بهترین کشورها برای سرمایه گذاری که زودتر شما را به اقامت می‌رساند!

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

آیا بهترین کشورها برای سرمایه گذاری را می‌شناسید؟ آیا با شرایط سرمایه گذاری در این کشورها و نحوه اخذ اقامت آنها آشنایی دارید؟

سرمایه گذاری یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است که افراد با سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف علاوه بر کسب سود، می‌توانند حق شهروندی و اقامت را در کشور خارجی به دست بیاورند. ویزایی که از این طریق به فرد سرمایه‌گذار اعطا می‌شود، ویزای سرمایه گذاری نام دارد.

انتخاب کشور مناسب برای سرمایه گذاری، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی فرد سرمایه‌گذار بوده و هست. در حقیقت بهترین کشور برای سرمایه گذاری، کشوری است که با اهداف فرد سازگار، از شرایط کاری و درآمدی مناسب برخوردار و استانداردهای بالایی برای زندگی داشته باشد.

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین کشورها برای سرمایه گذاری آشنا سازیم و به بررسی شرایط سرمایه گذاری در هرکدام از این کشورها بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری

انواع روش‌های سرمایه‌گذار در خارج از کشور

قبل از معرفی بهترین کشورها برای سرمایه گذاری، نخست اجازه دهید که به پاسخ این سؤال بپردازیم که چه روش‌هایی برای سرمایه گذاری در خارج از کشور وجود دارد؟

روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در خارج از کشور وجود دارد. از جمله این روش‌های می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه گذاری از طریق ملک
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق استارتاپ
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی
 • سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس

بر طبق گزارش‌ها و آمارهای ارائه شده، در حال حاضر سرمایه گذاری از طریق استارتاپ، از بهترین روش‌های سرمایه گذاری ایرانیان به شمار می‌آید.

مطالعه بیشتر: رونمایی از لوگوی ترکیه

لیست بهترین کشورها برای سرمایه گذاری

برای انتخاب بهترین کشورها برای سرمایه گذاری ایرانیان باید شاخص های مختلفی را در نظر گرفت. از جمله این شاخص ها می توان به مواردی مانند، شرایط و نیروی کار، میزان دریافت مالیات، نقدینگی و فساد اقتصادی اشاره کرد. بر طبق بررسی ها و گزارش های ارائه شد لیست بهترین کشورها برای سرمایه گذاری ایرانیان شامل موارد زیر هستند:

 1. سرمایه گذاری در کانادا
 2. سرمایه گذاری در استرالیا
 3. سرمایه گذاری در انگلستان
 4. سرمایه گذاری در اسپانیا
 5. سرمایه گذاری در ترکیه
 6. سرمایه گذاری در لهستان
 7. سرمایه گذاری در مجارستان
 8. سرمایه گذاری در چین
بیشتر بخوانید:  طرح واردات خودرو ، همه چیز در مورد شرایط و ضوابط این طرح

در ادامه به بررسی شرایط سرمایه گذاری در هرکدام از این کشورها می‌پردازیم. پس همچنان با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری ایرانیان به شمار می‌رود. کانادا کشوری بسیار امن و مهاجرپذیر است و مردمانی بافرهنگ دارد که رفتار بسیار خوبی با مهاجران دارند. همچنین این کشور به دلیل رشد ثابت اقتصادی، نهمین اقتصاد بزرگ جهان به‌حساب می‌آید. از این رو بسیاری از ایرانیان این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنند.

روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد، اما بهترین راه برای مهاجرت و سرمایه‌گذار در این کشور، سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و صاحبان کسب‌وکار است. همچنین حداقل مبلغ سرمایه‌گذار در کانادا توسط دولت مشخص می‌شود.

از جمله دلایلی را که کشور کانادا را به یکی از بهترین کشورهای سرمایه گذاری تبدیل کرده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتخاب کشور کانادا به‌عنوان بهترین کشور برای تجارت و سرمایه‌گذار در چند سال اخیر
 • برخورداری از بااستعدادترین نیروی کار تازه
 • برخورداری از پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی عالی در جهان
 • دارای بزرگ‌ترین ذخایر نفت در جهان بعد از خاورمیانه

سرمایه گذاری در استرالیا

از دیگر کشورهای محبوب برای سرمایه‌گذار ایرانیان، کشور استرالیا است. این کشور در حال حاضر رتبه دوم در بازار آزاد را دارد و همین امر باعث شده که پتانسیل رشد و پیشرفت زیادی برای سرمایه‌گذار داشته باشد. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور استرالیا برای تمامی متقاضیان امکان‌پذیر است و افراد می‌توانند از روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند و از سود بالایی برخوردار شوند.

از جمله دلایل اصلی انتخاب کشور استرالیا در لیست بهترین کشورها برای سرمایه گذاری ایرانیان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اقتصاد قوی استرالیا
 • وجود محیط امن برای سرمایه‌گذار داخلی و بین‌المللی
 • جغرافیای منحصربه‌فرد
 • وجود روابط عمیق فرهنگی و تجاری با کشورهای آسیایی و اقیانوسیه
 • دارای نیروی کار بامهارت بالا
بیشتر بخوانید:  چه افرادی بیشترین تعداد فالوور را در اینستاگرام دارند؟

سرمایه‌گذار در انگلستان

انگلستان یکی دیگر از بهترین کشورهای سرمایه‌گذار به شمار می‌آید. در چند سال اخیر این کشور به دلیل رشد و پیشرفت‌های که در حوزه تولیدات داخلی و علم و فناوری داشته، توانسته جایگاه اقتصادی خوبی را کسب کند. همچنین کشور انگلستان با خروج از اتحادیه اروپا و ثبات اقتصادی، نشان داد که می‌تواند کشوری مستقل باشد و همچنان به پیشرفت خود ادامه دهد.

با استفاده از روش‌های مختلفی می توان در انگلستان سرمایه گذاری کرد. اما بهترین روش سرمایه گذاری در این کشور، از طریق کارآفرینی است. از مزایای مهم سرمایه گذاری در کشور انگلستان عبارت‌اند:

 • شرایط و کیفیت زندگی بالا
 • حمایت از کار و سرمایه
 • استانداردهای سرمایه‌گذار مناسب
 • ثبات اقتصادی بالا
 • تضمین امنیت سرمایه گذاری بهتر

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری

سرمایه‌گذار در اسپانیا

اگر قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را دارید، بدون شک کشور استرالیا بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این کشور به افرادی که می‌توانند املاکی را به ارزش 500 هزار یورو خریداری کنند، ویزای سرمایه گذاری اعطا می‌کند. این ویزا به مدت یک سال اعتبار دارد، اما در صورت تایید سرمایه توسط کشور اسپانیا، متقاضی می‌تواند آن را به مدت دو سال تمدید نماید و در نهایت پس از گذشت 5 سال، اقامت دائم به فرد داده می‌شود.

از مهم‌ترین دلایلی که کشور اسپانیا در لیست بهترین کشورها برای سرمایه گذاری ایرانیان قرار گرفته است می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • موقعیت‌های شغلی مطلوب
 • کیفیت زندگی بالا
 • ثبات اقتصادی و نرخ تورم پایین

سرمایه‌گذار در ترکیه

کشور ترکیه از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری ایرانیان به شمار می‌رود. امروزه مهاجرت و سرمایه‌گذار در کشور ترکیه به یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی در بین ایرانیان تبدیل شده است. با استفاده از روش‌های مختلفی مانند ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی و … برای سرمایه گذاری در ترکیه اقدام کرد. اما بهترین روش سرمایه گذاری در این کشور، خرید ملک است.

سرمایه‌گذار با خرید ملکی به ارزش 250 هزار دلار آمریکا، می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت نمایید. البته باید به این نکته دقت داشت که متقاضی به مدت 3 سال حق فروش ملک خود را ندارد.

بیشتر بخوانید:  تماس ماهواره ای به آیفون 13 اضافه می‌شود | بررسی قابلیت ارتباط ماهواره ای iPhone 13

سرمایه گذاری در لهستان

کشور لهستان به دلیل اقتصاد روبه‌رشد، وجود فرصت‌های شغلی و تجاری متنوع، به یکی از کشورهای محبوب برای سرمایه‌گذار تبدیل شده است. با استفاده از روش‌های مختلفی می‌توان برای مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری اقدام کرد، اما بهترین روش‌های سرمایه گذاری در این کشور از طریق ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید ملک است. از مزایای مهم سرمایه گذاری در کشور لهستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه‌های پایین زندگی و امکانات بالا
 • ثبات و رشد اقتصادی
 • وجود فرصت‌های سرمایه گذاری بسیار
 • امنیت اقتصادی بالا
 • سود بالا ناشی از سرمایه گذاری در لهستان
 • معاف از مالیات

سرمایه گذاری در گرجستان

کشور گرجستان به دلیل موقعیت جغرافیایی و اقتصاد قوی، از بهترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری به شمار می‌رود. برای مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک و ثبت شرکت انتخاب بسیار عالی هستند.

افرادی که از طریق خرید ملک برای اخذ اقامت در گرجستان اقدام می‌نمایند، پس از طی مراحل قانونی نخست به مدت 2 سال به آنها اقامت داده می‌شود که در صورت تمایل می‌تواند آن را تمدید کند. سپس بعد از گذشت 5 سال به فرد اقامت دائم داده می‌شود.

همچنین فرد اگر از طریق ثبت شرکت برای اخذ اقامت در لهستان اقدام نماید، پس از گذشت 5 سال در صورت پابرجا بودن شرکت، سوددهی و پرداخت مالیات به دولت مجارستان، اقامت دائم به فرد داده خواهد شد.

سخن آخر

سرمایه گذاری یکی از روش‌های مهاجرتی است که هرساله توجه متقاضیان زیادی را به خود جلب می‌کند. دغدغه بسیاری از متقاضیان انتخاب کشور مناسب برای سرمایه گذاری است. چرا که باید شرایط سرمایه گذاری در جنبه‌های مختلف کشور موردنظر را بررسی نمود و بعد تصمیم گرفت.

در این مطلب ما سعی کردیم شما را با بهترین کشورها برای سرمایه گذاری ایرانیان آشنا سازیم و به بررسی شرایط و روش‌های سرمایه گذاری در این کشورها بپردازیم. امیدواریم که این مطلب موردتوجه شما قرار گرفته باشد و بتوانید بهترین کشور را برای سرمایه گذاری موردنظر خود انتخاب نمایید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0