برند ردبول و ثبت رکوردی تازه: خلبانی که هواپیما را داخل تونل هدایت کرد

برند ردبول

در تاریخ چهارم سپتامبر سال 2021 در استانبول، داریو کاستا، ورزشکار معروف در سطح بین المللی و ستاره آگهی‌های تبلیغاتی برند ردبول، سوار بر هواپیمای مسابقه ای خود یک نمونه شیرین کاری انجام داد که مو بر تن همه سیخ کرد. او هواپیما را داخل تونل هدایت کرد.

این خلبان جسور بزرگ ترین چالش عمر خود را با موفقیت پشت سر گذاشت و با پیشی گرفتن از سایر رقبا به اولین کسی تبدیل شد که هواپیما را داخل تونل به سلامت هدایت کرد. او در طول این فرایند موفق به ثبت پنج رکورد جهانی شد. داریو با همکاری برند ردبول و مشارکت آژانس تبلیغاتی «Wien Nord Serviceplan» با ارائه خدمات مناسب به پشتیبانی از این خلبان معروف پرداخته و به او جرات و جسارت لازم را بخشیدند تا با موفقیت هواپیمای مسابقه ای خود را داخل تونل هدایت کند. به او در این مسیر کمک شد تا رویا را به یک خاطره شیرین تبدیل کند.

به همت برند ردبول و پس از شناسایی تونل‌های 2020 متری در منطقه ای به نام «کاتالکا» در نزدیکی استابول به عنوان محل انجام اولین شیرین کاری از این نوع در سرتاسر جهان، تیمی متشکل از متخصصان مختلف یک مدل مجازی سه بعدی از محل مورد نظر را برای بررسی امواج و جریان‌های هوا را ایجاد کردند که می‌تواند به راحتی شرایط هدایت هواپیما داخل تونل را به وجود آورد.

در طول فرایند آماده سازی، برند ردبول یک دوره برنامه آموزشی چهارده ماهه را برای او اجرا کرد که خلبان را قادر می‌سازد مدت زمان واکنش خود را به 0.25 ثانیه کاهش دهد. در ادامه Serviceplan به منظور پشتیبانی از پروژه «هدایت هواپیما داخل تونل» به آن پیوست. با همکاری شرکت سوئیسی سازنده ساعت‌های مچی لوکس «همیلتون»، یک ساعت ویژه برای هدایت هواپیما طراحی شد که می‌توان آن را جدا کرد و بر روی کنسول هواپیما قرار داد تا چشمان خلبان هرگز از مسیر پیش روی خود منحرف نشود. با تنها دو متر فاصله بین هر نوک بال هواپیما تا دیواره‌های تونل، ایجاد حداکثر فوکوس ممکن، کاملا حیاتی بود. صد عدد از این ساعت مچی به شکل محدود تولید شد و در عرض چند دقیقه به فروش رفت. با هدف تکمیل عملیات پشتیبانی از پروژه، بی ام دبلیو دعوت کرد تا در پیست مسابقه خود پیش از مسابقه تمرین شود. در این راستا یک عدد دوربین 360 درجه ای بر روی سقف یک خودرو بی ام دبلیو مدل «M» در جای دقیقی نصب گردید تا بعدا بتوان آن را به فناوری واقعیت مجازی مجهز کرد. این کار به خلبان امکان آن را می‌داد تا قبل از ثبت رکورد بیش از هزار بار تمرین کند.

در نهایت اجرای شیرین کاری هدایت هواپیما داخل تونل نتایجی موفقیت آمیز در پی داشت و خبر ثبت این رکورد در صدر اخبار همه رسانه‌های خبری قرار گرفت. حرکت فوق بیش از 1 میلیارد و 700 میلیون یورو درآمد رسانه ای به دنبال داشت. چیزی که ابتدا فقط یک رویا بود سرانجام محقق شد و خبر دستیابی به این موفقیت در سرتاسر جهان توجه همه را به سوی خود جلب کرد.

تبلیغات خلاقانه ردبول

به این ترتیب برند ردبول پیامی الهام بخش را به همه مردم دنیا منتقل کرده و از تک تک انسان‌ها خواست تا با به چالش کشیدن محدودیت‌ها، رویا‌ها را به واقعیت تبدیل کنند. در ادامه برند ردبول توانست با هدایت هواپیما داخل تونل یک شبه از این خلبان و ورزشکار یک فوق ستاره بسازد. برند موفق ردبول همیشه ورزشکاران و مخاطبان خود را تشویق می‌کند تا رویا‌های خود را دنبال کرده و در مسیر تحقق آن‌ها لحظه ای از پا ننشینند.

منبع: www.bestadsontv.com