شور و هیجان برندها در جام جهانی فوتبال 2014 برزیل

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

شور و هیجان فوتبال و جام جهانی از هیچ‌کس پوشیده نیست؛ تماشای یک رقابت فوتبال از مواردی است که نه تنها پیر و جوان و مرد و زن ندارد، بلکه انواع و اقسام رسانه‌های تبلیغاتی را برای معرفی برندها به صف می‌کند.
world-cup-2014
برندهای مختلف نیز با روش‌های مختلف به برندینگ و بازاریابی در این رویداد جهانی می‌پردازند. شرکت‌ها و برندهای کوچکتر به گونه‌‌های متفاوت و کم هزینه‌تری به برندینگ و بازاریابی در دورۀ جام جهانی 2014 پرداخته‌اند.
از این دسته استفادۀ برندها می‌توان به مسابقۀ عکاسی وب‌سایت جی‌اس‌ام اشاره کرد که با برگزاری کمپینی از شرکت‌کنندگان دعوت کرده است چهرۀ خود را به شکل پرچم تیم مورد علاقۀ‌شان رنگ‌آمیزی کنند و عکس سلفی selfie بیاندازند و با هشتگ #gsmworldcup در اینستاگرام به اشتراک بگذارند.
در آخر این کمپین نیز از بین عکس‌های ارسالی با بیشترین لایک تا سقف سه میلیون تومان گوشی تلفن همراه دلخواه جایزه داده می‌شود و البته نوع جایزه با ماهیت وب سایت GSM.ir که فروش و اطلاع رسانی موبایل است همخوانی دارد.

از دیگر کمپین‌های متعارف در این دوره کمپین‌های پیش‌بینی نتایج بازی‌های جام جهانی است که همچنان خیلی از شرکت‌ها به آن می‌پردازند و می‌توان از اولین شرکت‌هایی که این کار را بصورت آنلاین انجام داده است شرکت فراسو Farassoo را با راه‌اندازی وب‌سایت www.kalkalclub.com نام برد.

وب‌سایت ال‌جی گل www.lggoal.ir از شرکت مادیران و برند LG نیز در دورۀ جام جهانی 2014 برزیل راه‌اندازی شده است؛ کاربران در این کمپین علاوه بر امکان پیش‌بینی نتایج مسابقات جام جهانی می‌توانند در مسابقات عکاسی و تفریحات گروهی شرکت کنند.
lggoal

بیشتر بخوانید:  تبلیغ در استوری اینستاگرام چگونه به رشد کسب‌‌و‌کار ما کمک می‌کند؟

از دیگر کمپین‌های شرکت‌ها و برندها در دوره جام جهانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– شرکت آسان موتور ( وارد کنندۀ اتومبیل‌های برند هیوندای hyundai ): پیش بینی نتایج و عضوگیری در کلوب آسان موتور
– مسابقه جام‌جهان‌نما از ایرانسل: مسابقۀ پیامکی برای پرسش‌و‌پاسخ در رابطه با تیم‌های حاضر در جام جهانی برزیل
– همراه با جام جهانی از همراه اول بعنوان حامی تیم ملی ایران در جام جهانی: یک مسابقه پیامکی که مخاطبین با پرداخت روزانه 120 تومان از تیم ملی حمایت می‌کنند teammelli.ir
– کَل کَل کلاب از فراسو: پیش بینی نتایج بازی‌های جام جهانی در سایت www.kalkalclub.com
– شبکه اجتماعی ورزشی طرفداری tarafdari.com : پیش بینی نتایج بازی‌های جام جهانی 2014
– سایت خبری آفتاب aftab.ir : پیش بینی نتایج بازی‌های جام جهانی 2014
– فیدیلیو : طرفداری هر تیم با یک رستوران بصورت یک به یک انتخاب شده که شرکت کنندگان می‌توانند با پیش بینی درست نتایج بازی تیم مورد علاقه به ازای هر یک امتیاز پنج هزار تومان اعتبار از رستوران بگیرند fidilio.com/worldcup

در این میان جای خالی اسپانسر رسمی تیم ملی فوتبال ایران، بانک پاسارگاد بسیار حس می‌شود که به‌صورت چراغ خاموش تنها به پرداخت میلیاردها تومان به فدراسیون فوتبال بسنده کرده است.

آیا شما هم کمپینی را در مورد جام جهانی می‌شناسید یا در آن شرکت کرده‌اید؟

همراه تیم ملی
البته به یاد داشته باشیم که موارد بالا، جدای از سایت‌ها و مجلاتی هستند که از رخداد جام جهانی بعنوان بستری برای قمار و شرط‌بندی استفاده می‌کنند و پول‌های هنگفت به جیب می‌زنند، شرکت در موارد ذکر شده رایگان و به همراه جایزه از شرکت و برند برگزار کننده جهت ایجاد یک باشگاه هواداران برای آنان است.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0