بسته بندی جدید پپسی : بطری‌های نوشابه پپسی مکس با بسته بندی 100 درصد بازیافتی در راهند

بسته بندی جدید پپسی

پپسی مکس با معرفی بسته بندی جدید پپسی روی آوردن به بطری‌های پلاستیکی 100% بازیافتی و یک بار مصرف، تازه‌ترین برند نوشیدنی غیر الکلی در جهان است که در قالب تعهد خود مبنی بر تغییر بسته بندی همه نوشیدنی‌های آماده مصرف در بریتانیا تا پایان سال 2022، به بحران ضایعات واکنش نشان می‌دهد.

بسته بندی جدید پپسی

به همین مناسبت، این برند فعال در عرصه نوشیدنی، کمپین جدیدی را با هدف اعلام خبر تغییر محوریت بسته بندی جدید خود راه اندازی کرده است. همزمان با برگزاری هقته بازیافت، کمپین تبلیغاتی فوق با این شعار اجرا می‌گردد: «هیچ چیز به اندازه یک بطری پلاستیکی 100% بازیافتی خوش طعم و خوشمزه نیست.»

بسته بندی جدید پپسی

این کمپین تبلیغاتی 365 درجه ای جامع و فراگیر از مصرف کنندگان می‌خواهد تا با انتخاب و خرید نوشابه در بطری‌های 100% بازیافتی نقش مهمی در نجات کره زمین ایفا کنند. فقط کافیست بعد از خوردن نوشابه، بطری را درون سطل بازیافت بیندازید. بطری‌های نوشابه جدید پپسی مکس در حجم‌های 500 و 600 میلی لیتری عرضه می‌شوند.

بیشتر بخوانید: بزرگترین شرکت های مواد غذایی مصرفی در جهان کدامند؟

همزمان با آن، پخش یک سری تصاویر منتخب از موزیک ویدئو خواننده معروف، نینا سایمون، تحت عنوان «Feeling Good»، این خواننده معروف را در حالی نشان می‌دهد که گویا با نوشیدن از این بطری‌های بازیافتی لذتی وافر و وصف نشدنی به او دست داده است.

به گفته «کتی گراهام کید»، مدیر ارشد بازاریابی پپسی در غرب اروپا، پپسی رویای دنیایی را در سر می‌پروراند که در آن بسته بندی هرگز به ضایعات تبدیل نمی‌شود. در مسیر نیل به این هدف، نه تنها مدیران شرکت باید نظارتی کامل بر روی روند استفاده از بطری‌های 100% بازیافتی داشته باشند بلکه باید در قالب یک سری طرح‌های تشویقی از مشتریان بخواهند تا بطری‌های پلاستیکی را در سطل بازیافت بیندازند.

مدیران پپسی امیدوارند که با انجام این کار مصرف کنندگان نه فقط به محتویات بطری بلکه به بسته بندی آن نیز توجه کنند. هدف آن است که راه اندازی کمپین فوق به بازیافت بیشتر بطری‌ها در انگلستان کمک کند.

بیشتر بخوانید: لوگو جدید Pringles، پرینگلز بعد از 20 سال پروژه ریبرندینگ اجرا می‌کند

در کنار فعالیت تبلیغاتی در فضای خارج از خانه، دنیای دیجیتال، شبکه‌های اجتماعی و فروشگاه‌های بزرگ در سطح کشور، همکاری پپسی مکس با موسسات خیریه نتیجه بخش بوده و با هدف کمک به کاهش حجم بطری‌های نوشابه ضایعاتی صورت می‌گیرد. مهم آن است که خیابان‌ها از بطری‌های نوشابه بازیافتی خالی شده و بار دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

زباله‌های پلاستیکی به عمده نگرانی موسساتی نظیر «Greenpeace» و افرادی مثل مستند ساز معروف بریتانیایی، سر دیوید آتنبورو، تبدیل شده اند. پپسی به عنوان رقیب اصلی کوکا کولا در تلاش است تا با معرفی دستگاه‌های فروش خودکار «reverse» (معکوس) سناریویی زیست محیطی با حضور مصرف کنندگان آگاه و مطلع نوشته و آن را اجرا کند.

منبع: TheDrum.com