برترین برندهای در حال رشد در سال 2021 کدامند؟

برندهای در حال رشد
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

شرکت اطلاعاتی «Morning Consult» به تازگی گزارش خود درباره برترین برندهای در حال رشد سال 2021 را منتشر کرده و البته از بسیاری جهات، این فهرست چندان عجیب و غیر منتظره به نظر نمی‌رسید. در سال دوم شیوع کرونا، برند‌های واکسن فایزر و مدرنا و تعداد محدودی ار سرویس‌های اشتراکی پخش خانگی با حمایت فیلمسازان بزرگ هالیوود به سرعت رشد یافتند. رسانه‌های اجتماعی و برند‌های تولید کننده مواد غذایی در دوران قرنطینه خانگی همواره محبوب و پر طرفدار بوده اند. در ادامه جذابیت فراوان ارز دیجیتال و تلاش سرمایه گذاران و رویاپردازان ثروتمند و اینده نگر باعث شد تا سرعت رشد برند‌های فعال در دنیای دیجیتال افزایش یابد.

مطالعه بیشتر: بهترین برندهای مد و فشن

Paramount Pictures از برترین برندهای در حال رشد

برندهای در حال رشد پارامونت

علیر غم این جریانات، چند اتفاق غیر منتظره همه را به تعجب واداشت. به عنوان مثال نه برترین سرویس پخش خانگی غول‌هایی مثل نتفلیکس و نه رقیب آن، Disney+، با رشد چهار برابری و رسیدن به 100 میلیون کاربرتا پایان سال 2020، نتوانستند از لحاظ سرعت رشد به پای کتابخانه ای مشتمل بر سرویس پخش زنده مسابقات ورزشی موسوم به «Paramount+» برسد و همین مورد باعث تبدیل این برند به یکی از برترین برندهای در حال رشد شد.. در کنار آن استودیو «Paramount Pictures» با فیلم‌های پر فروش خود بین همه بزرگسالان، جوانان و میانسالان محبوب و به برندی با بیشترین سرعت رشد میان آن‌ها تبدیل شد. با این حال، گروه سنی بین 40 تا 60 سال و Baby Boomers یا همان گروه سنی بین 60 تا 80 سال، شبکه تلویزیونی رقیب یعنی HBO Max را به بقیه ترجیح داده و باعث شدند این کانال پر طرفدار در رتبه سوم فهرست سریع ترین برند‌های در حال رشد در سال جاری میلادی قرار بگیرد.

مطالعه بیشتر: بهترین برند تلویزیون در سال 2021

امپراطوری رددیت با سرعت رشد بالا (Reddit)

reddit

امپراطوری بزرگ «Reddit» به عنوان یک وبسایت چت محور به طرز عجیبی موفق شد تا دل میانسالان و حتی افرادی را که در آستانه بازنشستگی قرار دارند را به دست آورده و جایگاه آن نسبت به سال گذشته ارتقاء پیدا کند. Reddit که همواره موفق به حفظ جایگاه خود در بین برترین وبسایت‌های جهان شده، امسال نیز توانسته با بیش از صد هزار زیرمجموعه فعال و بیش از 400 میلیون نفر کاربر فعال ماهانه، به عنوان دومین برند با بیشترین سرعت رشد مطرح گردد.

مطالعه بیشتر: بهترین برندهای آرایشی سال 2021

تیک تاک (TikTok)

tiktok

به همین ترتیب، تیک تاک به عنوان پلتفرم عظیمی که پر از نوجوان علاقمند و افرادیست که حرکات وایرالی را به سرعت تقلید می‌کنند، در میان نسل‌های قدیمی تر نیز به سرعت در حال محبوب شدن است. تیک تاک در میان میانسالان از اولویت سوم، در میان افراد چهل تا شصت ساله از اولویت چهارم و در میان افراد شصت تا هشتاد ساله از اولویت پانزدهم برخوردار است. تیک تاک به طور کلی رتبه پنجم را در میان سریع ترین برند‌های در حال رشد به دست آورد اما جالب اینجاست که این پلتفرم میان نوجوانان و جوانان ده تا سی ساله چندان محبوب نبوده و در میان بیست اولویت نخستشان قرار ندارد، احتمالا به این دلیل که سال‌ها پیش آن را کشف کرده اند.

مطالعه بیشتر: برند گوچی محبوب‌ترین برند لوکس در تیک تاک

برند تویوتا از بهترین برندهای در حال رشد خودرو (Toyota)

برندهای در حال رشد تویوتا

در ادامه در فهرست برند‌های محبوب بین همه بزرگسالان، تویوتا ضمن کسب رتبه نوزدهم به عنوان اولین خودروساز در دنیا در این رده بندی جای گرفت. به باور یک تحلیلگر حرفه ای، احتمالا این موفقیت ناشی از ان است که تویوتا بهتر از سایرین از پس مقابله با مشکل کمبود تراشه‌های نیمه هادی برآمده و همچنان این روند مثبت را طی می‌کند. افزایش ارزش سهام تویوتا به لطف تلاش جهت احیا پس از وقوع زلزله و سونامی ویرانگری است که یک دهه پیش در این کشور اتفاق افتاد.

مطالعه بیشتر: لوازم خانگی هایسنس اسپانسر رسمی جام جهانی قطر

از نگاه کلی، محصول برند‌ها برایند زمان است. شرکت‌هایی نظیر «Afterpay» و «Affirm» با شعار «امروز بخرید، فردا بپردازید» خدماتی را ارائه دادند که نشان از تمایل روزافزون اشخاص به سوی خرید و پرداخت با تاخیر دارد. کوین بیس و بیت کوین در رتبه‌های بالای سریع ترین برند‌های در حال رشد جهان قرار گرفته و یک انقلاب مالی غیر متمرکز را پیش بردند. در مجموع انبوهی از کارت‌های اعتباری مورد توجه افرادی قرار گرفتند که به شکل فزاینده ای از ارزش پول آگاه بودند.

منبع: www.fastcompany.com