پیام تبریک تولد برگر کینگ، مک دونالد را خوشحال نکرد

برگر کینگ

برگر کینگ (Burger King) این اواخر یک سورپرایز بزرگ برای تولد 50 سالگی مک دونالد (McDonald’s) تدارک دید اما در نهایت مک دونالد خوشحال نشد. احتمالا تاکنون متوجه رقابت جدی میان دو غول صنعت فست فود شده اید. این بار با کمک آژانس خلاقیت INGO هامبورگ، برگر کینگ بر آتش این رقابت دامن زده و در قالب یک سری بیلبورد تبلیغاتی هوشمندانه تولد مک دونالد را به این برند بزرگ تبریک گفت. در قالب این قبیل بیلبورد‌ها در مونیخ، نمونه ای از شوخی‌های دربار در قرون وسطی، را به عینه با این مضمون مشاهده می‌کنیم: «هر پادشاهی نیاز به یک دلقک دارد.»

پیام تبریک تولد برگر کینگ به مک دونالد

مطالعه بیشتر: کمپین های تبلیغاتی خلاقانه سال 2021

در این بیلبورد‌ها به عبارتی به قدمت بیشتر برگر کینگ در آلمان اشاره شده است. این برند برای انتقال پیام خود در حالی از جلوی قدیمی ترین رستوران مک دونالد در آلمان عبور کرد که یکی از این تصاویر بر روی آن نقش بسته بود. در ادامه 15 بیلبورد تبلیغاتی چاپی دیگر خارج از خانه و در مونیخ نمایش داده شده و کمپین فوق در صفحات برگر کینگ در رسانه‌های اجتماعی با کاربران به اشتراک گذاشته شد.

مطالعه بیشتر: کمپین مک دونالد با پیتوگرام

کلاوس اشمینگ، مدیر بازاریابی برگر کینگ آلمان معتقد است که همه این‌ها از روی عشق به رقیب اتفاق می‌افتد. به هر حال، هر یک از این دو برند روز‌های سختی را در کنار یکدیگر سپری کرده اند که قرنظینه خانگی اخیر نیز از جمله آن‌ها بود. او در قالب یک ایمیل خطاب به وبسایت Design Taxi این طور می‌نویسد: «همان طور که در گذشته همیشه هر پادشاهی نیاز به یک تلخک داشت، پادشاه صنعت فست فود در دنیای امروز نیز بدون حضور دائمی یک تلخک، مثل سابق نخواهد بود.»

پیام تبریک تولد برگر کینگ

مطالعه بیشتر: تبلیغات خلاقانه در اتوبوس

توبیاس آهرنز، مدیر عامل و مدیر ارشد خلاقیت INGO هامبورگ نیز در ادامه افزود: «به هر حال شما فقط یک بار در طول عمر خود پنجاه ساله می‌شوید. ما خوشحالیم که برگر کینگ با حمایت ما فرصت را از دست نداد تا به مک دونالد در این زمینه تبریک بگوید.»

منبع: www.designtaxi.com