به‌یادماندنی‌ترین لوگو ها در دنیا کدامند؟

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

موسسه برندینگ شیگل گیل Siegel + Gale در سال 2015 به ارائه یک گزارش تحقیقاتی در مورد به‌یادماندنی‌ترین لوگو های دنیا پرداخته است.
logo-now-banner
لوگوی نایک Nike با 16 درصد به‌یادماندنی‌ترین لوگو در جهان شناخته شده است و با فاصله کمی از آن غول دنیای تکنولوژی یعنی اپل Apple با 15.6 درصد در جایگاه دوم قرار دارد.
اما جالب است که مک‌دونالد McDonalds در حالی با 11.1 درصد جایگاه سوم را اشغال کرده است که کوکاکولا Coca-cola با شهرتی جهانی تنها با 9.7 درصد در مقام چهارم قرار گرفته است.
اما پس از این برندها، گوگل Google و مایکروسافت Microsoft و پپسی Pepsi هرکدام با سهمی کمتر از 3 درصد در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.
most-memorable
اما جالب است که بدانید در آمریکا همانند آمار جهانی نایک به‌یادماندنی‌ترین لوگو است اما در بریتانیا اپل مقام اول را دارد و نایک پس از مک‌دونالد در جایگاه سوم قرار دارد.
logo-now-uk-us
جالب است که در تحقیقی که انجام شده است، نام چهار برند نایک، کوکاکولا، اپل و مک‌دونالد به عنوان به‌یادماندنی‌ترین برند توسط مردم انتخاب شده است این درحالی است که مابقی برندها نیز در هزینه‌های تبلیغاتی خود دست کمی از این برندها ندارند.

براساس نظراتی که جمع‌آوری شده است لوگوهایی به‌یادماندنی هستند که ساده باشند. در اصل اولین گزینه برای انتخاب یک لوگو سادگی بوده است. پس از آن مواردی چون حضور همیشگی، طراحی، نام، شمایل و رنگ در اولویت‌های بعدی هستند.
در مقایسه با لوگوهایی که کمتر به‌یادماندنی هستند لوگوهایی که بیشتر به‌یادماندنی هستند 13 درصد شانس بیشتر برای جلب توجه مشتری دارند.

بیشتر بخوانید:  رازهایی برای داشتن جلسات کاری اثربخش‌تر + اینفوگرافیک

دانلود گزارش کامل به‌یادماندنی‌ترین لوگو ها در دنیا

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0