بزرگترین شرکت های مواد غذایی مصرفی در جهان کدامند؟

شرکت های مواد غذایی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در سراسر جهان شرکت‌های بسیاری در حوزه FMCG در حال فعالیت‌اند و این شرکت‌ها با توجه به نیاز همیشگی جامعه به مواد خوراکی، جزو معدود صنایعی هستند که عملکرد ثابتی در حین فعالیت ندارد. در این مطلب قصد داریم تا با 10 مورد از بزرگترین تولید کنندگان و شرکت های مواد غذایی مصرفی در جهان و درآمد آن‌ها آشنا شویم.

با شیوع ویروس کرونا، صنایع غذایی مصرفی یا FMCG نیز مانند بسیاری از صنایع فعال در جهان، سالی سخت و پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته‌اند. با وجود این در نیمه دوم سال 2020 نشانه‌هایی از رشد در این صنعت مشاهده شد.

در حال حاضر چالش‌های زیادی پیش روی صنایع غذایی مصرفی بوده و در این رابطه نوع رفتار مصرف‌کننده نیز مدام در حال تغییر است.

آشنایی با سرعت واکنش شرکت های تولید کننده مواد غذایی در برآورده ساختن نیاز‌های مصرف کننده که هر روز با دیروز فرق می‌کند، برای همه جالب و قابل توجه خواهد بود. در ادامه خالی از لطف نخواهد بود اگر نگاهی به بزرگترین شرکت های مواد غذایی مصرفی بیندازیم. برای تهیه و تدوین این رتبه‌بندی بر میزان درآمد سالیانه شرکت‌ها تکیه شده است.

بزرگترین شرکت های صنایع غذایی جهان

  1. Hershey (درآمد سالیانه 7 میلیون و 986 هزار دلار)
محصولات Hersheys

Hershey’s دهمین شرکت بزرگ تولید کننده مواد غذایی در جهان است که در سال 1894 میلادی تاسیس شد و از آن زمان تاکنون در حوزه تولید شیرینی و شکلات فعالیت می‌کند. یکی از شعب شرکت در آمریکای شمالی فعال بوده و دیگری به بازار‌های بین المللی می‌پردازد.

افت ارزش سهام Hershey در یک سال گذشته بیش از 14 درصد و در سه ماه گذشته بیش از 1 درصد جبران شده است. دفتر مرکزی شرکت در شهر «هرشی»، در ایالت «پنسیلوانیا»، واقع شده و بیش از 15 هزار نفر کارمند در آن مشغول به کارند.

بیشتر بخوانید: قرعه کشی طبیعت | همه چیز درباره جشنواره بزرگ 1400 طبیعت

  1. Hormel Foods (درآمد سالیانه 9 میلیون و 497 هزار دلار)
هلدینگ غذایی hormel

این شرکت که در سال 1891 میلادی راه‌اندازی شد، در اصل به تولید گوشت و محصولات غذایی می‌پردازد. Hormel Foods شامل بخش‌های زیر است: فرآورده‌های گوشتی بوقلمون (Jennie-O Turkey)، خواربار، غذا‌های یخچالی، غذا‌های فرنگی و غیره.

بیشتر بخوانید:  با تحسین برانگیزترین شرکت های جهان در سال 2022 آشنا شوید

ارزش سهام آن در یک سال گذشته بیش از 10 درصد و در سه ماه گذشته بیش از 12 درصد جبران مافات را تجربه کرده است. دفتر مرکزی Hormael Foods در شهر «آستین»، واقع در ایالت تگزاس آمریکا قرار داشته و بیش از 18 هزار نفر کارمند به استخدام آن درامده اند.

  1. Conagra Brands (درآمد سالیانه 9 میلیون و 538 هزار دلار)
هلدینگ congara brands

این شرکت در سال 1919 تاسیس شد و عمده فعالیت‌هایش در تولید غذا‌های فرآوری و بسته‌بندی شده خلاصه می‌شود. از بخش‌های مختلف Conagra Brands می‌توان به مواد غذایی یخچالی و منجمد، خدمات غذایی، خواربار، تنقلات و امور بین‌الملل اشاره کرد.

ارزش سهام آن در یک سال گذشته بیش از 7 درصد و در سه ماه گذشته بیش از 6 درصد رشد داشته و تا حدی خسارات وارده را جبران کرده است. دفتر مرکزی شرکت در شیکاگو واقع شده و بیش از 17 هزار نفر کارمند به استخدام آن درآمده اند.

بیشتر بخوانید: طراحی بسته بندی ایمن برای محصولات دارویی و خوراکی

  1. سوپ Campbell (9 میلیون و 909 هزار نفر)
محصولات Campbell

تاریخ تاسیس شرکت سوپ Campbell به سال 1922 میلادی بر می‌گردد. سبد محصولات شرکت شامل نوشیدنی‌های سالم، غذا‌های ساده، سوپ و تنقلات می‌شود. بخش‌های مختلف این شرکت را غذا، نوشیدنی و میان‌وعده تشکیل می‌دهند.

افت ارزش سهام آن در یک سال گذشته بیش از 6 درصد بوده، در سه ماه گذشته بیش از 6 درصد رشد پیدا کرده و لطمات وارده تقریبا جبران شده است. دفتر مرکزی شرکت در منطقه «کمدن»، در جنوب لندن واقع شده و بیش از 18 هزار نفر کارمند در آن مشغول به کار هستند.

  1. Kellogg (درآمد سالیانه 13 میلیون و 578 هزار میلیون دلار)
هلدینگ kellogg

Kellogg در سال 1906 تاسیس شد. این شرکت غذا‌ها و غلات آماده را با کیفیتی خوب و قابل قبول به بازار عرضه می‌کند. برند‌هایی نظیر Kellogg’s، Cheez-It و Pringles زیر مجموعه Kellogg بوده و تحت مدیریت آن به کار مشغولند. از جمله محصولات این شرکت می‌توان از کوکی‌ها، کراکر‌ها و سایر غذا‌های فرآوری شده آن نام برد.

بیشتر بخوانید:  خلاق ترین شرکت های 2021

ارزش سهام Kellogg در یک سال گذشته بیش از 1 درصد رشد داشته و در سه ماه گذشته تقریبا 2 درصد رشد را تجربه کرده و تا حدی به دوران خوش گذشته بازگشته است. دفتر مرکزی Kellogg، واقع در شهر «Battle Creek» در ایالت میشگان، بیش از 30 هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.

  1. Land O’ Lakes (درآمد سالیانه 13 میلیون و 887 هزار دلار)
برند land o lakes

این تعاونی در سال 1921 میلادی تاسیس شده و به تعاونی‌های محلی و تولید کنندگان محصولات زراعی، طیف گسترده‌ای از لوازم کشاورزی را پیشنهاد می‌دهد. Land O’ Lakes در کنار همه این کار‌ها به ارائه خدمات تولیدی و تجاری مدرن نیز می‌پردازد.

این شرکت خصوصی دارای یک دفتر مرکزی در شهر «مینه سوتا»، واقع در ایالتی به همین نام بوده و بیش از 7 هزار نفر را به خدمت گرفته است.

مطالعه بیشتر: کپی از برندغذای چیپوتله

  1. General Mills (درآمد سالیانه 16 میلیون و 865 هزار دلار)
برند general mills

این شرکت که در سال 1928 میلادی راه‌اندازی شد، غذا‌های مصرفی مارک‌دار را تولید و به بازار عرضه می‌کند تا در خرده فروشی‌ها به فروش برسند. General Mills در حوزه‌های اروپا و استرالیا، آسیا و آمریکای لاتین، هایپر مارکت‌ها، مراکز تهیه و توزیع غذا، حیوانات خانگی و صنایع خرده فروشی آمریکای شمالی فعالیت می‌کند.

ارزش سهام ان نوعی احیا و بازگشت مجدد را تجربه کرده و میزان رشد آن در یک سال گذشته 1 درصد و در سه ماه گذشته بیش از 2 درصد بوده است. دفتر مرکزی General Mills با 40 هزار نفر کارمند در شهر «مینیاپولیس»، واقع در ایالت «مینه سوتا»، قرار دارد.

  1. Kraft Heinz (درآمد سالیانه 24 میلیون و 977 هزار دلار)
برند kraft heinz

این شرکت که اخیرا و در سال 2015 تاسیس شده است، انواع غذا و نوشیدنی‌های مختلف از جمله غذا‌های فرآوری شده، غذا‌های سرد و منجمد، سس‌ها، پنیر‌ها، لبنیات و غیره را تولید و به بازار عرضه می‌کند. شرکت Kraft Heinz در حوزه‌های کانادا، ایالات متحده آمریکا و در سطح بین‌المللی فعالیت دارد.

بیشتر بخوانید:  ثبت نام ایران خودرو | پیش فروش، فروش فوق العاده

ارزش سهام آن بیش از 23 درصد در یک سال گذشته و بیش از 10 درصد در سه ماه گذشته رشد داشته و جانی تازه یافته است. دفتر مرکزی Kraft Heinz در شهر «پیتسبورگ»، واقع در ایالت پنسیلوانیا، قرار داشته و بیش از 35 هزار کارمند از طریق کار در آن امرار معاش می‌کنند.

  1. Mondelez International (درآمد سالیانه 25 میلیون و 868 هزار دلار)
mondelez international هلدینگ

در حال حاضر بیش از 120 سال از عمر Mondelez International می‌گذرد. این شرکت عمدتا به تولید و عرضه مواد غذایی و نوشیدنی به بازار می‌پردازد. محصولات Monelez International شامل آدامس و آب نبات، نوشیدنی، پنیر و خواربار، بیسکوییت، شکلات و انواع مختلف غذا‌های متنوع و خوشمزه می‌شوند. بعضی از محبوب ترین برند‌ها در جهان مانند آدامس تریدنت، Oreo، کادبری، Cadbury Dairy Milk و غیره زیر مجموعه آن هستند.

رشد ارزش سهام آن در یک سال گذشته 8 درصد بوده و در سه ماه گذشته به 3 درصد رسیده است. همین اتفاق موجب شده تا اندکی از حجم خسارات وارده به شرکت در مدت دو سال همه‌گیری گسترده کرونا در جهان جبران شود. در دفتر مرکزی Mondelez International واقع در شیکاگو، 80 هزار نفر کارمند مشغول به کارند.

  1. PepsiCo (درآمد سالیانه 67 میلیون و 161 هزار دلار)
هلدینگ pepsico

پپسی‌کو رتبه اول در بین شرکت های مواد غذایی را در جهان دارد و مفتخر است که از سال 1965 میلادی تاکنون دست از تولید، عرضه، توزیع و فروش مواد غذایی، نوشیدنی و تنقلات بر نداشته است. پپسی محصولات خود را در قالب چندین برند معروف و شناخته شده از جمله Frito-Lay، Tropicana، Quaker، Pepsi-Cola، Gatorade و غیره به فروش می‌رساند.

ارزش سهام آن در یک سال گذشته بیش از 16 درصد و در سه ماه گذشته بیش از 4 درصد رشد مجدد را تجربه کرده است. دفتر مرکزی پپسی در منطقه «Purchase» در نیویورک واقع شده و بیش از 265 هزار نفر کارمند تاکنون به استخدام آن درآمده‌اند.

منبع: Entrepreneur.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0