بهترین آگهی ‌های تبلیغاتی خودرو در سال 2021 کدامند؟

بهترین آگهی ‌های تبلیغاتی خودرو در سال 2021

به عنوان بخشی از مجموعه بهترین‌های 2021، نویسندگان وبسایت خبری تحلیلی The Drum، بهترین آگهی ‌های تبلیغاتی خودرو در سال 2021 را از نگاه خود انتخاب کرده و با مخاطبان به اشتراک گذاشتند که در ادامه به ذکر آن‌ها می‌پردازیم:

تویوتا: سفر جاده ای فانتزی با گروه LADbible

تویوتا از یک ناشر دیجیتال بریتانیایی موسوم به «LADbible» کمک خواست تا بار دیگر جذابیت را به خودروی تویوتا یاریس برگردانده و خریداران را به سوی آن جذب کند.

LADbible در تلاش برای ترغیب مشتریان برای این که به خودرو تویوتا یاریس به عنوان یک وسیله نقلیه شیک، مدرن، کم مصرف و مناسب برای رانندگان جوان و میانسال نگاه کنند، راهی یافت تا در عین پاسخ دادن به ولع مصرف کنندگان جوان به سفر، همگام با رشد روز افزون برنامه ریزی برای سفر به دلیل کاهش محدودیت‌های کرونا، به معرفی مجدد این خودروی جذاب و مناسب نیز بپردازد.

با توجه به محدودیت‌های موجود باقیمانده برای سفر واقعی در طول دوران همه گیری کووید-19، LADbilble اولین تردمیل خودرو را ایجاد کرد. در این راستا یک خودروی ان جی یاریس در بالا قرار گرفت و کل اجزای آن با دیوار‌های 4 متری از جنس صفحه نمایش‌های ال ای دی پوشانده شد. سپس LADbible از یک سری سلبریتی‌های معروف و شناخته شده دعوت کرد تا در قالب یک سری سفر‌های جاده ای به لطف فناوری واقعیت مجازی به همگان نشان دهند که تویوتا یاریس خودرویی ایده‌آل برای زنده کردن حال و هوای سفر‌های جاده ای رویایی در میان مصرف کنندگان است.

بیشتر بخوانید:  سلبریتی هایی که بیشترین فالوور فیک را در اینستاگرام دارند

هارلی دیویدسون و حل مشکل موتورسواران عمامه به سر سیک هندی

برای مدتی طولانی، موتورسواران سیک هندی در کانادا ملزم به استفاده از کلاه ایمنی هنگام موتور سواری بودند، قانونی که مانع از بر سر گذاشتن عمامه سنتی در فرهنگ سیک‌ می‌شد. به لطف یک حکم معافیت قانونی نسبتا جدید، سیک‌ها اکنون دیگر آزادند به جای کلاه ایمنی از عمامه استفاده کنند اما مسلم است که در این میان از امنیت بالای کلاه ایمنی نمی‌توان گذشت.

به همین دلیل یک فروشنده موتورسیکلت‌های هارلی دیویدسون در کانادا به نام «Pfaff Harley-Davidson» با همکاری یک سری طراحان خلاق در تورنتو، عمامه سخت و محکمی را طراحی و تولید کرد که در عین استفاده از مواد مقاوم ضد ضربه، ظاهری شبیه به یک عمامه سیک معمولی نیز دارد. در فرایند ساخت این کلاه ایمنی از ماده «Dyneema» کمک گرفته شده که معمولا برای تولید لباس‌ها و تجهیزات ضد گلوله مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه در روند طراحی و تولید این کلاه‌های ایمنی به سبک و سیاق جدید، نوع خاصی از فوم به کار برده شده که در اثر ورود ضربه سخت گردیده و موجب می‌شود تا انرژی وارده در همه سطح کلاه پخش گردد.

Pfaff Harley-Davidson قصد انتقال این پیام را دارد که هدف از تولید این کلاه ایمنی ادای احترام، سازگاری و تضمین ایمنی موتورسواران با آراء، عقاید و نیاز‌های مختلف است.

بیشتر بخوانید: بهترین آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی در ادوار گذشته کدامند؟

عطر بوی ماشین نو

عطر و افترشیو «Eau de New Car» محصول تیم طراحان وبسایت خرید و فروش خودرو «AutoTrader» در قالب یک ویدئوی تبلیغاتی جذاب به مردم معرفی می‌شود که بو و رایحه خوش ماشین نو را با موفقیت و نفوذ یکی خواهد دانست.

در این آگهی تبلیغاتی، مجری سابق Top Gear، روری رید، سوار بر یک خودروی بنتلی 265 هزار دلاری شد و توسط پاپاراتزی‌ها غرق گردید. در ادامه رید را در حالی می‌بینیم که مشغول بستن دکمه‌های سرآستین خود و استفاده از یک افترشیو شیک با رایحه ای دلپذیر است. او در شرایطی ابیاتی در مورد رسیدن به موفقیت را بر زبان می‌راند که توضیح خواهد داد چرا به نظر او بوی چرم یک ماشین نو با بوی موفقیت یکی است و همان بوی آشنا را می‌دهد.

قیمت یک بطری 50 میلی لیتری ادکلن Eau de New Car 235 دلار است که به تعداد محدود همراه با هر خودروی جدید پیش خرید شده، به مشتری تحویل داده خواهد شد.

مطالعه بیشتر: خودروها به دوربین های خود افتخار می کنند

فورد: ژاکت ایموجی به رانندگان هشدار می‌دهد

فورد در قالب تلاش‌های خود برای کمک به حفظ محیط زیست و تجربه روز‌هایی با هوای پاک در سرتاسر جهان، چند سالی است که همه مردم را تشویق به دوچرخه سواری در سطح شهر و طی طریق به وسیله دوچرخه می‌کند. با این وجود، فورد می‌داند که برقراری ارتباط میان دوچرخه سواران و رانندگان در جاده می‌تواند سخت و حتی گهگاه خطرناک باشد. به همین دلیل فورد تصمیم گرفت تا راهی جدید و جذاب برای ارتقاء سطح ایمنی در جاده‌ها ابداع کند.

دست در دست تیم اختصاصی آژانس تبلیغاتی WPP و طراحان خبره در شرکت مشاوره خلاق «Designworks» با هدف طراحی و تولید ژاکت ایموجی، یک ژاکت جذاب مجهز به یک صفحه مشبک ال ای دی به مردم جهان معرفی شد که به این ترتیب دوچرخه سواران می‌توانند به رانندگان خبر دهند که خوشحال یا ناراحت بوده یا قصد چرخش به راست یا چپ را دارند. در نتیجه سیگنال خطر فعال می‌گردد.

در نهایت این شیرین کاری کارساز بود. داستان این ژاکت ایموجی خلاقانه توسط رسانه‌های زیادی مثل بی بی سی و ام اس ان در همه جای دنیا پوشش داده شد.

مینی الکتریک انرژی بخش است

برند خودرو مینی متعلق به بی ام دبلیو، آژانس تبلیغاتی «بروکلین برادرز» در لندن را واداشت تا به تبلیغ اولین خودروی برقی مینی تحت عنوان «مینی الکتریک» بپردازد.

به گفتن مدیران بروکلین برادرز، حتی محیط اطراف نیز حین رانندگی با مینی الکتریک روشن تر، شاد تر، جالب تر و خوشبینانه تر به نظر می‌رسد. بنابراین رویکرد متفاوتی اتخاذ شد. به این ترتیب فقط یک ماشین تبلیغ نشد بلکه یک نوع احساس جدید نیز خلق گردید. انرژی و هیجان چیزی بود که از این آگهی تبلیغاتی به شدت متساطع می‌شد.

لینک منبع: thedrum.com