‌توانند به مشتریانی دست پیدا کنند که حتی انتظارش را هم نداشتند. شما وارد یک بازار کاملا جدید شده و با استفاده از برندسازی دیجیتال برای خود مشتری دائمی می‌سازید.

زیرساخت آنلاین موقت و سرمایه‌ های دیجیتال

یکی از بزرگ ترین چالش‌ها این است که بدانید از کجا باید شروع کرد و ابتدا باید کدام قدم را برداشت. اگر در مورد رشد کسب و کار خود جدی هستید، ارزش آن را دارد که برای این کار وقت بگذارید.

شما شاید یک شرکت طراحی استارتاپی باشید که جهت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای حضور آنلاین به یک نقشه راه و مسیر روشن و مشخص نیاز دارید. همچنین ممکن است یک شرکت طراحی رسمی و قدیمی با یک برنامه بازاریابی دیجیتال باشید که حضورش به هیچ وجه سودده نبوده و نیاز به ارزیابی عملکرد و کشف راه حل جایگزینی دارد که عدم کارایی را جبران کند.

در هر دو مورد شما از انجام اقداماتی نظیر کشف، برنامه ریزی و تدوین استراتژی قبل از راه‌اندازی یک وب سایت یا حضور پر رنگ و رسمی در رسانه‌های اجتماعی سود خواهید برد.

پنج گام مهم برای برندسازی دیجیتال

همانطور که در این مقاله از آیمارکتور متوجه شدید، برندسازی دیجیتال امروزه یکی از مهمترین کارهایی است که باید در هر کسب و کاری اجرا شود. ما در ذیل به معرفی پنج مرحله‌ای که برای ایجاد یک برند ضروری است، پرداخته‌ایم تا به شما در ساخت یک برند قوی کمک کرده باشیم.

کشف چشم انداز برند، هویت و بازار‌های کوچک

ابتدا باید برای اتخاذ یک رویکرد مناسب اهداف و ارزش‌های خود را تعریف کنید. به درک و شناختی واضح از هویت برند، مشتریان هدف و نتایج مورد نظرتان برسید. به این ترتیب می‌توان در بازار رقابتی فعلی شکوفا شد.

استراتژی برندسازی دیجیتال

تنظیم استراتژی محصول و قیمت گذاری

تدوین نقشه راه محصول و استراتژی قیمت گذاری شما را قادر می‌سازد تا به جای هدف قرار دادن همه بازار‌ها که حاصلی در بر نخواهد داشت، بر روی یک بازار هدف خاص تمرکز کنید. در نهایت مطمئن شوید که برای هر محصول یا خدمات هدف خاصی را تعیین کرده‌اید.

نقشه قیف فروش (Sales Funnel)

قیف فروش که گاهی به آن قیف بازاریابی یا قیف درآمد هم گفته می‌شود، مسیری است که یک مشتری با استفاده از سرنخ‌ها طی می‌کند تا به مشتری واقعی شما تبدیل شود. در ادامه لازم است بررسی کنید که مشتریان شما باید چه مراحلی را طی کنند تا از مرحله آگاهی اولیه به مرحله اعتماد و خرید از برند برسند.

باید با خود فکر کرده و به این نتیجه برسید که چگونه می‌خواهید اطلاعات مورد نیاز خود را جمع آوری و یک فهرست از آدرس ایمیل‌های افراد تهیه کنید. قصد ارائه کدام نوع خدمات طراحی را دارید؟ بررسی کنید و ببینید که خدمات شما در زمینه طراحی برای هر یک از مشتریان به طور سفارشی انجام شده و برایشان ارزش آفرینی می‌کنند یا خیر؟ با خود فکر کنید و ببینید که چگونه می‌خواهید سبک زندگی مشتریان خود را با تزئین یا بازسازی خانه‌هایشان متحول کنید؟

قیف فروش

طراحی و توسعه سرمایه‌های دیجیتال

مرحله چهارم این جریان در طراحی و توسعه وب سایت شما خلاصه می‌شود. طراحی وب سایت از این جهت مهم است که درک و برداشت بازدید کنندگان از شما را شکل می‌دهد. بسیاری از کسب و کار‌ها در مسیر برندسازی دیجیتال شکست می‌خورند زیرا به جای سرمایه گذاری در عرصه برنامه ریزی، از این جا شروع می‌کنند.

برنامه ریزی برای استراتژی ترافیک وب سایت

استراتژی ترافیک همان طرح و نقشه‌ای که از قصد برای جذب افراد به سوی وب سایت، کشف برند و ارزش‌های آن، به اشتراک گذاشتن اطلاعات تماس (ایمیل) افراد با متصدیان مربوطه و تبدیل آن‌ها به مشتری چیده شده است. کسب آمادگی به شیوه‌ای صحیح و مناسب احتمالا به راحتی به شما کمک خواهد کرد تا بدانید که از کجا می‌توانید افراد و در ادامه مشتریان بالقوه آنلاین را پیدا کنید.

مسلم است که شما می‌خواهید در جایی حضور داشته باشید که مشتریانتان با یکدیگر در آن جا معاشرت دارند. در نهایت کار درست آن است که پروفایل‌های خود در رسانه‌های اجتماعی را به کانال‌های ارتباطی تبدیل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به مقاله استراتژی دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنید.

منبع: www.entrepreneur.com