بلوبانک چیست؟ نحوه باز کردن حساب و جوایز کد معرف

بلوبانک

بلوبانک یا نئو بانک سامان به گفته خودشان، آفرینش دوباره بانک است که هدف آن برطرف کردن نیازهای جدید کاربران با استفاده از تکنولوژی روز است و در این مسیر از امکانات و ابزارهای بروز استفاده کرده است.

در این مطلب به معرفی Blubank و خدمات آن‌ها و هرآنچه باید درباره بلو بانک بدانید می‌پردازیم؛ همچنین شما می‌توانید کد معرف بلوبانک خود را در زیر این مطلب برای دوستانتان به اشتراک بگذارید.

بلوبانک چیست؟

اپلیکیشن بلوبانک

بلوبانک یک نئو بانک یا بانک دیجیتال است که فعالیت خود را از انتهای سال 98 و به عنوان زیرمجموعه بانک سامان آغاز به کار کرده است.

بزرگترین تفاوت بلوبانک با دیگر بانک‌ها در این است که Blubank یک نئوبانک است و شعبه‌ای ندارد و فاقد اصطکاک‌های معمول و پیچیدگی‌های بانک‌های سنتی است و حساب باز کردن در آن بدون نیاز به حضور در شعبه است.

تمام خدمات Blubank از طریق اپلیکیشن بلوبانک (اندورید) و وب اپلیکیشن بلوبانک (آیفون) انجام می‌شود؛ نهایتا شما یک کارت بانکی دریافت خواهد کرد که به کمک آن می‌توانید به دریافت پول از عابربانک، خرید اینترنتی و موارد مشابهی که با کارت‌های بانک‌های دیگر امکان انجام آن را داشتید، بپردازید. فراموش نکنید برای افتتاح حساب نیازی به پرکردن فرم کاغذی و یا مراجعه به شعب ندارید.

بیشتر بخوانید: لیست شرکت دیجیتال مارکتینگ در ایران

چگونه حساب بلوبانک باز کنیم؟

باز کردن حساب بلو بانک

برای بازکردن حساب بلوبانک باید تا اپلیکیشن Blubank را از وبسایت بلو بانک دانلود کنید. این اپلیکیشن برای دستگاه‌های اندروید و iOS موجود و دانلود آن به صورت رایگان است.

برای دانلود اپلیکیشن Blubank می‌توانید با کلیک اینجا به وب سایت Blubank مراجعه کنید.

سپس با باز کردن اپلیکیشن با مراحل باز کردن حساب بلوبانک و مدارک لازم برای آن آشنا می‌شوید.

باز کردن حساب بلوبانک

مدارک لازم برای باز کردن حساب Blubank

 • اصل کارت ملی هوشمند یا کد رهگیری درخواست کارت ملی هوشمند + شناسنامه
 • سیم کارت به نام شخص
 • کد معرف

کد معرف بلوبانک چیست؟

کد معرف بلوبانک کدی است که برای باز کردن حساب بلوبانک مورد نیاز است. این کد را باید از افرادی که در حال حاضر حساب بلو بانک دارند دریافت کنید.

اگر حساب بلوبانک داشته بشید و شخص دیگری با کد معرف شما به باز کردن حساب بپردازد شما مبلغ 30،000 تومان را در حساب بلوبانک خود دریافت خواهید کرد.

این اتفاق باعث شده تا بسیاری دوستان خود را برای بازکردن حساب دعوت کنند تا این پاداش‌های 30،000 تومانی را دریافت کنند.

در ابتدا هر کد معرف تنها محدود به دعوت 5 نفر برای ثبت نام و افتتاح حساب بود، اما با تکمیل کردن این ظرفیت، امکان تعداد دعوت افراد به صورت 5 نفری افزایش پیدا می‌کند و همچنین در جشنواره‌های بلو بانک اعلام به حذف تعداد ظرفیت و امکان دعوت تعداد بی‌نهایت را در مدتی محدود به افراد می‌داد.

مطالعه بیشتر: بانک سامان اسپانسر تیم ملی والیبال

بلو جونیور برای فرزندان

بلوجونیور فضایی برای آموزش مسائل ساده‌ی مالی به فرزندان است تا بتوانند به مرور با پیچیدگی‌های مسائل مالی روبه‌رو شوند. بازکردن حساب و صدور کارت شخصی برای فرزندان قدم مهمی در آشنایی آن‌ها با مفهوم پول و بانک است که همراه با نظارت والدین در بلوجونیور به‌صورت رایگان امکان‌پذیر شده است. بلوجونیور محصولی از بلوبانک برای فرزندان ۷ تا ۱۴ ساله است.
مراحل بازکردن حساب در بلوجونیور:
۱. داشتن حساب بلوبانک توسط پدر یا مادر
۲. دانلود و نصب اپلیکیشن بلوجونیور

بلوباکس ؛ فضایی برای پس انداز

بلوباکس یک فضای پس‌انداز ساده است که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. تفاوت بلوباکس با سایر صندوق‌ها در این است که برای داشتن آن نیازی به فضای خالی ندارید و لازم نیست که نگران نگهداری از آن باشید. این فضا در  اپلیکیشن قرار دارد و کار با آن حتی ساده‌تر از داشتن یک صندوق واقعی یا قلک است.

کافی است باکس مورد نظر خود را ایجاد کنید، مبلغ مورد نظر را مشخص و به آن منتقل کنید. به این ترتیب مبلغی که مورد نظر شماست، از حساب‌تان جدا و در باکس مورد نظرتان ذخیره خواهد شد تا هر زمان که به آن نیاز پیدا کردید، از آن استفاده کنید. مبلغ موجود در باکس‌ها، حتی در زمان اتمام موجودی حساب اصلی، کسر نخواهد شد و تنها در صورتی که کاربر بخواهد می‌تواند آن را از باکس خارج و به حساب اصلی منتقل کند.

مراحل ساخت بلوباکس Bluebank

 • وارد اپلیکیشن شوید
 • از قسمت داشبورد اپلیکیشن و از نوار بالای صفحه گزینه‌ی باکس را انتخاب کنید
 • در منوی باکس، ساخت باکس جدید را انتخاب کنید
 • به این ترتیب و تنها در سه گام کوتاه می‌توانید فضایی برای مدیریت اهداف و سرمایه‌های خود داشته باشید

نکته: با پس‌انداز کردن در آن می‌توانید علاوه بر جدا کردن و نگهداری بخشی از منابع مالی خود، از سود سالانه هم بهرمند شوید.

مطالعه بیشتر: برترین برند بانک ها در 2014

کلاهبرداری بلو بانک واقعی است؟

بسیاری از افراد بر این باوراند که دلیلی برای دریافت 30،000 تومان اعتبار تنها برای معرفی افراد وجود ندارد و این اقدام بلوبانک نشان از کلاهبرداری بودن این بانک است؛ اما آیا این حرف درست است؟

Blubank یک بانک مدرن و تمام دیجیتال است که همه‌ی عملیات بانکداری به صورت غیر حضوری و آنلاین بر روی اپلیکیشن آن انجام می‌شود، تمامی سپرده‌های مشتریان در Blubank نزد بانک سامان نگهداری می‌شوند و وجوه مشتریان مورد تضمین صندوق ضمانت سپرده‌های بانکی در بانک مرکزی است.

همچنین بسیاری از افراد با دعوت دوستان خود پاداش‌های 30،000 تومانی‌شان را دریافت کرده و آن را منتقل به حساب‌های دیگر و یا به صورت نقدی از حساب خارج کرده‌اند.

سود بلو بانک چقدر است؟

به مبلغی که در حساب بلوبانک خود داشته باشید به صورت سالانه سود تعلق می‌گیرد. این سود سالانه 10 درصد است که به صورت ماهانه به افراد پرداخت می‌شود.

بازکردن حساب بلو بانک

یکی از ویژگی‌های بلو بانک این است که باز کردن حساب آن تنها 7 دقیقه زمان می‌برد.

زمان مورد نیاز: 7 دقیقه.

مراحل بازکردن حساب Blubank

 1. دانلود اپلیکیشن Blubank

  ابتدا در اپلیکیشن بلوبانک دکمه باز کردن حساب را بزنید.
  دانلود بلو بانک

 2. وارد کردن شماره تماس به نام خود

  سپس شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. در این مرحله کد تایید برای شما اس ام اس خواهد شد که باید آن را در اپلیکیشن وارد کنید.

 3. وارد کردن کد معرف

  سپس باید تا کد معرف خود را در اپلیکیشن وارد کنید. در پایین این بخش نوشته شده است که وارد کردن کد معرف اختیاری است؛ اما بدون کد معرف نتوانستیم از این مرحله عبور کنیم. کد معرف بلوبانک

 4. وارد کردن کد ملی

  سپس باید تا کد ملی خود را وارد کنید.
  بلوبانک

 5. وارد کردن تاریخ تولد

  در این مرحله باید تاریخ تولید خود را در اپلیکیشن بلوبانک وارد کنید.

 6. انتخاب نام کاربری و رمز عبور

  در مرحله بعد باید تا یک نام کاربری دلخواه برای خود انتخاب کنید و سپس یک رمز عبور را وارد کنید.
  حساب کاربری بلوبانک

 7. اسکن مدارک

  در مرحله بعد برای باز کردن حساب بلوبانک باید مدارک خود را اسکن کنید.
  مدارک لازم برای بلوبانک

 8. ویدئو احراز هویت

  در مرحله بعدی باید یک ویدئو 45 ثانیه‌ای از خود تهیه کنید و در آن بگویید:«اینجانب «نام» «نام خانوادگی» با کد ملی «1234567890» درخواست باز کردن حساب در بلوبانک را دارم.» این ویدئو برای شناسایی هویت شماست.
  ویدئو احراز هویت بلوبانک

 9. انتخاب رنگ کارت

  سپس در انتظار تایید شدن احراز هویت خود خواهید بود؛ از بین 3 رنگ آبی، قرمز و سبز یک رنگ کارت را انتخاب خواهید کرد و در انتظار ارسال شدن کارت بلوبانک خود خواهید بود.
  Blubank

خدمات بلو بانک

شما به کمک حساب بلوبانک خود می‌توانید تا تمام کارهایی که با حساب‌های بانکی دیگرتان انجام می‌دادید را انجام دهید. کارهایی از جمله پرداخت قبوض، انتقال پول به روش‌های مختلف مانند ساتنا، ساینا و کارت به کارت، خرید اینترنتی و…

خدمات ویژه‌ای که بلوبانک به شما ارائه می‌دهد کارمزد 250 ریالی برای کارت به کارت‌های بین حساب‌های بلوبانک و از آن‌ها به کارت‌های بانک سامان است.

همچنین یکی از ویژگی‌های اپلیکیشن Blubank این است که شما نیازی به دانستن شیوه‌های مختلف انتقال پول ندارید و تنها با وارد کردن مبلغ مورد نظرتان شیوه‌های ممکن برای انتقال آن مبلغ به شما نمایش داده می‌شوند.

انتقال مبلغ بلوبانک

همچنین امکانات جالب و کاربردی دیگری که بلوبانک به شما ارائه می‌دهد شامل امکان اسکن کارت بانکی که می‌خواهید به آن کارت به کارت کنید و امکان اسکن دستگاه‌های کارت خوان دارای کد QR Code به جای کارت کشیدن برای پرداخت می‌شود.

یکی دیگر ار خدمات جالب بلو بانک به مشتریان خود بازگرداندن مبالغ کارمزد عملیات‌های بانکی در آخر هفته‌هاست؛ بدین شکل که کارمزد کمتر بلوبانک در ابتدا به صورت عادی از حساب شما برداشته می‌شود، اما در ابتدای هفته مبلغ اضافی آن به حساب شما باز خواهد گشت.

چگونه باید در بلوبانک حساب باز کرد؟

باید تا فردی را پیدا کنید که در بلو بانک حساب دارد؛ از او کد معرف بگیرید؛ اپلیکیشن Blubank را نصب کرده و مراحل باز کردن حساب را طی کنید.

چه مدارکی برای باز کردن حساب بلوبانک نیاز است؟

اصل کارت ملی (برای کارت ملی‌های قدیمی، کد رهگیری درخواست صدور کارت هوشمند) برای ارسال تصاویر مربوطه و داشتن یک خط تلفن همراه فعال که به نام خودتان است.

سود بلوبانک چقدر است؟

سود سالیانه بلو بانک ۱۰ درصد به صورت سالیانه است که به صورت ماهانه پرداخت می‌شود.

آیا بدون کارت ملی هوشمند می توان حساب بلوبانک باز کرد؟

بله، اگر درخواست کارت ملی هوشمند را ثبت کردید، از راه ثبت کد رهگیری نوشته شده روی رسید ثبت‌نام کارت ملی هوشمند، امکان بازکردن حساب را دارید.

چگونه می‌توان از فردی که حساب بلوبانک دارد کد معرف گرفت؟

باید تا شماره تلفن همراه خود را به او بدهید تا برای‌تان یک کد معرف ایجاد کند.

کمپین قرعه کشی بلو با 50 جایزه 100 میلیون تومانی
کمپین قرعه کشی بلو بانک