برنده رقابت دو برند برنامه‌های تلویزیونی کدام است؟ خندوانه یا نود

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران جایی است که می‌تواند با توجه به داشتن مخاطبان فراوان و انحصاری بودن برندهای موفق زیادی را بسازد؛ چیزی که کمتر در سیاست‌های تلویزیون دیده شده است.

در نظرسنجی که توسط خبرآنلاین انجام شده بود و با طرح سوال اینکه کدام برنامه را در شب گذشته بیشتر دیده اید نزدیک به 23 هزار نفر شرکت کردند. در این نظرسنجی 31.8 درصد به برنامه خندوانه و 29.6 درصد به نود رای داده‌اند.

جالب است که 38.7 درصد اعلام کرده‌اند که هیچکدام را تماشا نکرده‌اند.

مطالعه بیشتر: یک برنامه تلویزیونی در خیابان ارکستر

اما یک از محبوب‌ترین برندهای برنامه‌های تلویزیون بی‌شک برند نود است که توسط عادل فردوسی‌پور حدود 17 سال است که ایجاد شده است و به موضوعات پیرامون فوتبال می‌پردازد. این درحالی است که این برند آنقدر توانسته به‌صورت تعاملی با مخاطبین خود ارتباط برقرار کند که رکورد بیش از شش میلیون پیامک در یک برنامه تلویزیونی را از آن خود کرده است. البته به‌طور میانگین پیامک‌های ارسالی در این برنامه عددی بین یک تا دو میلیون است.
20121106084657_YO
حال یک برند تازه‌وارد با نام خندوانه توانسته در کمتر از یک‌سال حکومت برند نود را در برنامه‌های تلویزیونی به چالش بکشد. رامبد جوان با برند خندوانه توانسته است با حضور در شبکه دیجیتال نسیم رقیب برند 17 ساله نود در شبکه سراسری سه سیما شود.

مطالعه بیشتر: بازاریابی به سبک خندوانه

با اجرای مسابقه خنداننده برتر توسط خندوانه سیل علاقه‌مندان به این برنامه به جایی رسیده است که در یکی از چالشی‌ترین رای‌گیری‌های انجام شده بین امیر مهدی ژوله و امین حیایی نزدیک به چهار و نیم میلیون نفر رای خود را ثبت کنند.

بدون شک برنده حضور برندهای تلویزیونی و رقابت اینچنینی کسی نیست جز مخاطب که از برنامه‌های بهتری لذت می‌برد.