بستن
تبلیغات

شعار و بسته‌بندی مشابه در تبلیغات شوینده لباس

سافتلن-تاژ

سافتلن Softlan و تاژ Tage از برندهای شوینده لباس مطرح در بازار داخلی هستند که در سال‌های اخیر استراتژی‌های مختلفی برای جلب نظر مشتریان خود داشته‌اند؛ از تغییرات در فرمولاسیون و معرفی انواع پودر لباسشویی چند آنزیم  یا پروموشن‌های مختلف فروش بگیرید تا تغییر در بسته‌بندی محصولات.

برند تاژ دو سال قبل با پیروی از سیاست تبلیغات قدیمی خود ( تاژ را به خاطر جایزه نمیخرم ) اختیار عمل  را به کمپین فروش و جشنواره جوایز خودروی بی‌ام‌دابلیوی سافتلن تقدیم کرد، از طرفی پس از آن تاژ  با شعار تبلیغاتی « لباس‌ها مثل روز اول » بر کیفیت محصولات خود تأکید کرد و همچنین با تغییرات در بسته‌بندی پوردهای شوینده سعی کرد تا بتواند در چیدمان فروشگاهی جایگاه نمایش خود را بهتر کند و گزینه مورد نظر مشتری باشد.

رقابت-تبلیغاتی-شوینده-ها-در-شعار-و-بسته-بندی-یکسان
اما گویا سافلتن هیچ ترس و واهمه‌ای از تکرار ایده رقیب ندارد که صد البته برند سافتلن در اجرای تغییر در بسته‌بندی جدید پوردهای شوینده خود، علاوه بر پختگی ایده آنرا با  مزیتی بیشتر از یک طرح ساده بسته بندی ارائه داده است.

البته در اجرای چنین طرح‌های که بسیار به طرح‌ها و ایده‌های رقیب نزدیک است، ریسک اینکه به قول معروف آب در آسیاب رقیب ریخته شود، بسیار زیاد است اما شایدسافلتن با آگاهی از وضیعت رقیب در بازار و تحقیقات بازار هوشمندانه اقدام به کپی‌برداری از بسته‌بندی و شعاری مشابه به شعار برند تاژ با نام « رنگ لباس‌ها مثل روز اول » کرده است.

1رقابت-تبلیغاتی-شوینده-ها-در-شعار-و-بسته-بندی-یکسان

تیزر تبلیغاتی سافتلن با شعار « رنگ لباس‌ها مثل روز اول » :

در زیر نمونه بسته‌بندی پودر لباسشویی را مشاهده می‌کنید که قبل از طراحان وطنی در کشورهای شرق آسیا اجرا شده است!
packaging05
نمونه بعدی نیز مربوط به یک طرح قدیمی از یک آژانس ترکیه‌ای است و از بسته‌بندی دستمال کاغذی برای تبلیغات برند شوینده اومو OMO (‌ یک برند مطرح شوینده که به ایران نیز صادر می‌شود ) استفاده شده است:
1226025717-galleries

– نظر شما در اینگونه موارد چیست ؟
– از این دسته همپوشانی‌ها در تبلیغات ایران چند نمونه دیگر می‌شناسید ؟
– آیا همکاری با آژانس‌های مشابه می‌تواند باعث اینگونه اتفاقات در حوزه بازاریابی شود ؟

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
دومین کمپین شبکه‌های اجتماعی برند تاژ با شروع فصل تابستان برگزار شد. برند تاژ یکی
شرکت پاکسان برای چهارمین سال متوالی محصولات پودر شویندۀ خود را با برندهای برف و
اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرامی، زمینی جدید و بکر برای تبلیغات و بازاریابی است که
برچسب : برند اوموبرند تاژبرند سافتلنبسته بندی پودرلباسشوییبسته بندی سافتلنپودر شویندهپودر لباسشویی تاژتبلیغات مشابهرقابت برندهای شویندهرنگ لباس‌ها مثل روز اولشویندهشوینده لباسکپی برداری تبلیغاتیکپی‌برداری در تبلیغات
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
وایت واکر White Walkers یکی از شخصیت‌های سریال تلویزیونی بازی…