اعتماد به نفس کاذب شیرین عسل ؛ ستاک به خودش افتخار می‌کند! (بررسی وضعیت برندهای بیسکویت در اینستاگرام – دوره اول – بهمن ۱۳۹۸)

بیسکویت گرجی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

انتخاب  بهترین برند بیسکویت از نظر دیجیتال مارکتینگ و فعالیت در اینستاگرام، کار راحتی است چون برندهای مهشور تقریبا هیچ کاری در این زمینه انجام نمی‌دهند! گویا میان برندهای قدیمی و جدید دو قطبی شکل گرفته است.
برندهای قدیمی بیسکویت لزومی نمی‌بینند به دیجیتال مارکتینگ روی بیاورند و برندهای جدید نیز امیدی به موفقیت در این زمینه ندارند.
در این مقاله 10 برند بیسکویت را انتخاب کردیم و سری به پیج‌هایشان زدیم. نتیجه فاجعه است!

جدول وضعیبت برندهای بیسکویت در اینستاگرام

ردیف نام برند آدرس صفحه تعداد پست منتشر شده تعداد فالوئر نرخ تعامل% تعداد فالوئر واقعی
1 گرجی gorjico 717 35,515 1.52 % 24،501
2 ویتانا vitana_co 393 19,445 7.21 % 15،121
3  کوپا copa.copa 686 13,362 1.39 % 7،882
4 مینو minoo.group 291 12,853 5.43 % 10،515
5 فرخنده farkhondeh.biscuit 147 7,166 2.35 % 4،44
6 آوند avandfamily 439 6,444 2.47 % 2،087
7 شیرین عسل shirin_asal_group 593 5,323 2.37 % 2،655
8 درنا dorna_cake 205 1,507 27.30 % 934
9 سلامت salamatfard 118 864 13.40 %  –
10 ستاک setakcookie 95 669 12.20 %  –

بهترین برند بیسکویت از نظر تعداد فالوئر

  1. گرجی
  2. ویتانا
  3. کوپا

بهترین برند بیسکویت از نظر تعداد فالوئر واقعی

  1. گرجی
  2. ویتانا
  3. مینو

ویتانا، عدم برنامه مشخص

با وجود آنکه صفحه اینستاگرام ویتانا  از نظر تعداد فالوئر و هم خود برند ویتانا از نظر محبوبیت دارای جایگاه خوبی است اما برنامه‌ای مشخص در صفحه اینستاگرام این برند دیده نمی‌شود.
پست‌های این پیج چه از نظر زمانی و چه از نظر محتوایی هیچگونه ارتباطی با یک‌دیگر ندارند و ظرفیت مناسب این پیج در حال تلف شدن است. برخی پست‌های این پیج مربوط به آگهی استخدام شرکت ویتانا است که اقدامی عجیب محسوب می‌شود.
این برند، دیجیتال مارکتینگ را بوسیده و به طور کامل کنار گذاشته!

بیشتر بخوانید:  فهرست برترین برندهای جهان در شبکه اجتماعی اینستاگرام - آگوست 2017

کوپا، خسته و فیک!

برند کوپا با وجود آنکه در ماه‌های اخیر پخش گسترده‌ای در فروشگاه‌های زنجیره‌ای داشته اما توجه چندانی به اینستاگرام خود ندارد. این صفحه هر از چند گاهی یک پستی می‌گذارد و می‌رود! تعداد فالوئرهای فیک این صفحه نیز به شدت زیاد است.

شیرین کاری آوند

گویا صفحه آوند می‌خواهد آوانگارد باشد و محتوای جذاب و فان داشته باشد اما در عمل کاربران را پس می‌زند. کپشن یکی از پست‌های اینستاگرام این صفحه را مرور می‌کنیم:

«بده سوزان #روشن شه. ◀️

شوهر #سوزان_روشن در حال «اصرار به خوراندن عصرونه‌ی #بیسکوییت #مادر به فرزند خواب‌آلودشان!

#آوند_حامی_هنرمندان»

می‌توانید به ما کمک کنید و بگویید منظور آوند از این پست چی بوده؟ افزایش فالوئر؟ خنده حضار؟

بیسکویت آوند

اعتماد به نفس کاذب شیرین عسل

به نظر می‌رسد صفحه شیرین عسل با اعتماد به نفس عجیبی در حال کار است. این صفحه نه لزومی به برگزاری مسابقه دیده و نه پست‌های تعاملی می‌گذارد. طرح‌های گرافیگی این صفحه نیز بسیار ساده و از سیری ساخته شده است!
درست است که شیرین عسل جزو پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین برندهاست اما در زمینه دیجیتال مارکتینگ غیر حرفه‌ای عمل می‌کند.
این موضوع معمولا در مورد همه برندهای مشهور ایرانی صدق می‌کند و در زمانی که فروش خوبی در بازار دارند، نیاز به تبلیغات را حس نمی‌کنند. شیرین عسل حتی تلاش نکرده که کاربران واقعی را به سمت خود جلب کند و اکثرا فالوئرهایش فیک هستند.
اگر کوکاکولا و پپسی با چنین طرز فکری فعالیت می‌کردند احتمالا تا حالا ورشکست شده بودند و هزاران رقیب دیگر از آن‌ها جلو افتاده بودند.

بیشتر بخوانید:  ابزار جستجوی گوگل برای خرده فروشی ها معرفی شد

شیرین عسل

ستاک در حال افتخار کردن به خود است!

بیسکویت ستاک این روزها توانسته به بازار خوبی دست پیدا کند و به عنوان رقیب جدی ساقه طلایی تبدیل شود! تعجب برانگیز است که این برند با اینکه نوظهور است و قرار است با برند قدرتمندی مانند مینو رقابت کند؛ اما در زمینه دیجیتال مارکتینگ به این اندازه عقب است.
چند پست این برند فقط گواهی‌های افتخار و حضور در نمایشگاه‌ها را نشان می‌دهد و مانند روابط عمومی شرکت‌های دولتی 10 سال پیش عمل می‌کند!

بیسکویت ستاک

گرجی پیشرو در دیجیتال مارکتینگ

نگاهی به صفحه گرجی نشان می‌دهد که این برند تقریبا همه اصول دیجیتال مارکتینگ را رعایت می‌کند. برگزاری قرعه‌کشی همراه با پخش لایو، پست‌های تعاملی و…
با توجه به اینکه محصولات گرجی مانند بیسکویت «جوین» طرفداران زیادی پیدا کرده و تبلیغات تلویزیونی و رادیویی آن نیز پخش گسترده‌ای دارد، به نظر می‌رسد این پیج اگر در کپشن نویسی دقت بیشتری به خرج دهد و از دیجیتال مارکتینگ به صورت حرفه‌ای استفاده کرده و اینفلوئنسر مارکتینگ را در برنامه خود قرار دهد، بسیار موفق‌تر خواهد شد.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0