بهترین موتور جستجو وب کدام است؟

بهترین موتور جستجو

در این مقاله به معرفی بهترین موتور های جستجو می‌پردازیم. همانطور که شما حدس زدید، گوگل گزینه اول این لیست است اما به تازگی مایکروسافت با رو کردن استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT در بینگ، توانسته است رشد خوبی را داشته باشد. حالا باید دید در این جنگ کدامیک برنده خواهند بود!

سهم بازار بهترین موتور های جستجو در سال 2023

بهترین موتورهای جستجو در سال 2023

گوگل (Google) با انجام بیش از 90 درصد از تمام جستجوها در سراسر وب، قطعاً برترین و بهترین موتور جستجو در کل جهان است.

از فوریه 2023 تا به حال، 93.37٪ از تمام جستجوهای انجام شده در موتورهای جستجو در سراسر وب از طریق گوگل (Google) انجام می شود. به عبارت دیگر، بیش از نه نفر از هر ده کاربر اینترنتی که به صورت آنلاین اطلاعات مورد نیاز خود را جستجو می کنند، این کار را از طریق گوگل (Google) انجام می دهند.

در رتبه بعدی بهترین موتور جستجو، نزدیک ترین رقیب گوگل (Google) ، بینگ مایکروسافت (Bing)، تنها میزان اندکی از حجم جستجوی جهانی را مدیریت می کند. بینگ در حال حاضر سهم بازار 2.81 درصدی را دارد.

جایگاه بعدی متعلق به یاهو (Yahoo) است که سومین موتور جستجوی محبوب در وب است و سهم بازار آن 1.13 درصد است.

تد کنفرانس ، محبوب ترین سخنرانی ها در تمام دوران

بهترین موتور های جستجو در رتبه های 4 به بعد از این قرار است:

  • رتبه چهار: یاندکس روسیه با 0.85 درصد از سهم بازار
  • رتبه پنج: DuckDuckGo با 0.52 درصد از سهم بازار
  • رتبه شش: بایدو چین با 0.45 درصد از سهم بازار

حتی با وجود اینکه بینگ، یاهو، یاندکس، داک داک گو و بایدو در بین بهترین موتور های جستجو جهان قرار دارند، اما سهم آنها از بازار در مجموع 5.76 درصد است که در مقایسه با گوگل بسیار ناچیز است.

با چنین ارقامی، شکی وجود ندارد که گوگل (Google) سلطان بلامنازع موتورهای جستجو در سرتاسر وب است. این آمار در بازار ایالات متحده نیز با اندکی تفاوت به همین شکل است.

آمار موتورهای جستجو در ایالات متحده

بهترین موتورهای جستجو در ایالات متحده در سال 2023

تنها تفاوت در کاهش جزئی سهم بازار گوگل (Google) است: 88.99 درصد از سهم بازار ایالات متحده را در مقایسه با 93.37 درصد در سراسر جهان تشکیل می دهد.

رتبه بعدی در فهرست برترین موتور های جستجو در ایالات متحده، بینگ مایکروسافت (Bing) با سهم بازار 6.33 درصد است. پس از آن یاهو (Yahoo) با 2.36 درصد، کمتر از نیمی از سهم بازار بینگ را در اختیار دارد.

با اینکه سه موتور جستجوی برتر در ایالات متحده با محبوب ترین موتور های جستجوی مورد استفاده در سراسر جهان یکی است اما در رتبه های بعدی این شباهت به پایان می رسد:

  • رتبه چهار: DuckDuckGo با 1.94 درصد از سهم بازار
  • رتبه پنج: یاندکس روسیه با 0.13 درصد از سهم بازار
  • Ecosia با 0.07 درصد از سهم بازار

بیشتر بخوانید: ۹ مهارت مهم برای تبدیل شدن به یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای

تسلط گوگل (Google) به عنوان بهترین موتور جستجو در بازار موتورهای جستجوی ایالات متحده در مورد جستجوهای انجام شده در تلفن های همراه حتی بیشتر است، به طوری که 95.12٪ از کل جست و جوهای جستجوی تلفن همراه توسط گوگل (Google) انجام می شود، در مقابل 80.79٪ در رایانه های رومیزی و 82٪ در تبلت ها.

منبع: oberlo.com