بستن

ترند بودجه تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی ۲۰۱۷

usednetworks-hanapin-190717

فیسبوک بی‌شک رهبر تمامی ترندها در شبکه‌های اجتماعی است و این موضوع در مورد بازاریابی شبکه های اجتماعی و بودجه تبلیغاتی نیز صدق می‌کند. فیسبوک در حال حاضر بیشترین محبوبیت را در بین بازاریابان برای تبلیغات دارد و بر اساس گزارش موسسه هاناپین مارکتینگ بازاریابان تصمیم دارند بودجه تبلیغاتی خود در شبکه‌های اجتماعی را در ۱۲ ماه آینده افزایش دهند.

نزدیک به ۹۳ درصد از بازاریابان گفته‌اند که بخشی از بودجه تبلیغاتی در شبکه اجتماعی خود را در تبلیغات فیسبوک هزینه کرده‌اند.

بعد از آن شبکه اجتماعی اینستاگرام که آن هم متعلق به فیسبوک است، در جایگاه دوم قرار گرفته است. ۶۷ درصد از این افراد گفتند که اینستاگرام را به عنوان جایگاه تبلیغاتی خود در شبکه‌های اجتماعی انتخاب کرده‌اند. لینکداین و توئیتر در جایگاه بعدی برای هزینه بودجه‌های تبلیغاتی هستند.


نزدیک به ۲۱ درصد از بازاریابان گفته اند که می‌خواهند بودجه تبلیغاتی خود در توئیتر را کاهش دهند.

در همین طبق اخبار منتشر شده بیش از یک میلیون نفر از توئیتر مهاجرت کرده‌اند. اسنپ‌چت و پینترست در مقام بعدی برای کاهش هزینه تبلیغات هستند. اما بر اساس همین آمار بعد از فیسبوک و اینستاگرام، لینکداین در مقامی است که بازاریابان برنامه‌ای برای افزایش بودجه تبلیغاتی در آت دارند.

نزدیک به سه چهارم بازاریابان گفته‌اند شبکه اجتماعی فیسبوک بهترین جا برای تبلیغات شبکه اجتماعی هستند.

این گزارش براساس نظرسنجی از بین ۱۶۴ بازاریابی بدست آمده است که بودجه تبلیغات خود را در شبکه‌های اجتماعی هزینه کرده‌اند.

برچسب : بودجه تبلیغات شبکه اجتماعیبودجه تبلیغاتی در فضای دیجیتالترند تبلیغاتشبکه اجتماعی اینستاگرامشبکه اجتماعی فیسبوکشبکه اجتماعی لینکداینشبکه‌های اجتماعیمدیریت شبکه‌های اجتماعی
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

1 دیدگاه

  1. به‌طور کلی هرچه بیشتر جلو می‌رویم تاثیر شبکه‌های اجتماعی از روز قبل بالاتر می‌رود. اما متاسفانه با وجود تحریم‌ها به بسیاری از کانال‌های بازاریابی دیجیتال دسترسی نداریم و این خود عرصه را بسیار سخت‌تر می‌کند.
    گرچه با ورود تلگرام به ایران بخش زیادی از فعالیت‌های شرکت‌ها در شبکه‌های اجتماعی به این پیام‌رسان منتقل شده است اما باز هم نمی‌توان نام شبکه اجتماعی را برروی آن گذاشت.

    با تشکر از نوشته خوبتان.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
۱۰ شرکت در دنیا کنترل کل بازار صنایع غذایی دنیا…