بودجه تبلیغات تلویزیونی | پیش‌بینی تبلیغات در تلویزیون تا سال 2024

بودجه تبلیغات تلویزیونی

بودجه تبلیغات تلویزیونی در ایالات متحده آمریکای در سال 2018 در حالی به بالاترین حد خود رسید که در آن سال بازی‌های المپیک زمستانی و انتخابات میان دوره‌ای کنگره برگزار شد. شبکه‌های تلویزیونی برای مدت چند سال دچار رکود شد و حتی بازی‌های المپیک تابستانی و برگزاری یک دوره مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری و تخصیص 72 میلیارد دلار به‌عنوان بودجه تبلیغات تلویزیونی نیز نتوانست این رکود را جبران کند.

بودجه‌ای به کمپین‌های تبلیغاتی سیاسی اختصاص یافت اما برخلاف پیش‌بینی‌ها رقم آن سالیانه 12.5 درصد کاهش پیدا کرد. در حالی که امسال بودجه تبلیغات تلویزیونی 6.7 درصد افزایش را تجربه خواهد کرد اما انتظار نمی‌رود که دوباره به سطح سال 2018 بازگردد.

هزینه تبلیغات محیطی و خارج از خانه نیز در نهایت به اوج خود رسید اما این اتفاق با یک سال تأخیر یعنی در سال 2019 رخ داد. شیوع کرونا بازار تبلیغات محیطی و خارج از خانه را کساد کرد و موجب افت 29.7 درصدی بودجه در سال گذشته شد زیرا افراد کمتری از کنار بیلبورد‌ها عبور می‌کردند و از حجم سفر‌های درون جاده‌ای کاسته شده بود.

مطالعه بیشتر: اپلیکیشن ها محبوب تر از تلویزیون

بودجه تبلیغات تلویزیونی

تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات محیطی و خارج از خانه که برای مدتی طولانی پر بازده به نظر می‌رسیدند، حالا دیگر به دلیل شیوع کرونا به طور قابل توجهی کم فروغ شده‌اند. در همین حال، تبلیغات دیجیتال سال گذشته با رشدی 14.9 درصدی روبه‌رو شد و بر اساس برآورد‌ها این رقم امسال به 25.5 درصد می‌رسد. تبلیغات دیجیتال به‌ویژه موبایل و تلویزیون‌های اینترنتی همچنان سهم زیادی از کل بودجه تبلیغاتی را به خود اختصاص می‌دهند.

منبع: www.emarketer.com