بهترین فیلم جنگی های تمام دوران سینمای جهان : 30 فیلم برتر

بهترین فیلم جنگی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 4

از اکران شاهکار جنگی تلخ استیون اسپیلبرگ ، «نجات سرباز رایان» 25 سال می‌گذرد. این فیلم که در در 24 جولای 1998 اکران شد در فهرست بهترین فیلم جنگی های جهان ، جایگاه بالایی دارد. بسیاری از بزرگترین فیلم های جنگی سینما، در واقعی مضمونی «ضد جنگ» دارند.

این فیلم ها که ویرانی هولناک جنگ را به تصویر می کشند، همگی پیامی به این مضمون دارند که “نژاد بشر باید راهی برای متوقف کردن این ظلم وحشیانه پیدا کند.” این پیام در اکثر فیلم هایی که در رابطه با جنگ ویتنام ساخته شده است، نهفته است که جنگ چقدر می‌تواند فاجعه آمیز و وحشتناک باشد.

بهترین فیلم رمانتیک در تمامی دوران ها

با این وجود « نجات سرباز رایان » یک فیلم کاملاً ضد جنگ به حساب نمی آید. فیلم اسپیلبرگ یک دوگانگی منحصر به فرد دارد. این فیلم جنگ را یک جهنم نشان داد، اما جهنمی که گاهی ضروری است.

بهترین فیلم های جنگی سینمای جهان

ردیفنام فیلمسال ساختلینک دانلود و تماشا
1بازداشتگاه شماره 17  – Stalag 17  1953 
2جنگ و صلح – War and Peace  1966تماشا در فیلیمو
3رژه بزرگ – The Big Parade  1925 
4شجاع دل Braveheart  1995تماشا در فیلیمو
5قبر کرم شب تاب – Grave of the Fireflies  1987تماشا در فیلیمو
6خاکستر و الماس  – Ashes and Diamonds  1958تماشا در فیلیمو
7دوازده مرد خبیث – The Dirty Dozen  1967تماشا در فیلیمو
8شهر زندگی و مرگ – City of Life and Death  2009 
9آنها قابل مصرف بودند – They Were Expendable  1945تماشا در فیلیمو
10سه پادشاه – Three Kings  1999تماشا در فیلیمو
11آتش سوزی در دشت – Fires on the Plain  1959تماشا در فیلیمو
12حرامزاده های لعنتی  – Inglourious Basterds  2009تماشا در فیلیمو
13رم، شهر باز  – Rome, Open City  1945 
14شکارچی گوزن  – The Deer Hunter  1978تماشا در فیلیمو
15کلاه فولادی – The Steel Helmet  1951تماشا در فیلیمو
16شکوه  – Glory  1989 
17همه آرام در جبهه غربی – All Quiet on the Western Front  1930تماشا در فیلیمو
18جوخه  – Platoon  1986تماشا در فیلیمو
19بیا و ببین – Come and See  1985تماشا در فیلیمو
20قفسه صدمه  – The Hurt Locker  2008 
21پل روی رودخانه کوای  – The Bridge on the River Kwai  1957تماشا در فیلیمو
22نبرد الجزیره – The Battle of Algiers  1966تماشا در فیلیمو
23بهترین سالهای زندگی ما  – The Best Years of Our Lives  1946تماشا در فیلیمو
24فهرست شیندلر – Schindler’s List  1993 
25مخلوط  – MASH  1970 
26مسیرهای افتخار  – Paths of Glory  1957تماشا در فیلیمو
27اکنون آخرالزمان – Apocalypse Now  1979 
28توهم بزرگ  – The Grand Illusion  1937تماشا در فیلیمو
29ژاکت تمام فلزی  – Full Metal Jacket  1987تماشا در فیلیمو
30نجات سرباز رایان – Saving Private Ryan  1998تماشا در فیلیمو

بازداشتگاه شماره 17 (1953) – Stalag 17

این فیلم کلاسیک به کارگردانی بیلی وایلدر، به طرز ماهرانه‌ای درام، خشونت و طنز را با هم ترکیب می کند. «Stalag 17»  یک فیلم کلاسیک درباره اردوگاه اسیران جنگی در جنگ جهانی دوم است. در میان 630 گروهبان دستگیر شده توسط آلمانی ها یک خبرچین وجود دارد که منجر به مرگ دو فراری احتمالی می شود. اسیران سعی می کنند بفهمند جاسوس کیست.

استراتژی مارکتینگ فیلم باربی و درس هایی که از آن برای برندها می‌توان آموخت!

جنگ و صلح (1966) – War and Peace – بهترین فیلم جنگی کلاسیک

جنگ و صلح (1966) - War and Peace - بهترین فیلم جنگی کلاسیک

این فیلم عظیم به کارگردانی سرگئی بوندارچوک نقطه عطفی را در تاریخ سینمای شوروی رقم زد و در چهار قسمت بین سال های 1966 و 1967 و به مدت زمان 6 سال اکران شد. این فیلم که یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های ساخته شده در زمان خود بود. «جنگ و صلح» توانست جایزه بزرگ جشنواره بین المللی فیلم مسکو، گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی و جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را به خانه ببرد.

۲۰ تا از بهترین فیلم ترسناک در نتفلیکس Netflix

رژه بزرگ (1925) – The Big Parade

رژه بزرگ یک فیلم صامت بسیار تاثیرگذار در ژانر جنگی با کارگردانی کینگ ویدور است. داستان فیلم ماجرای یک سرباز آمریکایی به نام جیمز آپرسون است که برای جنگ جهانی اول به فرانسه فرستاده می شود. زمانی که در خارج از کشور است، عاشق یک دختر فرانسوی می شود.

شجاع دل (1995) – Braveheart

شجاع دل (1995) - Braveheart

 مل گیبسون همزمان کارگردانی، تهیه کنندگی و بازی در این بهترین فیلم جنگی را انجام داد. «شجاع دل» داستان جنگجوی اسکاتلندی قرن سیزدهم سر ویلیام والاس است . این فیلم به دلیل عدم دقت روایات تاریخی و زمان پخش تقریباً سه ساعته اش مورد انتقاد قرار گرفته است، با این حال توانست برنده پنج جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمبرداری، گریم و تدوین جلوه های صوتی شود.

قبر کرم شب تاب (1987) – Grave of the Fireflies – بهترین فیلم جنگی انیمیشن

قبر کرم شب تاب (1987) - Grave of the Fireflies - بهترین فیلم جنگی انیمیشن

انیمیشن اغلب به‌ عنوان رسانه‌ای برای کودکان شناخته می شود. با این حال Grave of the Fireflies پتانسیل منحصر به فرد این هنر را برای پرداختن به موضوعات تلخ نشان داد.  داستان فیلم ماجرای سیتا 14 ساله و خواهر 4 ساله‌اش است که در جریان حمله ایالات متحده یتیم شده‌اند.

خاکستر و الماس (1958) – Ashes and Diamonds

خاکستر و الماس (1958) - Ashes and Diamonds

«خاکستر و الماس» داستان یک سرباز ضد کمونیست را دنبال می کند که به او دستور داده می شود یکی از دبیران محلی حزب کارگران لهستان را بکشد. اما این سرباز در انجام دادن وظیفه شک دارد.

دوازده مرد خبیث ( 1967)  – The Dirty Dozen

دوازده مرد خبیث ( 1967)  - The Dirty Dozen

به یک افسر آمریکایی مستقر در انگلستان مأموریت داده می شود که با همکاری 12 زندانی محکوم به جرم هایی همچون قتل و سرقت، یک ماموریت فوق محرمانه را رهبری کند. هر کدام از آنها که در پایان این ماموریت زنده بماند آزاد خواهد شد.

شهر زندگی و مرگ (2009) – City of Life and Death – بهترین فیلم جنگی چینی

این فیلم که یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی است، یکی از بزرگترین جنایاتی را که ژاپنی‌ها در طول جنگ جهانی دوم روی چین مرتکب شدند را نشان می دهد. فلیمبرداری سیاه و سفید وقایع این فیلم را بیشتر در فرم تاریخی قرار می دهد.

آنها قابل مصرف بودند (1945) – They Were Expendable – بهترین فیلم جنگی بر اساس وقایع طبیعی

آنها قابل مصرف بودند (1945) - They Were Expendable - بهترین فیلم جنگی بر اساس وقایع طبیعی

فیلم «آنها قابل مصرف بودند» محصول 1945 به کارگردانی جان فورد است. این فیلم که با الهام از وقایع حقیقی ساخته شده، داستان تلاش اسکادران ها برای جلوگیری از تهاجم ژاپنی ها در طول نبرد فیلیپین است. این فیلم برای جلوه‌های ویژه و طراحی صدا نامزد اسکار شد و همینطور برای توجه به جزئیات در صحنه‌های جنگ دریایی مورد تحسین قرار گرفت.

سه پادشاه (1999) – Three Kings

سه پادشاه (1999) - Three Kings

فیلم سه پادشاه به کارگردانی دیوید او. و با بازی جورج کلونی، مارک والبرگ و آیس کیوب است. این فیلم داستان سه نظامی که انباری از طلاهای دزدیده شده را کشف می کنند روایت می کند.

آتش سوزی در دشت (1959) – Fires on the Plain

آتش سوزی در دشت (1959) - Fires on the Plain

این فیلم جنگی ژاپنی در سال 1959 و توسط کارگردان کن ایچیکاوا ساخته شد. در ابتدا به دلیل خشونت بیش از اندازه اش مورد انتقاد قرار گرفت، اما پس از گذشت سال ها از اکران آن بیشتر به عنوان تصویری دلخراش و واقع‌گرایانه از جنگ مورد توجه قرار گرفت. داستان فیلم درمورد یک سرباز ژاپنی در اواخر جنگ جهانی دوم است که به بیماری سل مبتلا شده است. به او گفته می شود که اگر نتواند در بیمارستان بستری شود، باید با نارنجک خودکشی کند.

حرامزاده های لعنتی (2009) – Inglourious Basterds – از بهترین فیلم های جنگی

حرامزاده های لعنتی (2009) - Inglourious Basterds - از بهترین فیلم های جنگی

فیلم حرامزاده‌های لعنتی محصول سال ۲۰۰۹ به کارگردانی کوئنتین تارانتینو است. ماجرای فیلم در زمان جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد. در این فیلم پایان جنگ جهانی دوم و رایش سوم در یک ماجرای کاملاً تخیلی بیان می شود. کوئنتین تارانتینو که نویسندگی فیلم را نیز بر عهده داشته گفته ‌است که ایده ساخت این فیلم را از مدت‌ها پیش در سر داشته و فقط ۱۰ سال روی شخصیت آلدو رِین (با بازی برد پیت) در فیلم کار کرده است.

رم، شهر باز (1945) – Rome, Open City

این شاهکار ایتالیایی، به کارگردانی روبرتو روسلینی در سال 1945 اکران شد.  فیلم داستان یک مبارز مقاومت ایتالیایی را دنبال می کند که در طول جنگ جهانی دوم با کمک یک کشیش کاتولیک از رم اشغالی فرار می کند. این فیلم در سال 1946 برنده نخل طلای جشنواره فیلم کن شد و برای فیلمنامه‌اش نامزد اسکار شد.

شکارچی گوزن (1978) – The Deer Hunter

شکارچی گوزن (1978) - The Deer Hunter

«شکارچی گوزن» اثر کارگردان مایکل چیمینو بیشتر ساختاری شبیه به یک رمان ادبی بزرگ دارد. فیلم درباره تأثیرات روانی مخربی است که جنگ بر سربازان آمریکایی که در ویتنام می‌جنگیدند، قرار داده است. «شکارچی گوزن» به جای نمایش صحنه‌های معمولی جنگ، تمام صحنه های دلخراش جنگ را در یک سکانس 30 دقیقه‌ای گرفتاری اسرا در یک قفس بامبو در رودخانه کوای جمع می‌کند. فیلم در زمان اکران نامزد 9 جایزه اسکار شد و برنده پنج جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد.

فیلم اوپنهایمر Oppenheimer 2023 جدیدترین ساخته کریستوفر نولان + دانلود

کلاه فولادی (1951) – The Steel Helmet – بهترین فیلم جنگی درباره جنگ کره

کلاه فولادی (1951) - The Steel Helmet - بهترین فیلم جنگی درباره جنگ کره

«کلاه فولادی» اولین فیلمی است که در مورد جنگ کره ساخته شده است. این فیلم بر اساس خاطرات کارگردان ساموئل فولر، از جنگ جهانی دوم نوشته و  ساخته شده است.

شکوه (1989) – Glory

این فیلم ماجرای مردان هنگ پیاده نظام 54 ماساچوست به عنوان یکی از اولین هنگ های آفریقایی-آمریکایی را روایت می کند. “شکوه” به دلیل نمایش‌های بی پرده از رفتار نژادپرستانه با سربازان سیاه‌پوست در تاریخ ایالات متحده، به‌عنوان یکی از بهترین فیلم های جنگی جهان شناخته می‌شود.

همه آرام در جبهه غربی (1930) – All Quiet on the Western Front

همه آرام در جبهه غربی (1930) - All Quiet on the Western Front

کارگردان فیلم، لوئیس مایلستون این فیلم را با اقتباس از رمان 1928 اریش ماریا رمارک ساخت. این فیلم وحشت سربازان جوان آلمانی از جنگ جهانی اول، بیهودگی، غیرانسانی بودن و تأثیر وحشیانه آن بر بدن و ذهن سربازان را به نمایش می گذارد.

جوخه (1986) – Platoon

جوخه (1986) - Platoon

فیلم جوخه بر اساس تجربیات شخصی کارگردان الیور استون به عنوان یک پیاده نظام آمریکایی در ویتنام ساخته شده است.. یک فیلم جنگی ترسناک در مورد یک سرباز جوان ساده لوح که در یک تیراندازی سه جانبه بین دو گروهبان آمریکایی گرفتار شده است. این فیلم هفت نامزدی جایزه اسکار را به دست آورد و چهار جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را از آن خود کرد.

بیا و ببین (1985)- Come and See

بیا و ببین (1985)- Come and See

این فیلم به جای تاکید بر کشتار، بر زندگی یک مبارز بلاروسی 12 ساله تمرکز دارد که در اوج نا امیدی در محیطی طاقت فرسا برای زندگی تلاش می کند. با اینکه در صحنه هایی از فیلم به نظر می رسد که پسر در امان است، اما این واقعیت که چقدر جنگ برای این پسر جهنم است را در این بهترین فیلم ضد جنگی جهان درک می کنیم.

قفسه صدمه (2008) – The Hurt Locker – بهترین فیلم جنگی با کارگردان زن

داستان فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم های جنگی دنیا، بر روی یک تیم خنثی سازی بمب در جنگ عراق و تأثیرات روحی، عاطفی و فیزیکی آن متمرکز است. کارگردان فیلم کاترین بیگلو، اولین زنی بود که برنده اسکار بهترین کارگردانی شد. دیگر افتخارت این فیلم اسکار بهترین فیلم، فیلمنامه اصلی، ویرایش صدا، میکس صدا و تدوین فیلم است.

بهترین تلویزیون های هوشمند و گیمینگ در بازار ایران و قیمت خرید ۱۰ مورد

پل روی رودخانه کوای (1957) – The Bridge on the River Kwai

پل روی رودخانه کوای (1957) - The Bridge on the River Kwai

یک گروه اسیر از سربازان انگلیسی مجبور می شوند در این فیلم جنگ جهانی دوم پلی برای ارتش ژاپن بسازند. این فیلم به کارگردانی دیوید لین به عنوان یکی از بهترین فیلم های جنگی جهان در سال 1957 اکران شد.

نبرد الجزیره (1966) – The Battle of Algiers

نبرد الجزیره (1966) - The Battle of Algiers

این فیلم محصول 1966 بر اساس وقایع حقیقی رخ ‌داده در جنگ الجزایر بین سالهای ۱۹۵۴ تا ۱۹۶۲ است که در آن نیروهای الجزایری برای رهایی از سلطه فرانسه در شمال آفریقا جنگیدند.

این فیلم که یکی از بهترین فیلم های جنگی دنیا است و حتی به عنوان فیلمی آموزشی برای تیم‌های ضد شورش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بهترین سالهای زندگی ما (1946) – The Best Years of Our Lives – بهترین فیلم جنگی با 8 اسکار

بهترین سالهای زندگی ما (1946) - The Best Years of Our Lives - بهترین فیلم جنگی با 8 اسکار

این بهترین فیلم جنگی محصول سال 1946 و به کارگردانی ویلیام وایلر اولین فیلمی بود که برنده 8 جایزه اسکار شد. فیلم نگاهی تاثیرگذار به سه جانباز دارد که از جنگ جهانی دوم بازگشته اند.

فهرست شیندلر (1993) – Schindler’s List

استیون اسپیلبرگ با ساخت این داستان گسترده از هولوکاست که بسیار به یک مستند شبیه است، یکی از بهترین فیلم های جنگی جهان را در دوران حرفه‌ای خود ساخته است. این فیلم درد مردم یهودی و وحشیگری سربازان آلمانی را با سادگی کامل به تصویر می‌کشد و نشان می دهد این مبارزه چقدر وحشیانه است.

مخلوط (1970 ) – MASH

یکی از بهترین فیلم های جنگی دنیا به کارگردانی رابرت آلتمن که یک کمدی جنگی است. اما این کمدی آنقدر معمولی و غرق در خون است که تقریباً از هر فیلم جنگی دیگری ما را به جنگ بیشتر نزدیک می کند.

مسیرهای افتخار (1957) – Paths of Glory

مسیرهای افتخار (1957) - Paths of Glory

«مسیرهای افتخار» یکی از بهترین فیلم های ضد جنگی جهان به کارگردانی استنلی کوبریک محصول سال ۱۹۵۷ است. ماجرای فیلم مربوط به زمستان ۱۹۱۶ است . زمانی که ارتش آلمان، درست بیرونِ دروازه‌های پاریس، مقابل نیروهای فرانسوی در سنگرهایشان، در گِل گیر کرده اند. در عین حال‌ فشار از سوی سیاستمدارها بالا گرفته تا به هر ترتیب، پیشرفت‌هایی در جبهه جنگ حاصل شود.

اکنون آخرالزمان (1979) – Apocalypse Now

«اکنون آخرالزمان» یکی از بهترین فیلم های جنگی جهان و شاهکار فرانسیس فورد کاپولا است. این فیلم از لحاظ فرهنگی چنان با اهمیت است که قرار دادن آن فقط در دسته بندی فیلم های جنگی برایش کم است. درد و خشم در تمام صحنه‌های فیلم جریان دارد، از آغاز هیپنوتیزم‌کننده آن تا اجرای مهیج مارلون براندو در پایان فیلم. این فیلم یکی از یکی از برترین فیلم های جنگی جهان و مهم‌ترین فیلم‌های آمریکایی ساخته شده است.

توهم بزرگ (1937) – The Grand Illusion

توهم بزرگ (1937) - The Grand Illusion

توهم بزرگ  فیلمی داستانی جنگی، به کارگردانی ژان رنوار و محصول سال ۱۹۳۷ است. در این فیلم به زبان‌های فرانسوی، آلمانی، انگلیسی و روسی صحبت می‌شود. توهم بزرگ یکی از بهترین فیلم های جنگی جهان است که درباره جنگ، مسئولیت‌پذیری هنگام بحران‌ و نوع دوستی ساخته شده است. داستان فیلم درباره اسیران فرانسوی جنگ جهانی اول است که در تلاشند از اسارت فرار کنند.

ژاکت تمام فلزی (1987) – Full Metal Jacket

ژاکت تمام فلزی (1987) - Full Metal Jacket

این فیلم یکی از بهترین فیلم های جنگی استنلی کوبریک است، اما همزمان کمترین میزان تحسین را در میان آثار وی دریافت کرده است.

این فیلم خشونت بیش از حد در راه تبدیل کردن جوانان معمولی آمریکایی به قاتلانی بی‌رحم در ارتش آمریکا را نقد می کند. ژاکت تمام فلزی همچنین، بر جنگ ویتنام نیز نقد جدی دارد. این فیلم یکی از بهترین فیلم های جنگی جهان درباره معضلات روانی جنگ بر روح و روان سربازان است.

نجات سرباز رایان (1998) – Saving Private Ryan – بهترین فیلم جنگی

نجات سرباز رایان (1998) - Saving Private Ryan - بهترین فیلم جنگی

شاهکار استوین اسپیلبرگ بی شک یکی از بهترین فیلم جنگی های جهان است. داستان این فیلم جنگی و حماسی در طول نبرد نرماندی در جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد.

مشهورترین صحنه های فیلم مربوط به ۲۷ دقیقه آغازین فیلم است که رسیدن نیروهای متفقین به فرانسه در ۶ ژوئن ۱۹۴۴ را نشان می‌دهد.

تام هنکس در نقش کاپیتان جان میلر به همراه هفت سرباز دیگر مأموریت دارند تا سرباز جیمز فرانسیس رایان را پیدا کرده و به خانه برگردانند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 4