برند تاباسکو تند و آتشین با ظاهری متنوع و جدید

برند تاباسکو

سس تند محبوب برند تاباسکو به همت و تلاش آژانس نیویورکی «Mrs&Mr» شاهد یک نوع طراحی جدید در زمینه شکل بطری بوده و با کسب ظاهری متمایز و منحصر به فرد همگام با لوگوی الماس نشان تاباسکو، ظاهری یکپارچه را به خود گرفته است.

برند سس تاباسکو زیرمجموعه شرکت «Mcllhenny» سابقه تاریخی درخشانی دارد. این برند توسط «ادموند مکیلنی» در سال 1868 میلادی در جزیره «اوری» واقع در ایالت لوئیزیانا تاسیس شد و این جا بود که دستور تهیه سس اصلی تاباسکو با طعم فلفل قرمز تند خلق و طبق آن سس تند معروف ساباسکو تولید و به بازار‌‌های جهانی عرضه شد.

تا امروز، این شرکت هنوز هم متعلق به خانواده مکیلنی بوده و در جزیره اوری به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در این میان طرفداران سس تند تاباسکو در سرتاسر جهان را طیف متنوع و گسترده ای از ملکه الیزابت گرفته تا کارکنان شاتل‌های فضایی ناسا تشکیل می‌دهند. از این سس تند و خوشمزه برای طعم دادن به غذای بی مزه فضانوردان استفاده می‌شود.

طراحی محصولات تاباسکو

با این حال، تاکنون، برند تابسکو هرگز هویت بصری واحدی را به خود ندیده است. در این راستا آژانس خلاقیت «Mrs&Mr» نیویورک موظف شد تا اولین سیستم هویت بصری واحد را برای سس تاباسکو طراحی و ایجاد کند تا در عرصه جهانی مورد استفاده قرار بگیرد.

در راستای همراهی با شعار جدید تاباسکو تحت عنوان «Light Things Up»، شکل بطری و برچسب الماس نشان آن ظاهر گرافیکی جدید و جسورانه ای پیدا کرده است.

در طراحی هویت بصری این برند از تصاویر کلیشه ای یعنی همان شعله و انفجار اجتناب ورزیده شده و در عوض از تصاویر و عناصر گرافیکی شاد و پر انرژی کمک گرفته شده است.

عناصر کلیدی این طراحی بسته بندی جدید عبارتند از تجدید لوگوی الماس نشان تاباسکو و رنگ آمیزی بطری‌های سس برند که حس و حال یک بطری دست ساز را به انسان می‌دهد.

منبع: creativereview