بررسی 15 مورد از بهترین دوچرخه های برقی دنیا در سال 2023

بهترین دوچرخه برقی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 5

سال ها بود که بهترین دوچرخه های برقی بیش از اندازه بزرگ و گران‌قیمت بود و عمر باتری آن نیز چندان زیاد نبود. در حال حاضر بهترین دوچرخه الکتریکی برقی سبک‌تر، جذاب‌تر و از همیشه قدرتمندتر است. شما به راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید همچنین استفاده از آنها نیز برخلاف گذشته بسیار راحت و لذت بخش است و هدایت آسان نیازی به آمادگی جسمانی بالایی ندارد.

نکاتی که راجع به دوچرخه های برقی بهتر است به آنها توجه کنید

بهترین دوچرخه های برقی
 • آیا می‌توانم خودم دوچرخه برقی ام را تعمیر کنم؟

بسیاری از دوچرخه های ارزان قیمت به صورت مستقیم به خریداران عرضه می‌شوند. این دوچرخه ها خیلی کمتر از دوچرخه های شرکت های بزرگتر آزمایش می‌شوند پس در صورتی که خیلی از دوچرخه خود استفاده می‌کنید، یا تجربه تعمیر دوچرخه های خود را ندارید پیشنهاد نمی‌کنیم که از این دوچرخه ها تهیه کنید همچنین پیشنهاد می‌کنیم که دوچرخه های برقی هوشمند نخرید چون حتی اگر بهترین دوچرخه الکتریکی هوشمند را هم تهیه کنید در صورتی که شرکت سازنده تعطیل شود، دیگر نمی‌توانید دوچرخه خود را تعمیر کنید.

 • چرا قیمت برخی از دوچرخه ها بیشتر است؟

در این دوچرخه ها از قطعات با کیفیت بالاتری استفاده می‌شود. قطعات تولید شرکت هایی مانند Bosch و Shimano قوی‌تر و قابل اعتمادتر هستند. معمولا بهترین دوچرخه الکتریکی از قطعات شرکت های معتبر استفاده می‌کند و به همین دلیل قیمت بالاتری دارد.

 • در چه محیطی زندگی می‌کنید؟

در صورتی که در یک ناحیه صاف زندگی می‌کنید، احتمالا یک دوچرخه 250 واتی پاسخگوی نیازهای شما باشد اما در صورتی که در ناحیه‌ای زندگی می‌کنید که پر از پستی و بلندی و تپه است، بهتر است یک دوچرخه 500 تا 750 واتی را تهیه کنید بنابراین توصیه می‌کنیم که بهترین دوچرخه الکتریکی را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

خودرو برقی بی ام و ویژن نئو کلاس BMW Vision Neue Klasse همه چیز درباره کانسپت آن

قیمت بهترین دوچرخه های برقی چند است؟

بزرگترین مانع خرید دوچرخه برقی برای بیشتر افراد قیمت آنهاست. قیمت این دوچرخه ها در سالهای اخیر به دلیل مشکلات چرخه تامین و تولید نیز افزایش پیدا کرده است.

ما سعی کردیم که در این لیست دوچرخه های پایین قیمت را نیز بررسی کنیم اما توجه کنید که باید به این دوچرخه ها به عنوان وسایل نقلیه نگاه کنید نه به عنوان یک اسباب بازی بزرگ. هنگامی که در حال دوچرخه سواری از یک شیب نسبتا تند به سمت پایین هستید و تنها تجهیزات ایمنی شما یک کلاه است، شما قطعا وسیله‌ای نیاز دارید که بتوانید به آن اعتماد کنید.

 1. Trek FX+ 2
 2. Specialized Globe Haul ST
 3. Electra Loft Go! 7D EQ
 4. Propella 7-Speed (V4.0)
 5. Specialized Turbo Tero X 4.0
 6. LeMond Bikes Prolog
 7. Xtracycle Stoker
 8. Aventon Abound
 9. Urban Arrow Family Electric Cargo Bike
 10. JackRabbit Bike
 11. Montague M-E1
 12. Lectric XP 3.0
 13. Canyon Spectral:ON CFR
 14. Tern NBD S5i
 15. SixThreeZero EvryJourney Tricycle
بهترین دوچرخه برقی

1. بهترین دوچرخه برقی برای اغلب افراد: Trek FX+ 2

بهترین دوچرخه برقی برای اغلب افراد: Trek FX+ 2

فروشنده هایی که دوچرخه های تولید خودشان را می‌فروشند، قیمت هایی بسیار مناسب دارند اما در صورتی که نمیخواهید بچه هایتان را روی یک دوچرخه که احتمال دارد چرخ های آن در سراشیبی های تند از بدنه دوچرخه جدا شود، پیشنهاد می‌کنیم که این دوچرخه‌ها را نخرید.

در صورتی که اولین بار است که می‌خواهید یک دوچرخه الکتریکی بخرید، پیشنهاد می‌کنیم که از یک تولیدکننده قابل اعتماد که چندین فروشگاه معتبر با آن قرارداد دارند خرید کنید.

تقریبا همه تولیدکنندگان بزرگ بهترین دوچرخه الکتریکی یک گزینه دوچرخه برای افرادی که می‌خواهند برای اولین بار دوچرخه الکتریکی برقی بخرند دارند.

در حال حاضر Trek FX+ 2 مناسب ترین قیمت را بین دوچرخه های الکتریکی دارد. این دوچرخه بسیار سبک است و وزن آن تنها 40 پوند است. همچنین موتور اختصاصی 250 واتی، یک باتری 250 وات ساعتی، 9 دنده مختلف برای سرعت های مختلف، تایرهای مخصوص جاده، ترمزهای هیدرولیک را نیز دارد. این دوچرخه امکانات دیگری مانند چراغ های مخصوص، بوق، ترک عقب، حفاظ تایر و جک نیز دارد.

قیمت: 2500 دلار

2. بهترین دوچرخه برقی کاربردی: Specialized Globe Haul ST

بهترین دوچرخه برقی کاربردی: Specialized Globe Haul ST

خیلی وقت است که منتظر آن بودیم که یک تولیدکننده دوچرخه الکتریکی معتبر، دوچرخه ای ارزان قیمت و قابل اعتماد تولید کند که بتواند جایگزین خودروها شود.

دوچرخه Globe Haul ST که تولید شرکت Specialized است، نخستین دوچرخه کاربردی سبک این شرکت است و دوچرخه ای بسیار عالی است. این دوچرخه یک موتور 700 واتی با یک باتری ضد آب IPX7 دارد. مسافتی که با یک بار شارژ می‌توانید از آن استفاده کنید برابر 60 مایل است.

نکته منفی که درباره این دوچرخه وجود دارد این است که این دوچرخه سیستم تعلیق ندارد. با این حال Specialized با تعداد زیادی فروشگاه قرارداد دارد و امکان تعمیر و نگهداری آن بسیار راحت است. احتمالا Globe Haul بهترین دوچرخه الکتریکی میان رده ای است که می‌توانید تهیه کنید.

قیمت: 2700 تا 2800 دلار

3. بهترین دوچرخه برقی برای تفریح: Electra Loft Go! 7D EQ

Electra Loft Go! 7D EQ دوچرخه الکتریکی

آیا از دوچرخه های الکتریکی یا به صورت کلی از دوچرخه ها می‌ترسید؟ پس Eelctra Loft Go! بهترین دوچرخه الکتریکی برای شماست.

در این دوچرخه از سیستم دوچرخه الکتریکی Hyena که یک شرکت تایوانی است استفاده می‌شود. این شرکت به ساخت موتورها و باتری های بسیار سبک وزن معروف است. این دوچرخه به عنوان یک دوچرخه کلاس 1 حداکثر سرعتی معادل 20 مایل بر ساعت دارد. اما با توجه به دسته های چرم دوزی شده و صندلی راحت آن، احتمالا نمی‌خواهید که از این سرعت بالاتر بروید.

حداکثر مسافت با یک بار شارژ 25 مایل است که چندان عالی نیست. اما این دوچرخه برای این کار طراحی نشده‌است. این دوچرخه به عنوان یک دوچرخه ساحلی سبک، ساده و زیبا تولید می‌شود. Electra Loft Go! حتی صفحه نمایش هم ندارد. اما در صورتی که جنبه تفریح و زیبایی ظاهری دوچرخه برای شما اهمیت بالایی دارد، این دوچرخه بهترین دوچرخه الکتریکی این لیست برای شماست.

قیمت: 2000 دلار

4. بهترین دوچرخه الکتریکی ارزان قیمت: Propella 7-Speed (V4.0)

Propella 7-Speed (V4.0) دوچرخه الکتریکی

در صورتی که یک علاقه‌مند به دوچرخه های الکتریکی نیستید، احتمالا نمیخواهید هزینه زیادی روی آنها بکنید. این یعنی هرچه قیمت دوچرخه به 1000 دلار نزدیک تر باشد بهتر است. اما در صورتی که می‌خواهید موتور دوچرخه قابل اعتماد باشد و بدنه دوچرخه در سرعت 15 مایل بر ساعت شروع به لرزیدن نکند، پیدا کردن یک دوچرخه به این قیمت کار دشواری است با این حال Propella 7 بهترین دوچرخه برقی ارزان قیمت است که توانستیم پیدا کنیم. این دوچرخه باتری قابل اعتماد سامسونگ و دیسک های ترمز Shimano دارد. همچنین صندلی آن نیز مجهز به سیستم تعلیق است. این دوچرخه را باید به صورت مستقیم از فروشنده بخرید و فروشنده آن را مستقیم برای شما ارسال می‌کند اما از آنجایی که این دوچرخه مستقیما به خریدار فروخته می‌شود، تعمیرگاه دوچرخه محلی شما ممکن است نتواند آن را به راحتی تعمیر کند.

قیمت: 999 دلار

5. بهترین دوچرخه الکتریکی کلی: Specialized Turbo Tero X 4.0

بهترین دوچرخه الکتریکی کلی: Specialized Turbo Tero X 4.0

شرکت Specialized دوچرخه کوهستان معروف خود را بازطراحی کرد تا Turbo Tero X را تولید کند. این دوچرخه با این هدف طراحی شده‌است که بتواند همه جا برود و همه کار کند. فریم این دوچرخه با ثبات و طویل است و چرخ هایی عالی نیز دارد. همچنین این دوچرخه سیستم تعلیق مخصوص خود را دارد. دسته های فرمان دوچرخه صاف هستند و تجهیزات لازم مانند بوق، حفاظ تایر و ترک مخصوص آن تولید می‌شوند.

بر اساس آمار و ارقام، موتور 250 واتی و باتری 730 وات ساعت آن چندان قوی و با دوام نیستند. اما اپ Mission Control که تولید شرکت Specialized است به همراه سیستم 12 دنده ای دوچرخه به شما این امکان را می‌دهند که خودتان تعیین کنید چقدر از قدرت آن استفاده شود.

می‌توانید بر اساس مقدار باتری که می‌خواهید مصرف کنید و بر اساس ضربان قلب خودتان از قدرت موتور دوچرخه استفاه کنید. این ویژگی ها باعث می‌شوند که این دوچرخه به راحتی بهترین دوچرخه برقی باشد.

قیمت: 4500 دلار

بهترین هدفون بی سیم دنیا سال ۲۰۲۳

6. بهترین دوچرخه الکتریکی سرعتی: LeMond Bikes Prolog

بهترین دوچرخه الکتریکی سرعتی: LeMond Bikes Prolog

این دوچرخه یک فریم بسیار سبک، رنگ مات بسیار جذاب و حفاظ تایر مخصوص خود را دارد همچنین در ساخت سایر قسمت های آن نیز از اجزای شرکت‌های تولیدکننده معتبر استفاده می‌شود.

این دوچرخه سیستم رانندگی تک دکمه Mahle، سیستم دنده مخصوص Shimano و تایرهای Panaracer را نیز دارد. LeMond Bikes Prolog بسیار بادوام است و تعمیر آن نیز راحت است.

با این حال، این شرکت پشتیبانی مشتریان بسیار ضعیفی دارد. برای مثال این شرکت دوچرخه هایی خراب برای برخی مشتریان ارسال می‌کنند. همچنین به ایمیل ها و تماس خریداران جواب نمی‌دهند و محصولات خود را پس نمی‌گیرند. این ها مواردی هستند که برخی از خریداران گزارش کرده‌اند.

قیمت: 5495 دلار

7. بهترین دوچرخه الکتریکی برای حمل وسایل: Xtracycle Stoker

بهترین دوچرخه الکتریکی برای حمل وسایل: Xtracycle Stoker

این دوچرخه می‌تواند به راحتی دو فرد بالغ را حمل کند. یا می‌توانید از آن برای حمل چند بچه یا به اندازه یک هفته خرید استفاده کنید. جای پا ها و محل حمل وسایل که اطراف چرخ عقب را فرا گرفته‌اند به صورت پیشفرض روی دوچرخه قرار دارند علاوه بر آن می‌توانید تجهیزات دیگری را نیز روی آن قرار دهید.

این دوچرخه، بهترین دوچرخه برقی برای افرادی است که می‌خواهند از دوچرخه خانوادگی خود برای کاری بیشتر از رساندن بچه ها به مدرسه استفاده کنند.

حتی در صورتی که 400 پوند وزن روی دوچرخه سوال شود، این دوچرخه هنوز هم احساس اطمینان و امنیت به شما می‌دهد. دلیل این امر آن است که در این دوچرخه از تایرهای 24 اینچی استفاده می‌شود که مرکز گرانش پایینی دارند. همچنین در این دوچرخه از موتور قدرتمند Shimano EP8 استفاده می‌شود که می‌تواند تا 400 درصد در پدال زدن به شما کمک کند.

شما می‌توانید با استفاده از باتری 630 وات ساعتی این دوچرخه 45 مایل رانندگی کنید. این مقدار برای بیشتر افراد برابر یک یا دو هفته استفاده از دوچرخه است. تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که قدتان باید بیشتر از 168 سانتی متر باشد تا بتوانید به راحتی از این دوچرخه استفاده کنید.

قیمت: 4999 دلار

8. بهترین دوچرخه الکتریکی ارزان قیمت برای حمل وسایل: Aventon Abound

بهترین دوچرخه الکتریکی ارزان قیمت برای حمل وسایل: Aventon Abound

این دوچرخه، اولین دوچرخه حمل وسایل این شرکت معروف است و قیمت آن نیز بسیار رقابتی است. تجهیزات مختلفی برای نیازهای مختلفی نیز برای این دوچرخه در دسترس است.

سیستم کمک در پدال زدن Abound از یک سنسور موتور عقب استفاده می‌کند. در پایین ترین حد کمک پدال، شما می‌توانید به اندازه 50 مایل با آن رانندگی کنید. در صورتی که بار زیادی روی آن سوار کنید یا بخواهید با سرعت بالاتر با آن رانندگی کنید یا از قدرت موتور بالاتری استفاده کنید، حداکثر مسافت رانندگی آن کاهش پیدا می‌کند حتی با این حال می‌توانید به اندازه 20 مایل با باتری 720 وات ساعتی آن رانندگی کنید.

قیمت: 2199 دلار

بهترین تلفن بی سیم پاناسونیک در بازار + راهنمای خرید

9. دوچرخه خانواده برای حمل وسایل: Urban Arrow Family Electric Cargo Bike

بهترین دوچرخه الکتریکی خانواده برای حمل وسایل: Urban Arrow Family Electric Cargo Bike

این دوچرخه از قیمت مناسب تری نسبت به دوچرخه های دیگر دارد با وجود اینکه این دوچرخه سیستم تعلیق ندارد، دوچرخه راحتی است.

امکان عوض کردن دنده حتی در زمانی که پدال نمی زنید نیز در این دوچرخه وجود دارد همچنین می‌توانید از موتور آن برای حمل دوچرخه به مکان های مختلف در حالت غیر رانندگی نیز استفاده کنید. موتور قوی Bosch در حال حاضر موجود نیست، اما در صورتی که می‌توانید نسخه دارای موتور Bosch را خریداری کنید چون قوی‌تر است.

قیمت: 6999 تا 7999 دلار

10. دوچرخه کوچک تاشو: JackRabbit Bike

 بهترین دوچرخه الکتریکی کوچک: JackRabbit Bike

دوچرخه هایی که در حال حاضر خیلی محبوب هستند، دوچرخه های کوچک هستند. این دوچرخه های کوچک ارزان‌تر هستند، حمل و استفاده از آنها برای حمل و نقل آسان‌تر است و جای کمتری هم اشغال می‌کنند. در این میان، JackRabbit Bike تنها 23 پوند وزن دارد. سر هم کردن آن بسیار راحت است و حتی قابلیت تا شدن هم دارد تا زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید جای کمتری اشغال کند. این دوچرخه پدال ندارد، به جای آن می‌توانید از دکمه روی فرمان برای افزایش یا کاهش سرعت استفاده کنید. تنها نکته منفی درباره این دوچرخه این است که باتری آن بسیار کوچک است و موتور قدرتمندی ندارد. همچنین حداکثر مسافت رانندگی با آن 10 مایل است که نسبت به سایر دوچرخه ها بسیار کم است.

قیمت: 1000 دلار

11. دوچرخه تاشو: Montague M-E1

Montague M-E1

این دوچرخه تقریبا بهترین دوچرخه برقی تاشو است. دوچرخه های تاشو برای آپارتمان‌ها عالی هستند اما آنها معمولا خیلی کوچک هستند. اما M-E1 برخلاف سایر دوچرخه ها، اندازه ای مشابه دوچرخه عادی دارد و اصلا شبیه دوچرخه های تاشو نیست. در ساخت این دوچرخه از قطعات تولیدکننده های معتبری مانند Shimano استفاده می‌شود.

قیمت: 3995 دلار

12. یک دوچرخه تا شونده با قیمت پایین تر: Lectric XP 3.0

Lectric XP 3.0

این دوچرخه ویژگی های عالی مانند سیستم تعلیق، مسافت رانندگی بالا، تایرهای قطور و تجهیزات اضافی عالی دارد. این دوچرخه با وجود قیمت پایین، ترمزهای هیدرولیک نیز دارد. Lectric XP وزن بالایی دارد و همچنین دسترسی به پورت شارژ آن در حالت تا شده سخت است. در صورتی که در یک آپارتمان زندگی می‌کنید و لازم نیست دوچرخه خود را به طبقات بالاتر حمل کنید، این دوچرخه می‌تواند بهترین دوچرخه برقی با قیمت پایین برای شما باشد.

قیمت: 999 دلار

13. دوچرخه الکتریکی کوهستان: Canyon Spectral:ON CFR

Canyon Spectral:ON CFR

این دوچرخه سیستم تعلیق جلو و عقب و بدنه فیبر کربنی دارد همچنین تایر جلوی آن 29 اینچ و تایر عقب آن 27.5 اینچ است. شما هنگام خرید می‌توانید مدل با باتری 720 یا 900 وات ساعت را انتخاب کنید. اما سایز بدنه کوچک مخصوص نسخه 720 وات ساعتی است. مسافت رانندگی باتری 720 واتی برابر 51 مایل است.

قیمت: 7999 دلار

14. بهترین دوچرخه برای افرادی که دغدغه جابجایی را دارند: Tern NBD S5i

Tern NBD S5i

استفاده از دوچرخه های برقی راحت است. حتی در صورتی که وزن چندان پایینی ندارید یا مثل دوران جوانی‌تان قوی نیستید، باز هم می‌توانید از دوچرخه های الکتریکی استفاده کنید.

این دوچرخه برای افرادی طراحی شده است که برای جابجایی مشکل دارند. فریم این دوچرخه ارتفاع بسیار پایینی دارد و تنها 15 اینچ بلند است. برای سوار شدن روی این دوچرخه تنها کافیست کمی پای خود را بلند کنید. این دوچرخه چند ویژگی با نیاز به نگهداری پایین و ارگونومیک نیز دارد. دسته‌های فرمان این دوچرخه بسیار راحت هستند، پدال های آن بزرگ و تخت هستند و صندلی آن نیز سیستم تعلیق دارد.

این دوچرخه یک صفحه نمایش Bosch بزرگ نیز دارد که از آن می‌توانید برای تنظیم کردن بخش های مختلف دوچرخه استفاده کنید. در این دوچرخه از موتور قوی Bosch استفاده می‌شود. وزن این دوچرخه تنها اندکی از 51 پوند بیشتر است و دوچرخه سبکی است.

قیمت: 4699 دلار

15. بهترین سه چرخه برقی: SixThreeZero EvryJourney Tricycle

بهترین سه چرخه برقی: SixThreeZero EvryJourney Tricycle

در صورتی که تعادل دوچرخه برای شما بالاترین اهمیت را دارد، شاید سه چرخه بهترین انتخاب شما باشد. در این دوچرخه از یک موتور 250 واتی استفاده می‌شود. حداکثر سرعت آن نیز 15 مایل بر ساعت است و با یک بار شارژ می‌توانید مسافت 40 مایل را با آن طی کنید. با این حال این دوچرخه وزنی برابر با 70 پوند دارد که کمی بالاست و اندازه آن نیز بزرگ است.

منبع: wired

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 5