بزرگ ترین خرید مایکروسافت در طول تاریخ آن را به سومین شرکت بزرگ بازی ساز در جهان تبدیل می کند

بزرگ ترین خرید مایکروسافت
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بزرگ ترین خرید مایکروسافت در طول تاریخ انجام شد و با تصاحب مالکیت شرکت سازنده بازی‌های ویدئویی «Activision Blizzard» که در ماه‌های اخیر خبر رسوایی‌های متعدد آن در همه جا منتشر شده، موافقت کرده است.

بزرگترین خرید مایکروسافت در طول تاریخ

به گزارش CNET، این قرارداد 68.7 میلیاردی مایکروسافت را به سومین سازنده بزرگ بازی‌های ویدئویی در سرتاسر جهان تبدیل می‌کند. این خرید و معامله پر سود به شرکت اجازه می‌دهد تا دست به توسعه مجموعه بازی‌های انحصاری خود بزند. از جمله این بازی‌های مهم و پیشرو می‌توان به Call of Duty، Candy Crush و World of Warcraft اشاره کرد.

مطالعه بیشتر: اختراعاتی که روند تاریخ را عوض کردند

به گفته ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، همکاری با Activision Blizzard، فرصتی باورنکردنی برای سرمایه گذاری و نوآوری در زمینه تولید بهترین محتوا، تشکیل بهترین جامعه و ساخت بهترین فضای ابری برای گیمر‌ها پیش پایمان قرار می‌دهد.

به گزارش نیویورک تایمز، مایکروسافت معتقد است که این خرید به سفر شرکت به دنیای متاورس کمک کرده و آن را در مسیر مقابله با شرکت «متا» قرار خواهد داد.

عقد این قرارداد همچنین مایکروسافت را در مسیر برتری برابر رقبای فعلی مانند سونی و همچنین رقبای جدیدتر مانند آمازون و گوگل که اخیرا وارد صحنه شده‌اند، یاری خواهد رساند.

این امر می‌تواند به معنای ورود مایکروسافت به دنیای بازی‌های موبایل باشد که در حال حاضر در آن پیشرو نیست. بدون شک این خرید به گسترش ایکس باکس کمک خواهد کرد.

مدیر بازی شرکت مایکروسافت در نهایت خاطرنشان کرد:

«در کوتاه مدت این قبیل نتایج به دست نخواهند آمد. ما نقشه راه حاصل همکاری با Activision Blizzard را از قبل مورد بررسی قرار داده ایم و مشتاقانه انتظار می‌کشیم تا ببینیم در آینده تیم‌های فعال چه تولیداتی را روانه بازار کرده و شرکت در سال‌های آتی چه پیشرفت‌هایی خواهد کرد.»

در صورتی که می‌خواهید تا درباره نتایج احتمالی و پیش‌بینی شده این اتفاق را مطالعه کنید پیشنهاد می‌کنیم تا مطلب خرید Activision توسط مایکروسافت را مطالعه کنید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0