برند جیپ دنیا را در قالب لوگوی سمبلیک خود کشف می کند

برند جیپ

هواکش مشبک جلوی رادیاتور خودرو‌های برند جیپ یکی از متمایز ترین و شناخته شده ترین نماد‌ها در صنعت خودرو است که بلافاصله توسط افراد ماجراجو در سرتاسر جهان شناسایی می‌شود. با الهام از این نماد ساده که از دو دایره و هفت خط عمودی (OlllllllO) تشکیل شده است، برند جیپ با همکاری آژانس تبلیغاتی «Publicis Groupe» خاورمیانه یک دنیای کامل و تمام عیار را داخل لوگو برند کشف کرده اند.

این دو با مشارکت یکدیگر به سادگی دست به برش هواکش مشبک از زوایای مختلف زده و موفق شدند با استفاده از شکل‌ها و فضا‌های منفی، حاصل دستکاری خطوط و دایره‌های لوگو، شروع به شبیه سازی عناصر طبیعت کنند. در این راستا خطوط به درخت، دایره‌ها به ماه و قوس‌ها به کوه یخ تبدیل شدند.

هر چه بیشتر کاوش می‌شد، اکتشافات بیشتری رخ می‌داد. در ادامه لانه‌های سنجاب‌ها، صخره‌های کوهستانی، غار‌ها و محل زندگی خفاش‌ها و موارد دیگری کشف می‌شدند که قبلا از نگاه برند پنهان مانده بود. در نهایت این نادیده‌ها منتظرند تا توسط جامعه ماجراجویان علاقمند به برند جیپ کشف شوند.

مطالعه بیشتر: تبلیغات خلاقانه از جیپ

«ملهم نجم»، مدیر ارشد بازاریابی در شرکت خودروسازی چند ملیتی «Stellantis» شعبه خاورمیانه و آفریقا، توضیح می‌دهد که فقط با استفاده از هواکش مشبک نمادین برند جیپ، آژانس تبلیغاتی Publicis خاورمیانه راهی برای بیان داستان‌هایی درباره موقعیت‌های مکانی بی‌شماری در طبیعت پیدا کرده است که خودرو‌های برند جیپ به شما امکان کاوش در آن‌ها را خواهد داد.

لوگوی جیپ

به اعتقاد توکی غیاثی، مدیر خلاقیت اجرایی آژانس تبلیغاتی Publicis خاورمیانه، آنچه که ابتدا یک ایده چاپی ساده به نظر می‌رسید، در آینده نزدیک به زبان بصری جدیدی تبدیل شد که در عین قابلیت انطباق با زیستگاه‌های طبیعی مختلف در سرتاسر جهان، کاملا منحصر به برند جیپ بود. هیچ برند خودروسازی دیگری مثل برند جیپ با طبیعت ارتباط ندارد بنابراین ایجاد ارتباط با مصرف کننده از نوع معتبر و مرتبط با ماموریت برند که هدفی جز تبدیل شدن به پایدار ترین برند خودرو تا سال 2030 ندارد، بسیار لذت بخش بود.

منبع: www.lbbonline.com