برند توشیبا : جزئیات مهم است

برند توشیبا : جزئیات مهم است | آیمارکتور

توشیبا شرکتی است که بر پایه اصول منحصر به فرد نهفته در صنایع دستی ژاپن و بیشترین میزان توجه به جزئیات تاسیس شده است: «روح تاکومی». شعار «جزئیات مهم است»، بخشی از یک کمپین تبلیغاتی جدید می‌باشد که در آن یک اصل اخلاقی تجسم یافته و بر مبنای آن در همه امور و صنایع به دقت بر روی همه جزئیات تمرکز خواهد شد.

آگهی تبلیغاتی اصلی تحت عنوان «صنعتگر»، بعد از مدت‌ها در سطح بین المللی اجرا شده و در همه بازار‌های جهانی اکران می‌گردد. این فیلم به سفارش توشیبا، سیر تغییر و تحول در این شرکت را جشن می‌گیرد. کافیست آن را یک استراتژی رشد برند در نظر بگیریم که همیشه اصل راهنمای فعالان صنایع دستی ژاپنی بوده است. «براندو»، مدیر برند در توشیبا می‌گوید: «این سفر 145 سال پیش شروع شده، هنوز ادامه دارد و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.»

برند توشیبا : جزئیات مهم است

آگهی تبلیغاتی ویدئویی توشیبا با نمایی سنتی از پارتیشن کشویی ژاپنی و چشم انداز آن به سوی یک باغ با جزیئاتی دقیق و کامل شروع می‌شود. صحنه به صحنه ما جزئیات بیشتری را کشف می‌کنیم. با این وجود، فیلم به جای ماندن در گذشته، ما را به سفری به زمان حال و وضعیت فعلی ژاپن خواهد برد که در بیشتر عرصه‌ها موتور رشد و توسعه جهان در آینده شده است. در نهایت ویدئو با نگاهی اجمالی به پیش بینی‌ها و برداشتی شگفت انگیز از آینده و نوآوری‌ها در حوزه فناوری به پایان می‌رسد. سرانجام شکوفایی یک هایکوی ژاپنی واقعی و رشد طرز فکر یک صنعتگر اهل این کشور، پایانی مناسب برای این فیلم خواهد بود.

ترکیب موسیقی سنتی و مدرن در متن جذابیت‌های بصری، انتخاب آهنگ پس زمینه توسط آژانس موسیقی «Syn Music» و پخش این ملودی بر روی ساز «کوتو»، جذابیت موسیقی ژاپنی را نشان می‌دهد که نمادی از روح تاکومی و ارتباط موجود میان سنت و نوآوری در عرصه فناوریست. سپس ملودی با یک ریتم قوی شهری و هیپ هاپ در هم می‌آمیزد.

بیشتر بخوانید : خرید اینترنتی خودرو | خرید خودرو از کدام سایت بهتر است ؟

ایچیسوکه فوجیوکا ، توماس ادیسون ژاپن

توشیبا برندیست که با نوآوری‌های جهانی متعدد خود دست به تاریخ سازی زده است. این میراث با روح بنیانگذاران آن، دو صنعتگر عجیب و خارق العاده در حوزه‌های کاری خود، در هم آمیخته است. از یک سو می‌توان به «هیساشیگه تاناکا» اشاره کرد که دو سال طول کشید تا با دست هر یک از دنده‌های ساعت پیچیده خود را تراش دهد و از سوی دیگر می‌توان از «ایچیسوکه فوجیوکا» نام برد که به عنوان یک مخترع بلند پرواز، به او لقب توماس ادیسون ژاپن را داده اند. نکته مهم و قابل توجه آن است که در سال 2004 بیش از 100 مهندس در توشیبا فراتر از یک سال وقت گذاشتند تا یک ماکت دقیق از ساعت دست ساز «تاناکا» بسازند.

در گام بعدی یک سری فیلم کوتاه ساخته و اکران خواهند شد که قبل از راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی گسترده تر، بر روی نوآوری‌های به کار رفته در محصولات توشیبا تاکید کرده و همگی حامل این پیام خواهند بود که جزئیات مهم است (#DetailsMatter).

یکی از افراد خلاق آژانس تبلیغاتی «Stig&Xi»، نیلز اندرسون، می‌گوید: «ما مفتخریم که در چنین سفری با توشیبا کار می‌کنیم. این دوره بار هیجانی سنگینی برای برند در پی دارد زیرا دوباره راه خود را برای نفوذ به فکر و ذهن مصرف کننده جهانی باز کرده است. قصد و نیت ما ساخت یک فیلم شبیه به بقیه برای تبلیغ وسایل خانگی الکترونیکی (white goods) نبود بلکه در عوض ماهیت و نحوه کار و تفکر توشیبا را مورد بررسی قرار می‌داد. ما می‌خواستیم مردم را در ارزیابی مجدد برند شوکه کنیم.»

 

منبع : www.lbbonline.com