بهترین کارفرماها در سال 2021 از نظر Forbes کدامند؟

بهترین کارفرماها در سال 2021
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بهترین کارفرماها در سال 2021 در طول یک سال گذشته، شرکت‌ها در سرتاسر جهان مجبور شده‌اند به منظور حفظ روابط با مشتریان سبک کاری خود را تغییر داده و آن را اصلاح کنند.

با این وجود، بسیاری از آن‌ها توانسته‌اند خود را با شرایط جدید وفق دهند. کارمندان این قبیل شرکت‌ها نیز همچنان مفتخرند که در این سازمان‌ها کار می‌کنند.

برای تهیه گزارش بهترین کارفرماها در سال 2021 در جهان، مجله فوربس (Forbes) از یک شرکت فعال در زمینه تحقیقات بازار موسوم به استاتیستا (Statistica) کمک گرفت تا میزان رضایت شغلی 150 هزار نفر کارمند تمام وقت و پاره وقت از شرکت‌ها و موسسات چند ملیتی در 58 کشور جهان را بسنجد.

کارمندان این شرکت‌ها به طور ناشناس در این مورد اظهار نظر کردند که آیا تمایل دارند دوستان و عزیزانشان را به کار برای کارفرمای خود تشویق کنند یا خیر؟ در ادامه به قضاوت درباره دیگر کارفرمایان فعال در حوزه کاری خود پرداخته و در نهایت شرکت‌ها را بر اساس عواملی مثل تصویر مخاطب از برند، پرورش استعداد‌ها، برابری جنسیتی، ردپای شرکت در عرصه اقتصاد و مسئولیت اجتماعی رتبه بندی کردند.

بهترین کارفرماها در سال 2021

فهرست نهایی مشتمل بر 750 شرکت چند ملیتی است که در این نظرسنجی رتبه‌های برتر را کسب کرده‌اند. در زیر فهرست 15 عدد بهترین کارفرماها در سال 2021 ارائه داده شده که در ادامه می‌بینیم:

 1. سامسونگ الکتریک
 2. IBM
 3. مایکروسافت
 4. آمازون
 5. اپل
 6. Alphabet
 7. Dell Technologies
 8. هواوی
 9. Adobe
 10. BMW Group
 11. Costco
 12. کوکا کولا
 13. Cisco Systems
 14. آدیداس
 15. Siemens

علت انتخاب آن‌ها برای بهترین کارفرما در سال 2021

برای جذب و حفظ استعداد‌های برتر در دوران کرونا و به تبع آشفتگی ناشی از آن در سرتاسر جهان، کارفرمایان دست به اصلاح ساختار بسته‌های جبران خسارت زده و به دنبال کشف و اجرای راه‌هایی برای تقویت روابط و پیوند‌های اجتماعی هستند، به ویژه آن که شرایط جدید باعث شده تا کارمندان در شهر‌ها و کشور‌های مختلف پراکنده شوند.

فروشگاه تارگت یکی از بهترین نمونه‌هایی است که پس از اعمال تغییر در ساختار خود امسال با 117 پله صعود نسبت به سال گذشته به جایگاه بیست و پنجم این فهرست دست یافته است. این فروشگاه با دادن وعده استخدام کارمندان جدید کمتری در فصل تعطیلات کریسمس به نوعی نشان می‌دهد که چقدر برای پرسنل ثابت خود در طول سال ارزش قائل است.

در این راستا تارگت تصمیم گرفته تا برای آن دسته از کارمندان فعلی خود که در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات کریسمس کار می‌کنند پاداش بیشتری را در نظر بگیرد. در کنار آن انعطاف پذیری بیشتری در شیفت‌های کاری نیز به چشم می‌خورد.

همچنین مبلغ 200 میلیون دلار در چهار سال آینده به اجرای برنامه‌های کمک آموزشی، کاردانی و کارشناسی رایگان و راه‌اندازی اردو‌هایی برای بیش از 340 هزار نفر کارمند تمام وقت و پاره وقت در ایالات متحده آمریکا اختصاص یافت. علاوه‌بر این، کارمندان شرکت کننده در طرح‌های کارشناسی ارشد تا مرز سالیانه 10 هزار دلار غرامت دریافت می‌کنند.

به گفته دامو مک کوی، که سه دهه پیش به عنوان کارآموز به تارگت پیوسته و حالا معاون بخش استعدادیابی است، به این ترتیب کارمندان فقط به خاطر حقوق دریافتی در شرکت نمی‌مانند بلکه اعتقادشان به سازمان موجب گردیده تا نسبت به آن وفادار باشند.

Dell نیز که امسال رتبه هفتم را به دست آورد، حداقل یک دهه است که از مدل ترکیبی شرکتی استفاده می‌کند و بنابراین با این مفهوم بسیار آشنا است. در کنار آن تجربیات گذشته به او آموخته که فرهنگ سازمانی خود را همیشه جذاب و فراگیر نگه دارد.

برای مثال در قالب یک چالش جذاب تیم‌های مختلفی از کارمندان در مسابقه پیاده روی شرکت کردند تا ببینند که در نهایت چه کسی بیشترین مسافت را طی می‌کند. جالب اینجاست که تقریبا نیمی از کارمندان سازمان از شرکت در یک مسابقه lip-sync لذت بردند که Dell آن را ترتیب داده بود.

جن ساودرا، مدیر منابع انسانی Dell می‌گوید: «این‌ها همه کار‌هایی است که ما برای از بین بردن حس روزمرگی در کارمندان انجام می‌دهیم. در این راستا موفق به کشف راه‌هایی برای سرگرم سازی و برقراری روابط اجتماعی با آن‌ها نیز شده‌‎ایم.»

بیشتر بخوانید:

لینک منبع: Designtaxi.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0