تبلیغات شبکه اجتماعی توئیتر

وقتی برگر کینگ با تبلیغات شبکه اجتماعی توئیتر غوغا می کند!

زمان مطالعه 2 دقیقه3.8K۰

وقتی صحبت از تبلیغات شبکه اجتماعی در فضای دیجیتال مارکتینگ می شود، اکثر افراد از یک سری مدیا و ابزار صحبت می کنند؛ تنها خلاقیتی که در ایده کمپین تبلیغات شبکه اجتماعی هر شرکت با دیگری متفاوت است، ایده گرافیکی یا پیامی است که در طرح تبلیغاتی‌شان دارند؛ اما متاسفانه چیزی که بیش از هر چیری در تبلیغات مهم است و اکثرا فراموش می‌شود، بالا بردن میزان فروش کالا یا خدمات است. در اصل آنقدر در گیر کپی رایتینگ یا طراحی گرافیکی تبلیغات می‌شویم که فراموش می کنیم قرار است تبلیغات به فروش کمک کند.

وندیز Wendy’s یک رستوران زنجیره ای است که مقام سوم را بعد از مک دونالدز و برگر کینگ دارد. یکی از غذاهای معروف وندیز اسپایسی چیکن ناگت بود که در سال ۲۰۱۷ از منوی رستوران حذف شد و با واکنش شدید علاقه‌مندان این غذا در شبکه اجتماعی توئیتر روبرو شد.

رقیب اصلی وندیز یعنی برگر کینگ Burger King از این فرصت به شکل بی‌سابقه‌ای استفاده کرد.

برگر کینگ در یک روش مدرن از تبلیغات شبکه اجتماعی اسپانسر تمامی توئیت هایی شد که از سوی علاقه مندان وندیز منتشر شده بود و به این شکل خود را به عنوان جانشین اسپایسی چیکن ناگت وندیز معرفی می‌کرد.

تبلیغات شبکه اجتماعی توئیتر

اثرگذاری این روش تبلیغات شبکه اجتماعی توئیتر بسیار زیاد بود و توانست به برگر کینگ کمک بسیار زیادی در فروش کند. برگر کینگ انبار این محصول خود را که برای سه ماه تامین شده بود در عرض ۴ هفته به فروش رساند.

همچنین بیش از ۱.۵ میلیارد اثرگذاری Impression در فضای رسانه‌ای با این کمپین برای کریسپی گلدن ناگت برگر کینگ رخ داد و توانست جای رقیب خود را به خوبی بگیرد.

در سال ۲۰۱۹ تبلیغات شبکه اجتماعی یکی از محبوب ترین ترندهای تبلیغات دیجیتال است که باید توسط دیجیتال مارکترها مورد توجه و استفاده قرار بگیرد.

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/R7w91

257 نوشته
مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند