برندهای برتر دنیا در سال 2018 طبق رده‌بندی اینتربرند Interbrand

برندهای برتر دنیا بنر
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

موسسه اینتربرند در سال 2018، اپل، گوگل و آمازون را سه برند برتر دنیا معرفی کرد. اینتربرند برندهای برتر دنیا را بر اساس شاخص‌های عملکرد مالی و قدرت برند رده‌بندی و هر سال در گزارشی 100 برند برتر دنیا را معرفی می‌کند.

امسال نیز اپل و گوگل برای ششمین سال پیاپی رتبه اول و دوم بین برندهای برتر دنیا را دارند. فیسبوک در 5 دوره قبلی گزارش اینتربرند بهترین رشد سالانه را از آن خود کرده بود اما امسال با یک رتبه نزول در جایگاه نهم قرار گرفت.
برندهایی نیز وجود دارند که در لیست 100 برند برتر سال 2017 حضور داشتند ولی در سال 2018 از جمع 100 برند برتر خارج شده‌اند، که تسلا یکی از عجیت‌ترین غایب‌ها در بین نام برترین برندهای دنیا در سال 2018 است. اما دیگر برندها عبارت هستند از

  • Tesla
  • Thomson Reuters
  • Moët & Chandon
  • Smirnoff

برندهای برتر دنیا رتبه بندی

مدیر عامل اینتربرند “Charles Trevail” می‌گوید: امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که قدرت مشتریان از همیشه بیشتر شده است و برندهایی موفق هستند که می‌توانند پاسخگوی نیازهای در حال تغییر مشتریان باشند.

نتفلیکس Netflix تنها برند گروه Faang stocks شامل فیسبوک ، اپل ، آمازون ، نتفلیکس و گوگل است که در میان 10 برند برتر نیست، ولی یک نکته مهم در مورد نتفلیکس وجود دارد و آن اینکه دومین برند از نظر سرعت رشد در سال 2018 شده است.

فروشگاه اینترنتی آمازون بیشترین سرعت رشد در میان برندهای برتر را داشته و طبق گزارش اینتربرند دلیل این امر جاه‌طلبی آمازون برای رسیدن به عنوان مشتری‌محورترین شرکت دنیاست. آمازون در همه حوزه وارد شده است و حتی هم‌اکنون دومین فروشنده بزرگ محصولات مد و لباس در ایالات متحده است. آمازون رقیب اصلی گوگل تا سال 2020 میلادی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  سه برند برتر سال 2014: اپل اول، گوگل و مایکروسافت در جایگاه‌های بعدی

برندهایی که به عنوان تازه وارد، امسال در لیست برندهای برتر دنیا شده‌اند، عبارتند از:

  • اسپاتیفای Spotify
  • شنل (Chanel)
  • نینتندو Nintendo

برندهای برتر سال 2018

وضعیت برندهای برتر دنیا به تفکیک صنعت

بیش از نیمی از 100 برند برتر دنیا مربوط به پنج حوزه هستند: صنعت خودرو ، فناوری ، خدمات مالی ، کالاهای لوکس و کالاهای مصرفی تندمصرف (FMCG).

حوزه کالاهای لوکس با رشد 42 درصدی بیشترین رشد متوسط را داشته است و ارزشمندترین برند لوکس دنیا لویی ویتون است که با ارزش 28 میلیارد دلاری در رتبه 18 قرار دارد. شنل ، زارا ، اچ اند ام ، هرمس و گوچی از برندهای حوزه کالاهای لوکس هستند که جایگاه بسیار خوبی را در میان برندهای برتر دنیا به دست آورده اند.

طبق گزارش سال 2018 اینتربرند 29 درصد برندهای برتر دنیا از کسب‌وکارهایی هستند که بر مبنای عضویت به مشتریان خود خدمت رسانی می‌کنند و نشان‌دهنده این است که اولویت مشتریان از مالکیت کالا به سمت عضویت و دسترسی به خدمت در حال حرکت است.

فهرست 10 برند برتر دنیا در سال 2018

مجموع ارزش 100 برند برتر دنیا موجود در لیست اینتربرند کمی بیش از 2 تریلیون دلار است که رشد 7 درصدی نسبت به سال 2017 داشته است. ده برند برتر سال 2018 عبارتند از:

1. اپل با ارزش 214 میلیارد دلار
2. گوگل با ارزش 155 میلیارد دلار
3. آمازون با ارزش 101 میلیارد دلار
4. مایکروسافت با ارزش 93 میلیارد دلار
5. کوکا کولا با ارزش 66 میلیارد دلار
6. سامسونگ با ارزش 60 میلیارد دلار
7. تویوتا با ارزش 53 میلیارد دلار
8. مرسدس بنز با ارزش 49 میلیارد دلار
9. فیسبوک با ارزش 45 میلیارد دلار
10. مک دونالد با ارزش 43 میلیارد دلار

بیشتر بخوانید:  گوگل، مک‌دونالدز و آمازون جزو ساده‌ترین و اجتماعی‌ترین برندهای دنیا هستند

مشاهده فهرست کامل برندهای برتر دنیا در سال 2018 در اینتربرند

مشاهده ۱۰۰ برند برتر جهان در سال ۲۰۱۸ از نگاه فوربز

منبع این مطلب: گزارش خبری اینتربرند در سال 2018

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0